Sayfa 47/56 İlkİlk ... 374546474849 ... SonSon
559 sonuçtan 461 ile 470 arası

Konu: Dutasterid Avodart Kullananlar

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Rebelmove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alternatif olarak sitrulin malat ve beta alanine kullanabilirsin. Patlayıcı kuvvet ve enerji için yeterli olur. Ayrıca kreatin takviyesinin saç döktüğüne inanmıyorum. Geçmişte 3 kutu kullandım. Tabi kullanmadan önce kreatin için saç dökülmesiyle ilgili araştırmalar olduğunu bilmiyordum. Bilseydim saçlarım dökülmese bile böyle bir etkisi olduğuna inanırdım heralde.
    günde kaç gram kreatin kullandınız hocam acaba ? ve hiç saç dökülmesi gözlemlemediniz mi kullanırken ?
    aslında hem kreatin hem dutastaride kullanabiliriz , dutas dht bloke eder kreatin dht artırır hem saçı hem kası korumuş oluruz

Alıntı denixex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    günde kaç gram kreatin kullandınız hocam acaba ? ve hiç saç dökülmesi gözlemlemediniz mi kullanırken ?
    aslında hem kreatin hem dutastaride kullanabiliriz , dutas dht bloke eder kreatin dht artırır hem saçı hem kası korumuş oluruz
    Kapsül formunda olan versiyondan kullanmıştım. Günde 2 kapsül kullanıyordum. Kreatin kullandığım için fazladan bir dökülme olmadı. Günlük 15-20 tel duş sırasında dökerim ki bu rakam sağlıklı saçları olan birinde bile Normal karşılanabilir. Finasteride kullanırken özellikle büyük kas gruplarındaki ağırlıklarda ciddi gelişme gösterdim. Finasteride dht ye bağlanamayan serbest testo miktarını arttırıyor. Ben bu fazlalığı kaslarıma yönlendiriyorum. Vücutta artan testo olmadığı için savunma mekanizmam buna karşı östrojen salgılayıp jineko vs yapmıyor. Dutas hakkında fazla bilgiye sahip değilim. Ama kullanmanı önermem. Uzun vadede başına neler açar belli değil. Hepsinden önce bu firma fda onayı için başvuru yapmış daha Sonrada geri çekmiş. Ortada kocaman bir neden sorusu var.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Rebelmove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kapsül formunda olan versiyondan kullanmıştım. Günde 2 kapsül kullanıyordum. Kreatin kullandığım için fazladan bir dökülme olmadı. Günlük 15-20 tel duş sırasında dökerim ki bu rakam sağlıklı saçları olan birinde bile Normal karşılanabilir. Finasteride kullanırken özellikle büyük kas gruplarındaki ağırlıklarda ciddi gelişme gösterdim. Finasteride dht ye bağlanamayan serbest testo miktarını arttırıyor. Ben bu fazlalığı kaslarıma yönlendiriyorum. Vücutta artan testo olmadığı için savunma mekanizmam buna karşı östrojen salgılayıp jineko vs yapmıyor. Dutas hakkında fazla bilgiye sahip değilim. Ama kullanmanı önermem. Uzun vadede başına neler açar belli değil. Hepsinden önce bu firma fda onayı için başvuru yapmış daha Sonrada geri çekmiş. Ortada kocaman bir neden sorusu var.
    minoxilin içine katıp topikal olarak kullanıyorum hocam dutastaride yi , sanırım bir problem olmaz ? şimdiye kadar (2 ay ) b,r yan etki görmedim

Yabancı forumlarda yıllardır çok etkili olduğunu söylüyorlar. Çalışmalardaki yan etki oranı da %3 civarı. Gün aşırı kullanıp spor yaparak hiç yan etki almadan çok başarılı sonuç alan birini gördüm. Ve baya bi insanda da çok başarılı olmuş. Bu forumda dutasterid'ten verim alan var mı ya da çok fazla yan etki alan var mı?
    AVODART GÜN AŞIRI -MAYIS 2017 BAŞLANGIÇ- (07.09.2017 İTİBARİYLE 1,5 KUTU+8 HAP KULLANDIM)
    DÜZENSİZ KONAZOL

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Alıntı erkentedavici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yabancı forumlarda yıllardır çok etkili olduğunu söylüyorlar. Çalışmalardaki yan etki oranı da %3 civarı. Gün aşırı kullanıp spor yaparak hiç yan etki almadan çok başarılı sonuç alan birini gördüm. Ve baya bi insanda da çok başarılı olmuş. Bu forumda dutasterid'ten verim alan var mı ya da çok fazla yan etki alan var mı?
    Sanırım ben verim aldım. Sanırım diyorum çünkü ağızdan kullanmayı bıraktığımdan beri losyon sürerken parmak uçlarımda bir sürü saç kalıyor. Üstelik fazla bir yan etki de yaşamadım. Yan etkiler zamanla kayboldu. Gün aşırı kullanımda bile saç dökülmesi oluyor. Her gün içersem dökülme kesiliyor. Ancak ne yazık ki korkuya yenik düşüp bıraktım. Şimdi umudum yeşil çay ekstraktı. Ona umut bağladım o yarın gelsin, saç dökülmesinin durumuna göre tekrar başlarım belki dutasteride.

Spor ve sağlıklı beslenme ( Bol sıvı alımı ve dengeli diyet) yan etkileri tolere ediyor anlaşılan. Sizin saç gelişiminize baktım, gerek saç miktarının azlığı gerekse fotoların ve teninizin saç gelişimini göstermesi açısından verim aldığınız tartışmasız. Siz 5 ay kullanıp bu sonucu almışsınız, yabancı forumlarda minimum 6 aydan bahsediliyor, ki yıllardır kullananlar da var. Dht'nin ilerleyen yaşlarda çok da gerekli bi hormon olmadığını düşünüyorum, gelişim çağından sonra vücuda zarar veren bir yapıya dönüşüyor. Bence çok fazla bir yan etki almadıkça devam etmek lazım.
    AVODART GÜN AŞIRI -MAYIS 2017 BAŞLANGIÇ- (07.09.2017 İTİBARİYLE 1,5 KUTU+8 HAP KULLANDIM)
    DÜZENSİZ KONAZOL

Losyon ve kremleri sürerken benim de aynı şekilde çok fazla minik saç teli geliyor elime. Ortalama günlük 40. Bir gün duş almadan sürsem 70 80i buluyor. Koruma amaçlı yakın zamanda gün aşırı kullanmayı düşünüyorum. Miracle losyon ve kremler korumada etkisiz kaldı bende. Yaşım 21 olacak 1 aya, gelişimim tamamlandı sayılır. Denemeyi düşünüyorum.
    DÜZENSİZ KONAZOL

Yer
    Ankara
    Losyon ve kremleri sürerken benim de aynı şekilde çok fazla minik saç teli geliyor elime. Ortalama günlük 40. Bir gün duş almadan sürsem 70 80i buluyor. Koruma amaçlı yakın zamanda gün aşırı kullanmayı düşünüyorum. Miracle losyon ve kremler korumada etkisiz kaldı bende. Yaşım 21 olacak 1 aya, gelişimim tamamlandı sayılır. Denemeyi düşünüyorum.
    Bir gün duş almayınca daha çok saç teli elde kalıyor. Tedavinin başlarında böyle bir şey yaşamıyordum hiç. Ne tek başına losyon yetiyor ne de tek başına dutasterid. Her şeyi birarada kullanmadıkça, buna bazı besin destekleri de dahil, saçlar dökülüyor. Ancak iş bu haliyle çok masraflı, dolayısıyla da sürdürülemez oluyor.

DHT'nin etkilerine baktığınız zaman sanki vücut için zehirli bir şeymiş gibi geliyor. Benim kötüye odaklanmak gibi kötü bir huyum var. Açıkçası yaşlılıkta endişe edeceğim en büyük şeylerden biri kemik sağlığı olurdu. Eğer dht baskılamak kemik yoğunluğunda bir azalmaya yol açacaksa (buna yönelik şüphelerim var) kullanmamak gerek. Sizin de yaşınız daha genç. Ben en azından 25-26 yaşına kadar tavsiye etmem.

Olabildiğince ilaçları doktora yazdırmaya çalışmak lazım, ben birçok ilacı doktora yazdırıyorum. O yüzden pek bir maliyet olmuyor. Ama sürekli kullanım yorar mı sorusu ise muallak tabi. Ben tedavi yöntemlerinden keyif alıyorum, gerçi sadece akşamları kullanıyorum krem ve losyonları ama yine de kullanırken kendime yararlı bir şeyler yapma hissi beni tatmin ediyor.
    25 26 yaşına kadar da kafada bi şey kalmayacak gibi. Arka ve orta taraf sık ve güçlü bende ama önlerde çok hızlı bir kayıp yaşıyorum. Bunu durdurmanın tek yolu da oral dht baskılamaktan geçiyor bence. Tabii ki denemek görmek gerek.
    DÜZENSİZ KONAZOL

Yer
    Ankara
    Olabildiğince ilaçları doktora yazdırmaya çalışmak lazım, ben birçok ilacı doktora yazdırıyorum. O yüzden pek bir maliyet olmuyor. Ama sürekli kullanım yorar mı sorusu ise muallak tabi. Ben tedavi yöntemlerinden keyif alıyorum, gerçi sadece akşamları kullanıyorum krem ve losyonları ama yine de kullanırken kendime yararlı bir şeyler yapma hissi beni tatmin ediyor.
    25 26 yaşına kadar da kafada bi şey kalmayacak gibi. Arka ve orta taraf sık ve güçlü bende ama önlerde çok hızlı bir kayıp yaşıyorum. Bunu durdurmanın tek yolu da oral dht baskılamaktan geçiyor bence. Tabii ki denemek görmek gerek.
    Dün yeşil çay haplarım geldi. Akşam elimde kalmış olan Avodart'tan da içtim. Bu sabah da içtim ikisini. Sabah losyon sürerken sadece 2 tel döküldü. (şaka gibi ama anında etki...) Şu anda saçlarımı yolmaya çalışıyorum ama başaramıyorum. Yani sevindirici ama moral bozucu da bir durum. Avodart, krem ve diğer ampuller (bepanthen vs) eğer yazdırılabiliyorsa ki öyledir muhtemelen ben de yazdırırım. Paralar suyunu çekti mali sıkıntı var...
    Şimdi doğal tedaviyle ilgilenen arkadaşların moralini bozma zamanı... Oral dht baskılayıcısız bu işler gerçekten sıkıntılı. Doğal tedaviler ya da sadece losyonlar kimde işe yarıyorsa gerçekten şanslı...

Sayfa 47/56 İlkİlk ... 374546474849 ... SonSon