Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: avodart ve saçların güçsüzleşmesi

Banned

avodart ve saçların güçsüzleşmesi

arkadaşlar oral anti-androjen ilaç kullanırken avodart ya da finasterid saçlarınızın daha çok güçsüzleştiğini hissedenler oldu mu bu konuda bilgisi tecrübesi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Banned
    arkadaşlar bu konu hakkında bilgisi olan hiç kimse yok mu

Bu etkenin yeterli olmadığını gösterir. Agresefise dökülmen olabilir. Gözlemlemeye devam et bence eğer daha da ileri giderse yeni etken eklersin.

Yeni Üye
    Bende aynı reaksiyonu finasteride kullandığım için hissettim neredeyse tüm saçlarım inceldi sanki dökülme hızlandı gibi.
    Haftada 7 gün proscar 1/5 (03.09.2018)
    Günlük Yeşil,Ihlamur çay vs.

SaçımınDoktoru Üyesi Kelcocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dikkat edin anti androjenler kimi insanda ters etki yapabiliyor.
    Nitekim bazı proscar kullanicilari , ilacin sac cikartmak yerine sac doktugunu belirttmistir.Sacekimisonuclari sitesinde ozellikle.
    Dokulmenizin tek nedeni androjen aga olmayabilir.Pgd2 kaynakli dokulmenizde olabilir.Tedavinizi bence degistirin.
    Günlük ilaç hazırlıyorum içeriğim
    1 adet aldactone (100) mg
    1 adet diane35
    ikisini 80 derecelik kolonyada eritiyorum.

Günlük masaj ve dermaroller.

------------------------------------------------

Tedavi düzenim :
    1 gün aldactone+diane35 losyonu
    1 gün minox
    dönüşümlü kullanıyorum.
    ---------

setipiprantı sadece yaz aylarında kullanıyorum.

Banned
    dökülmeyle ilgili bi değişiklik problem yok ama saçlarıma dokunduğumda güçsüzleşiyor gibi öyle hissediyorum

Yeni Üye
    Yer
    Samsun
    saçlarım inceldi hissine kapıldım ayrıca ön çizgim seyreldi kullanmaya devam ediyorum belki şk dökülme yapıyordur

Yeni Üye
    Bende avordart kullanıyorum 3 ay oldu küçük güçsüz ufak tefek çok saçlarım dökülmeye başladı telefonla konusurken telefonda saç görmeye başladım önceden böle olmuyodu yardımcı olurmusunuz?

Alıntı Laz54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende avordart kullanıyorum 3 ay oldu küçük güçsüz ufak tefek çok saçlarım dökülmeye başladı telefonla konusurken telefonda saç görmeye başladım önceden böle olmuyodu yardımcı olurmusunuz?
    bende 8. aydayım merak etme benimde o aylarda inanılmaz küçük saçlar dökülüyordu zaten onlar saççık dökülüp yenisi çıkacak ben 8. aydayım hala devam ediyor saçların hepsi aynanda çıkıp aynanda dökülmüyor o yüzden devam ediyor.

SaçımınDoktoru Üyesi kelaynak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kelcocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dikkat edin anti androjenler kimi insanda ters etki yapabiliyor.
    Nitekim bazı proscar kullanicilari , ilacin sac cikartmak yerine sac doktugunu belirttmistir.Sackimsonuclri sitesinde ozellikle.
    Dokulmenizin tek nedeni androjen aga olmayabilir.Pgd2 kaynakli dokulmenizde olabilir.Tedavinizi bence degistirin.
    Ters etki yapma gibi bir durum yok. Ama her zaman sorun yaratanın dht olmadığı konusunda hemfikirim. Bu tip ilaçları bir yıl kullanıp sonuç beklemek mantık dışı. En az 2 sene kullanmak gerek. Tüm tedavilerde dökülmenin şiddetinin artması veya saçların cansızlaşması ilk zamanlarda beklenilen ve tedavinin işe yaradığını gösteren şeylerdir. Bırakmayın tedavinizi.

Sayfa 1/2 12 SonSon