Sayfa 46/56 İlkİlk ... 364445464748 ... SonSon
559 sonuçtan 451 ile 460 arası

Konu: Dutasterid Avodart Kullananlar

Yeni Üye
    Alıntı Kemairon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tedaviden önce bakılabilir testosteron değerine. Saç dökülmesinin kaynağını araştırmak için. DHT'nin testi var mı onu bilmiyorum. PSA testi Avodart kullananlar için (ağızdan kullananlar veya topikal olarak kullananlar--ne olur ne olmaz) gerekiyor. PSA'nın yüksek çıkmaması lazım. Çünkü o zaman prostat kanseri riski var demektir ve ilaç hemen kesilmelidir. Bu testler nerelerde yapılıyor bilmiyorum ama sağlık ocağına bir gidip sormak zor olmasa gerek.
    DHT'nin de testi var. Endokrinoloji birimi ilgileniyor sanırım. Testosteron, hipofiz, tiroid vb. değerleri ölçtürürken DHT'yi de ölçtürmek lazım. Prostat için de ürolojiden randevu aldım gerekirse PSA testi de yaptırmak istiyorum. Bir şey daha ekleyim, önceden okuduğum haberlere ve saç çıkaran ilaçların (vazodilatör etkili) mekanizmalarına göre saç dökülmesiyle kalp-damar rahatsızlıklarının arasında bir ilişki olduğunu düşünüyorum. Bu sebepten tedavi uygularken kardiyolojiye gözüküp kalp sağlığımızdan emin olmakta fayda var.
    Konu milenoux tarafından (27.11.2016 Saat 19:50 ) değiştirilmiştir.

Dht kesmek istiyorsun testo artıyor.Şeker kullanıyorsun saça zarar veriyor kullanmıyorsun testo artıyor saça zarar veriyor.Çinko kullanıyorsun saç kalitesi artıyor ama testo artışı sağlıyor.Fazla karbonhidrat kullanınca saçı zayıflatıyor orta düzey de testo artıyor.Sabahtan beri okuyorum saç için kullandığımız besinler testoyu aşırı arttırıyor. Nerden tutsak elimizde kalıyor. Mesela güneş ışığı testoyu yüzde 20 arttırıyor kışın ise güneş ışını fazla almıyoruz diye saçlar zayıflıyor çünkü D vitamini alamıyoruz takviye D vitamini alsak yine testo arttırıyor.
    Kanser olan insan bile Kanser ilaçları kullanırken.
    Saç dökülmesi için tansiyon ilaçları,sivilce ilaçları,mantar ilaçları,prostat kanseri ilaçları,doğum kontrol hapı gibi ilaçlar kullanıyoruz.
    Komik olan insanların etki beklediği ilaçların yan etkisinden etki bekliyoruz cidden tuhaf ya

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı şakak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dht kesmek istiyorsun testo artıyor.Şeker kullanıyorsun saça zarar veriyor kullanmıyorsun testo artıyor saça zarar veriyor.Çinko kullanıyorsun saç kalitesi artıyor ama testo artışı sağlıyor.Fazla karbonhidrat kullanınca saçı zayıflatıyor orta düzey de testo artıyor.Sabahtan beri okuyorum saç için kullandığımız besinler testoyu aşırı arttırıyor. Nerden tutsak elimizde kalıyor. Mesela güneş ışığı testoyu yüzde 20 arttırıyor kışın ise güneş ışını fazla almıyoruz diye saçlar zayıflıyor çünkü D vitamini alamıyoruz takviye D vitamini alsak yine testo arttırıyor.
    Kanser olan insan bile Kanser ilaçları kullanırken.
    Saç dökülmesi için tansiyon ilaçları,sivilce ilaçları,mantar ilaçları,prostat kanseri ilaçları,doğum kontrol hapı gibi ilaçlar kullanıyoruz.
    Komik olan insanların etki beklediği ilaçların yan etkisinden etki bekliyoruz cidden tuhaf ya
    o kadar ilaç kullanmamıza rağmen bile iyi sonuç alamayan hatta sonuç alamayan bir sürü insan da var hocam işin garip yani , çok saçma bir hastalık bu saç dökülmesi mesela vücut geliştirme yapıyorum ama kreatin kullanamıyorum dht yi artırıyormuş http://www.pwnfitness.com/2013/04/12...otestosterone/ , kreatin gibi müthiş bir supplementten maruz kalıyorum mesela

Ben fitness yapmayı bıraktım sırf bu yüzden tabi şimdi keşke yapsaymışım diyorum.
    Saç dökülmesinin belli bir tedavisi yok ömür boyu kullanabileceğimiz bir ilacıda yok.

