Sayfa 6/56 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
559 sonuçtan 51 ile 60 arası

Konu: Dutasterid Avodart Kullananlar

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @eplerenon @lahmacun arkadaşlar siz topikal kullanıp sonuç almış kişilersiniz niye oral kullanım tercih ediyorsunuz ki ? topikal bir süre sonra etkisizleşiyor mu ? sebebi nedir ?

SaçımınDoktoru Üyesi eplerenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @eplerenon @lahmacun arkadaşlar siz topikal kullanıp sonuç almış kişilersiniz niye oral kullanım tercih ediyorsunuz ki ? topikal bir süre sonra etkisizleşiyor mu ? sebebi nedir ?
    ben topikal olarak sadece şakak ve ön kısımlara kullandım yaklaşık 2 aydır. şon zamanlarda tepede de dökülme farkedince bu kadar geniş alana topikal uygulayamayacağım için oral kullanıma başladım. topikalden çok daha hızlı etki ettiği açık üstelik tüm saç bölgelerini korumuş oluyoruz. bide eninde sonunda kullanacağımı bildiğim için en azından geç olmadan başlayayım dedim. ayrıca 3 aya yakın miracle losyon 2 aydır topikal dutas kullanmama rağmen henüz çok iyi bir sonuç alamadığım için de başlamak zorunda kaldım diyebilirim. şimdilik hergün alıyorum 3-4 ay sonra haftada 2-3 e düşüp kalan günlerde finas almayı düşünüyorum.

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minox'tan kaynaklı döngüye girdiğimi düşündüm. O yüzden oral duta başladım. Döngüyü hafif atlatabilmek için. Fakat normale dönmek üzereyim. 1 kutu dut bitmek üzere. Tekrar minox-dut topikal karışımına döneceğim. Oral olaraksa fine devam. Dut fin gibi değil uzun süre kullanımda yan etkiler de uzun devam ediyor. 4 hafta yarılanma ömrü var. Oral olarak tehlikeli bir ilaç açıkcası. Haftada 2'ye daha sonra haftada 1'e düşüreceğim oral dutu da.
    Konu LahmacuN tarafından (30.10.2014 Saat 22:25 ) değiştirilmiştir.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Alıntı LahmacuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minox'tan kaynaklı döngüye girdiğimi düşündüm. O yüzden oral duta başladım. Döngüyü hafif atlatabilmek için. Fakat normale dönmek üzereyim. 1 kutu dut bitmek üzere. Tekrar minox-dut topikal karışımına döneceğim. Oral olaraksa fine devam. Dut fin gibi değil uzun süre kullanımda yan etkiler de uzun devam ediyor. 4 hafta yarılanma ömrü var. Oral olarak tehlikeli bir ilaç açıkcası. Haftada 2'ye daha sonra haftada 1'e düşüreceğim oral dutu da.
    aslında topikal olarak anti dht ve androjen kullandığın için döngüyü daha hasarsız atlatman gerekmez mi ? eğer döngü gibi durumlar oluşuyorsa bir süre sonra topikal olarak kullanımdada minoxil'deki gibi 2 3 yıl sonra etkisizleşme söz konusu olabilir mi ?

aslında topikal olarak anti dht ve androjen kullandığın için döngüyü daha hasarsız atlatman gerekmez mi ? eğer döngü gibi durumlar oluşuyorsa bir süre sonra topikal olarak kullanımdada minoxil'deki gibi 2 3 yıl sonra etkisizleşme söz konusu olabilir mi ?
    Kişiden kişiye değişir. Herkesin dökülmesi aynı değil. Belki de aranızda antiandrojenlerin en çok saldırdığı kişi benimdir. Çünkü saçlarımı 1 sene içinde kaybettim. 1 senede o kadar saç kaybı kolay değil, hele onun psikolojisi hiç kolay değil.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)

Kişiden kişiye değişir. Herkesin dökülmesi aynı değil. Belki de aranızda antiandrojenlerin en çok saldırdığı kişi benimdir. Çünkü saçlarımı 1 sene içinde kaybettim. 1 senede o kadar saç kaybı kolay değil, hele onun psikolojisi hiç kolay değil.
    inv. dediği gibi kişi kendi doktoru olmalı bu konuda. Bir başka forumda 4.5 senedir sadece minox ile dökülmesini durudurup saçı koruyan birisinin konusu vardı çok iyi gözlemlemek lazım

SaçımınDoktoru Üyesi
    arkadaşlar görgüğüm kadarı ile herkeste çok çabuk etkisini göstermiş. ben ne yapayım. tedaviyi devam ettireyimmi. ne kadar devam ettireyim. artık sıkıldım. zaman kaybetmekte istemiyorum açıkçası. bir an önce oral spironolakton veya sipreteron asetat kullanmayı düşünüyorum. bir yandanda avodarttan emin olmak istiyorum.

Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar görgüğüm kadarı ile herkeste çok çabuk etkisini göstermiş. ben ne yapayım. tedaviyi devam ettireyimmi. ne kadar devam ettireyim. artık sıkıldım. zaman kaybetmekte istemiyorum açıkçası. bir an önce oral spironolakton veya sipreteron asetat kullanmayı düşünüyorum. bir yandanda avodarttan emin olmak istiyorum.
    Sizin fotoğraflarınızı görmedik. Keşke fotoğraflarınızı görebilsek. Çünkü birçok tedaviden sonuç alamadınız.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sizin fotoğraflarınızı görmedik. Keşke fotoğraflarınızı görebilsek. Çünkü birçok tedaviden sonuç alamadınız.
    aslında çok fazla tedavi denemedim. avodarttan önce sadece proscar kullandım. ama 2.5 sene kullanarak çok büyük hata yaptım. bir sene sonra bırakıp başka tedavilere başlamış olsaydım sanırım şu durumdan çok daha iyi olurdum. şu anda norwood 3 teyim. fakat saçlarımın üst taraflarıda seyrek.

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki üstat, oral duasterid kullanıp sisteme karışarak direkt etki görmek yerine,mn+dut. ta kullandığın dutun sayısını mesela 20 adet hatta 30 adete çıkarıp, hem topikal olarak tüm saç derisinin dht den kurtarıp,,fazlasının ise sisteme karışmasıyla azda olsa sistemsel fayda görmek daha mantıklı değl mi,,
    Yani 1 taşla 2 kuş....ve günde 2 sefer gerekiyorsa fazla sıkmak hem topikal fazla gelen kısmınında sisteme karışmasıyla daha mantıklı iş yapılmış olmaz mı,,,
    Ben oral dut-finans kullanmaktansa losyon ve min dutu aşırı dozlarda ve aşırı kullanmaya razıyım...

Sayfa 6/56 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon