Sayfa 14/56 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon
559 sonuçtan 131 ile 140 arası

Konu: Dutasterid Avodart Kullananlar

Alıntı muros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tıbbiyeli bence yanlış düşünüyorsun mehmetuda finas la başladı sonra dutu ekkedi ve kendi finas tek başına fos demişti yani oda dutas tan gördü asıl faydayı artı dut fin e göre çok çok etkili hem 2 dht yide blokluyor hemde,%90 artı bide yarilanma ömrü çok uzun yani finas tam olarak kaç saatte yarilaniyor acaba kısaysa sabah akşam alınsa nasıl olur finas,acaba

Finasteridin yarilanma omru 6 saat diye biliyorum. Bu yuzden bende 1 mg ikiye bolup sabah 0.5 aksam 0.5 almayi dusunmustm bi ara ama bu sekilde kullanmayi hic bir yerde okumadgm icin vazgecmistm
    Miracle losyon sabah aksam ( 100 ml elseve 2 Aldacton, diane35, allerset hap)

Finasterid 1mg aksam

Yarım ketoral, çeyrek azelderm, biraz ancenelys krem, 3 adet dutas, biraz allerset damla iyice karistirip sabah aksam sakaklara

HP biotin 5mg her akşam

Dermoroller (haftada 2)

Sebamed ve revigen şampuan her ay biri her gün yıkıyorum

Kil maskesi 15 günde 1

Yiyebildiğim kadar kabakçekirdeği, icebildigim kadar yesilcay

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O günde 2 kere kullanimi hakkinda hic bi bilgi yok tartisilmamis bile,vardır bi bildikleri.
    Bu arada yarin yapacak ilk iş bi eczaneye gidip avodart alacagim bir yıl 2 güne 1 avodart alacagim finasteridi birakacagim 9. Aya yaklasıyorum elde var hiç saç derisi iyiden iyiye gorunuyor su anda .

SaçımınDoktoru Üyesi kelaynak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O günde 2 kere kullanimi hakkinda hic bi bilgi yok tartisilmamis bile,vardır bi bildikleri.
    Bu arada yarin yapacak ilk iş bi eczaneye gidip avodart alacagim bir yıl 2 güne 1 avodart alacagim finasteridi birakacagim 9. Aya yaklasıyorum elde var hiç saç derisi iyiden iyiye gorunuyor su anda .
    Uzun süredir karar vermekte zorlandığını biliyordum tıbbiyeli dostum Keşke sivilce problemim olmasaydı ben de devam edebilseydim avodarta.Şuan akne tedavisi uyguluyorum.Bir kaç ay sonra tekrardan başlayacagım ben de avodarta.

Baslama niyetim yoktu aslinda finasla 1 yili doldurmadan ama saclarim inanilmaz kotu son zamanlarda.belki bi dongu donemindeyim ilerde tekrar iyi olacak bilemiyorum ama moralim bozuldu foto koyabilirim cok kotu geldi bana.

Bugun yabanci forumda biri dutasteridin dht yuzdelerini yazmis bi grafikten gormus.Ben grafigi bulamadim ne kadar dogru bilemem ama günlük 0.5 mg dutasferid tip 1 i %50 tip2 yi de %90küsür baskiliyor demiş ne tam net sayilar aklimda degil.2 güne 1 almak da tip 1 i %15-20 ( galiba 18 idi) civari, tip2 yi de %84 falan baskiliyormus tip 1 acisindan günasiri kullanmak daha güvenli yani.Tip 2 yi de finastan her turlu daha cok baskiliyor anlayacaginiz

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun yabanci forumda biri dutasteridin dht yuzdelerini yazmis bi grafikten gormus.Ben grafigi bulamadim ne kadar dogru bilemem ama günlük 0.5 mg dutasferid tip 1 i %50 tip2 yi de %90küsür baskiliyor demiş ne tam net sayilar aklimda degil.2 güne 1 almak da tip 1 i %15-20 ( galiba 18 idi) civari, tip2 yi de %84 falan baskiliyormus tip 1 acisindan günasiri kullanmak daha güvenli yani.Tip 2 yi de finastan her turlu daha cok baskiliyor anlayacaginiz

Peki bu oranlar sistemdeki dht mi yoksa scalptaki mi acaba ?
    Miracle losyon sabah aksam ( 100 ml elseve 2 Aldacton, diane35, allerset hap)

Finasterid 1mg aksam

Yarım ketoral, çeyrek azelderm, biraz ancenelys krem, 3 adet dutas, biraz allerset damla iyice karistirip sabah aksam sakaklara

HP biotin 5mg her akşam

Dermoroller (haftada 2)

Sebamed ve revigen şampuan her ay biri her gün yıkıyorum

Kil maskesi 15 günde 1

Yiyebildiğim kadar kabakçekirdeği, icebildigim kadar yesilcay

Sistem olmasi gerek

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hadi inşallah iyi saç çıkarır tıbbiyeli bu arada minoxa başlamıştın devam mı devamsa bence sadece minoxu sakaklara uygula tepeyi dutas halleder bence.

Bugün eczaneler kapalı olur diye uğraşmadım gidip almaya ve bi yandan da hairlosstalk da yorumları okumaya devam ediyorum biçok kişi saç çıkarma konusunda finasteridten bariz fark olmayacağını söylüyor dutasterid kullanımının.Bu yüzden bi türlü karar veremiyorum,yan etkiden falan korktuğumdan değil ama dutasterid 2 güne 1 almaya başlarsam beklentilerimi çok yükselteceğim en azından bi 2 yıl geriye götürmeyecekse beni ,var olanı durumu sabit devam ettirecekse benim için büyük hayal kırıklığı olur ne yapsam bilemedim.Şu anda var olan saç çizgimde çok fazla minyatürleşmiş saç var,çok çok fazla..özellikle ön bölgede.Yani sıfırdan saç çıkarmak değil aslında amacım var olan tellerin hepsini saç formuna getirmek ama 8 aydır finasterid bunu yapamadı.Hairlosstalkda da 2 yıl finasterid kullandıktan sonra ancak gözle görülür fark elde ettiğini söyleyenler de var bu da kafa karıştırıyor.Ciddi bi fark yapmayacaksa dutasterid kullanmak da biraz enayilik olur ama nickypoo,mehmetu63 gibi süper örnekler de var kafam çok karışık yardım edin
    Konu Tıbbiyeli tarafından (27.07.2015 Saat 02:32 ) değiştirilmiştir.

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence direk 2 güne bir alma haftada 2 al diğer günlerde finas al baktın sonuç olumlu finası komple bırak yani mehmedu da finastan bişey görememişti

Sayfa 14/56 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon