Sayfa 11/56 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
559 sonuçtan 101 ile 110 arası

Konu: Dutasterid Avodart Kullananlar

SaçımınDoktoru Üyesi kelaynak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Veya madem 1 ayda etki edebiliyor günlük 0.5 mg dutasterid ile felekten 1 ay mı çalsak sonra finasteride devam
    Vallaha kardeşim eğer dutas beni tatmin ederse ben gemileri yakıp hep kullanmayı düşünüyorum.Sonuçta saçsızlık psikolojisi çok zor bir durum Allah kimseye vermesin.Hem bu ilaç sonuçta nükleer hap falan değil bu kadar çekinip korkmaya gerek yok. Ayrıca finas ve dutas kullanırken ben bırak kilo alıp yağlanmayı hatta kio bile verdim.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen ikisini de kullanmissin sanirim sence 2 güne 1 dutas finastan daha iyi etki eder mi ? Senin gozlemin nedir

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen ikisini de kullanmissin sanirim sence 2 güne 1 dutas finastan daha iyi etki eder mi ? Senin gozlemin nedir
    Tıbbiyeli dostum, seninki kadar uzun süre deneyimim yok.Sen 1 yıla yakın kullanmışsın.Ben 4 ay finas, 1 ay da dutas kullandım.Benim görüşüm 2 günde 1 dutas, günde alınan 1-1.25 mg finastan çok daha etkili.
    Ayrıca Dht saç köklerine çok saldırıyorsa buna karşı vücudumuz anormal tepkiler veriyor.Bu tepkilerin belirtileri aşırı sivilcelenme,Testonun artması buna bağlı olarak da cinsel isteğin çok artması gibi.Dutas tip 2'yi de baskıladığı için libido artışı olmuyor doğal olarak vücudumuz çok aşırı tepki verecek olanağı da bulamıyor diye düşünüyorum.Ama bu tepkisizlik uzun vadede ne gibi sonuçlar doğurur veya sistem birden tepki patlaması yaşar mı orasını bilemiyorum.

Ayrıca şöyle bir istatistik de var ;

beyler bu ılaç bı muczeı bnce eger saç ugruna herseyı goze alabılıosanız kattıyen kullanın derım

Alıntı mehmetu63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler bu ılaç bı muczeı bnce eger saç ugruna herseyı goze alabılıosanız kattıyen kullanın derım
    Mehmet kardeşim sen finas ve dutas kullanırken az da olsa sivilce sorunu yaşadın mı ? Ya da hangisinin sivilce yapma olasılığı daha yüksek diye sorayım

Alıntı kelaynak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet kardeşim sen finas ve dutas kullanırken az da olsa sivilce sorunu yaşadın mı ? Ya da hangisinin sivilce yapma olasılığı daha yüksek diye sorayım
    yuzum tertemızdı kardesım sıvılcelenme yasamadım hıç hatta daha da temızledı yuzumu dıyebılırım

Case Study - Dutasteride Plus Finasteride Saw Dramatic Increase in Hair Growth - Hair Loss Information - Balding Blog

şu linkte bi dergide yapılan çalışmadan bahsediyor.47 yaşında 4 yıldır finasterid kullanan bi adam buna rağmen saç yoğunluğunda zamanla düşüş olmuş.Daha sonra haftada 0.5 mg dutasterid eklemişler ve saç sayısında dramatik bi yükseliş olmuş öyle yazıyor.Yabancı forumlarda da bu konu tartışılmış üye olmadığım için linkleri inceleyemedim ama üye olup incelerim bi ara,kayde değer bişey varsa bilgilendirrim ama haftada 1 dutas kalan günler finas kulağa hoş geliyor.Finasterid 8 ay kullandım minimum yan etki görmüşümdür ki o da ilacı kullanmanın doğal sonucudur muhtemelen.Bu yüzden kendi bünyeme güvenip buna cesaret edebilirim.Böyle bi düşüncem var,biraz daha araştırayım belki haftada 1 avodart ekleyebilirim tedavime

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boşuna bekliyorsun tıbbiyeli yerinde olsam yani senin yaşında hiç düşünmem bile 3 4 güne bir al haftada bir az bence
    saç psikolojisi çok yorar insanı

yormaz mı kardeş imanımızı gevretiyor beklememin asıl sebebi tedavimi oturtmak istiyorum sürekli sürekli tedavi değiştirmek uzun vadede işee yaramıyor ve kafan karışıyor o yüzden ekleme ve çıkarmaları artık uzun vadeye yayacağım şu an eklemiyorsam sebebi de bu. Finasterid ile 1 yıl dolsun bi bakalım ne yapacak ne yapmaycak bunu görmek istiyorum.Topikal olarak da sadece miracle losyon ve haftada 2 emu+hint+nane yağı karışımı uygulayacağım.Kasım ayına kadarki tedavi hedefim bu,kasım ayında bi muhasebe yapar ekleme çıkarmaları da ona göre yaparız

Sayfa 11/56 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon