Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Finasterid 5 yıllık etki grafiği yayınlandı !

Finasterid 5 yıllık etki grafiği yayınlandı !

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  image.jpg
Görüntüleme: 577
Büyüklüğü:  173.0 KB (Kilobyte)
ID:	54

59. Amerikan dermatoloji toplantısında 5 yıllık finasteride kullanımı sonuçlarına ilişkin bir çalışmaya yer verildi resimde herşey çok açık ve anlaşılır bir sadelikte verilmiş. 5 yıllık süreçte çok iyi sonuç alanların %5 olması azda olsa etki alanların ve neredeyse hiç etki almayanların %30 lar üstünde olması açıkcası beni şok etti.

Yeni Üye
    bence cok dogru..ornegi benim.sac cıkarmada cok zayıf.korumada etkili.Dutasterid onaylansa da onu kullansak.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı boras06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence cok dogru..ornegi benim.sac cıkarmada cok zayıf.korumada etkili.Dutasterid onaylansa da onu kullansak.
    Yaş kaç ve ne kadar doz kullanıyorsunuz acaba?

Alıntı boras06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onayı bekleme dutas etkili zaten aslında dutasın esprisi daha fazla dht bloklaması ancak saçı sadece dht dökmüyor öyle olsaydı şu grafik tam tersi olurdu...

Yeni Üye
    Alıntı xLs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaş kaç ve ne kadar doz kullanıyorsunuz acaba?
    27 yaş bazen 2 bazen 3 gunde 1 alıyorum 1mg proscar.korumak ıcın basarılı ama sac cıkma umudu ile başlamayın.

Banned
    güzel calısma yalnız finanstreid hayal kırıklıgı yasattı bu ne ya yıllarca kullan yahu su bilim adamları neden dht bloke ederki?? sac dibindeki resesptorlurei yok etse daha iyi olmazmı mesala herkes testesteron salgılıyor ama biz etkileniyoruz neden sacımızda dht ureten yada etkisini artıran reseptor var bu reseptıoleri yok edecek ilac daha mantıklı degilmi

Moderatör
    Alıntı sabbah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel calısma yalnız finanstreid hayal kırıklıgı yasattı bu ne ya yıllarca kullan yahu su bilim adamları neden dht bloke ederki?? sac dibindeki resesptorlurei yok etse daha iyi olmazmı mesala herkes testesteron salgılıyor ama biz etkileniyoruz neden sacımızda dht ureten yada etkisini artıran reseptor var bu reseptıoleri yok edecek ilac daha mantıklı degilmi
    İyi de o reseptörler de vücudun üretimi yabancı madde gibi gösterip yok edemezler ki

Banned
    keşke yapabilseler cok ayıp ediyolar bilim adamları

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi de o reseptörler de vücudun üretimi yabancı madde gibi gösterip yok edemezler ki
    Geçen ben de bunu düşündüm. Bir şekilde o reseptörleri kapatan ilaç yapmak daha mantıklı. Diğer ilaçlar hormonal dengeyi bozuyor yoksa. Miracle bunu düşünmüştür illa ki ?

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı srkn2014 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen ben de bunu düşündüm. Bir şekilde o reseptörleri kapatan ilaç yapmak daha mantıklı. Diğer ilaçlar hormonal dengeyi bozuyor yoksa. Miracle bunu düşünmüştür illa ki ?
    Bu iş reseptörlerle alakalı değil.

Halen saç dökülmesinin anatomisi çözülemedi. DHT'nin döktüğünü biliyoruz, son yıllarda dökülen bölgelerde PGD2 artış gösterdiğini biliyoruz. Bunlar sadece bildiklerimiz, buz dağının tamamnı daha göremedik. Görünmeyen birçok eksik kısım var.

Sadece DHT'den olsa finasteride sonuçları böyle olmazdı.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Sayfa 1/3 123 SonSon