Sac dokulmesinde suclu dht degil.Dht vucut icin cok onemli olan bir hormon aslında biz bu hormonu baskılayarak yanlıs yapıyoruz ki finasteride kullanlar icin soyluyorum.Sac dokulmesi basit olarak bu hormonlara hassasiyeti olan reseptorler.Sivilce,seker hastalıgı,prostat kanseri gibi hastalıklarda reseptorlerin hassasiyeti soz konusudur.bizim amacımız bu hassasiyeti artırarak bu hormonların esik duzeylerini ustlere cekmemiz gerekmektedir.Atıyorum sacları dokulmeyen birisinde yani genetik dokulmeye yatkınlıgı olmayanlarda atıyorum kanda 20 ml dht var bu reseptorlerde bir uyarılma saglamazken genetik dokulme yatkınlıgı olanlarda sac dokulmesi yapması gibi.yani sayfada bu yonde acılan konular yapılan arastırmalar var bunlara yonelirsek aslında mikro olcekte bu soruna cozum bulabiliriz.

Alıntı Mhndsmak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sac dokulmesinde suclu dht degil.Dht vucut icin cok onemli olan bir hormon aslında biz bu hormonu baskılayarak yanlıs yapıyoruz ki finasteride kullanlar icin soyluyorum.Sac dokulmesi basit olarak bu hormonlara hassasiyeti olan reseptorler.Sivilce,seker hastalıgı,prostat kanseri gibi hastalıklarda reseptorlerin hassasiyeti soz konusudur.bizim amacımız bu hassasiyeti artırarak bu hormonların esik duzeylerini ustlere cekmemiz gerekmektedir.Atıyorum sacları dokulmeyen birisinde yani genetik dokulmeye yatkınlıgı olmayanlarda atıyorum kanda 20 ml dht var bu reseptorlerde bir uyarılma saglamazken genetik dokulme yatkınlıgı olanlarda sac dokulmesi yapması gibi.yani sayfada bu yonde acılan konular yapılan arastırmalar var bunlara yonelirsek aslında mikro olcekte bu soruna cozum bulabiliriz.
    Ama hocam dht zarar veriyor bu bilimsel bir yargı çünkü finans kullanıp 7 8 yıl saçını koruyan var.Bazılarında iş ters tepiyor onlarda finans daha çok döküyor buda reseptörlerin dht dışındaki androjenlere karşı da hassas olduğu gösteriyor olabilir.Aslında dht yi minimal bi şekilde blocklama şansımız var mı acaba çünkü dutas %90 dht blocklyor şahsen ben doğal şekilde yapıyorum bu işi ama miracle de doğal tedavi kullanıp 7 8 yıl sonunda yan etki görmüş.

Yeni Üye
    Alıntı denixex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yan etki görmediğiniz ve çok iyi etki gördüğünüz halde neden bıraktınız hocam acaba ?
    Kan bağışlamak istiyorum ama dutasterid kullananlar bağış yapamıyor o yüzden bıraktım. Ayrıca korkuyorum yani bu kadar çıkması yeterli benim için artık minoxil ve miracle ile devam ediyorum sadece
    Konu iarrr tarafından (02.12.2016 Saat 14:06 ) değiştirilmiştir.

Arkadaşlar Avodart yüzünden artan testosterona nasıl engel olunabilir? Baya düşük olan değerim sınırın biraz üstüne çıkmış ki henüz üç aydır kullanıyorum

Arkadaşlar yaklaşık 1 , 1.5 aydır doğal dht blockerler ve saw palmetto kullanıyorum ama miktarları falza .Şuan da cılız ve soluk olan saçlarım dökülüyor onların dökülmesini tabi o kadar takmıyorum çünkü benim bile elimde görünmeyen saç kafamda hiç yoğunluk yapmaz.Merak ettiğim bu cılız saçlar daha güçlü bir şekilde gelir mi ? Bu arada dht blockerı kullandığım dönemde artmaya başladı.Olan saçlar kalınlaştı cılız olanlar döküldü.
    Şimdi bu sönük tipli saçları topluma nasıl kazandıralım.

Alıntı denixex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o kadar ilaç kullanmamıza rağmen bile iyi sonuç alamayan hatta sonuç alamayan bir sürü insan da var hocam işin garip yani , çok saçma bir hastalık bu saç dökülmesi mesela vücut geliştirme yapıyorum ama kreatin kullanamıyorum dht yi artırıyormuş http://www.pwnfitness.com/2013/04/12...otestosterone/ , kreatin gibi müthiş bir supplementten maruz kalıyorum mesela
    Alternatif olarak sitrulin malat ve beta alanine kullanabilirsin. Patlayıcı kuvvet ve enerji için yeterli olur. Ayrıca kreatin takviyesinin saç döktüğüne inanmıyorum. Geçmişte 3 kutu kullandım. Tabi kullanmadan önce kreatin için saç dökülmesiyle ilgili araştırmalar olduğunu bilmiyordum. Bilseydim saçlarım dökülmese bile böyle bir etkisi olduğuna inanırdım heralde.

Sayfa 46/56 İlkİlk ... 364445464748 ... SonSon