Sayfa 4/49 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
483 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Finasterid Kullananlar

Yeni Üye
    arkadaslar merhaba, bu ay propecia almak icin eczaneye gittigimde ellerinde kalmadigini ve stokta da olmadigini soylediler. isim geregi izmire gittim, orada da ayni cevabi aldim. hangi eczaneye sorarsam sorayim ellerinde olmadigini ve ne zaman gelecegini bilmediklerini soyluyorlar. ankarada ikamet ediyorum. siz propecia yi nereden temin ediyorsunuz?

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı vys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhaba, bu ay propecia almak icin eczaneye gittigimde ellerinde kalmadigini ve stokta da olmadigini soylediler. isim geregi izmire gittim, orada da ayni cevabi aldim. hangi eczaneye sorarsam sorayim ellerinde olmadigini ve ne zaman gelecegini bilmediklerini soyluyorlar. ankarada ikamet ediyorum. siz propecia yi nereden temin ediyorsunuz?
    Onun yerine proscar al ille de propecia mi kullanmak istiyorsunuz.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4. Ayı bitirmiş 5.aydan 1 hafta almış bulunuyorum.İlk baştaki dökülmenin bıçak gibi kesilmesi etkisi kısa sürmüştü.Yani kullanmaya başladığımdan itibaren ilk 7-8 günden sonra dokulmeler yine normal oluyordu.Ve son bikac gündür dökülme tekrardan cok azaldı saç yıkarken bi max 20 tel gidiyordur.Moraller tavan herkese benden çay.Tabi neredeyse 3-4*aydır topikal tedaviyi neredeyse bırakma derecesinde disiplinsiz ve az uygulamistim son 1 aydır miracle+mindut tedavisinde de tekrardan disiplini oturtmam da etki etti.
    Tıbbiyeli hocam nasıl bari saç kalınlaşması falan sağlıyor mu? Bende kullanıyorum ama bir değişiklik göremeyince sıkılıp sürekli bırakıyorum.Belkide bu yüzden tedavi uygulamama rağmen 2 senede saçımın çoğunu kaybettim.Acayip güçsüz ince oldu ön taraf ve bu yüzden rengide değişti. Özellikle ilk başlarda sağ şakak acayip bir döküldü. Şimdide sol tarafta başladı ama sağ tarafımda artık saç kalmadı normal gündüz güneş ışığında bile derim görünüyor.Sanırım yolun sonuna geliyorum.Son bir hamle yapmak istiyorum.Proscara tekrar başlıyacam.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rock102 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tıbbiyeli hocam nasıl bari saç kalınlaşması falan sağlıyor mu? Bende kullanıyorum ama bir değişiklik göremeyince sıkılıp sürekli bırakıyorum.Belkide bu yüzden tedavi uygulamama rağmen 2 senede saçımın çoğunu kaybettim.Acayip güçsüz ince oldu ön taraf ve bu yüzden rengide değişti. Özellikle ilk başlarda sağ şakak acayip bir döküldü. Şimdide sol tarafta başladı ama sağ tarafımda artık saç kalmadı normal gündüz güneş ışığında bile derim görünüyor.Sanırım yolun sonuna geliyorum.Son bir hamle yapmak istiyorum.Proscara tekrar başlıyacam.
    Hocam finasterid 5-6 ayda anca görüntüye etki etmeye başlar derler ki doğrudur da saçları kazısan bile 3 ayda anca saç denecek kıvama gelir ki biz burada binlerce greftin zamanla kademeli olarak etkileneceği bir süreçten bahsediyoruz etkisi çok yavaş olacaktır o yüzden tedaviye yaklaşımınızdaki mentalite önemli burada.Bu sadece finasterid için değil bütün tedaviler için geçerli.Şunu garanti ederim ki herhangi bi ilacın etki ettiğini gözlemleyebilmek için fotoğrafla takip etmek şart gibi.Çünkü bizler psikolojik olarak hep hayalimizde 18imizdeki saçlar olduğu için var olandan asla memnun olmuyoruz tedavi sanki işe yaramıyormuş gibi geliyor.Ben de miracle losyon ve minoxa başladıktan sonra faydası olmadı diye burada mızılıyordum bi aralar buralarda.Sonra doğru düzgün uygulamamaya başladım okul iş güç stres derken benim önler falan bi seyreliverdi , o tedaviyi uyguladığım zamanlardaki fotoğraflara bi baktım ki işe yaramadı dediğim şey beni o zamanlar fazlasıyla mutlu ediyormuş da haberm yokmuş.Velhasıl lafı kısaltıp kendimdeki etkisine geleyim: Benim tedavim çok yönlü olduğu için gelişimi veya geri gidişi net bişeye bağlayamam ama finasteride başlamaya karar verdiğim zamanlarda zaten losyonları da disiplinsiz kullanıyordum haliyle saç bakımından kötü halde başladım.ilk 3 ayı falan da sadece finasterid içiyor olmanın rehavetiyle yetindim.Ama son 1 aydır da topikal tedavilere tekrardan tam gaz asıldım.Hem onların yeniden doping etkisi ile saçlarım biraz daha kalınlaştı ve güçlendi.Finasteridin de olumlu etkisini alacağım aylara yaklaşıyorum onun da etkisiyle tekrardan kendi hikayemdeki o bahsettiğim iyi fotoğraflara yaklaştım sayılır 1-2 aya daha memnun olurum inş.Son bikaç gündür saçlarım yıkarken acayip az dökülüyor belki şans eseri böyle bi döneme dek geldim belki de finasterid effect . durumlar böyle yani

Yeni Üye
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam finasterid 5-6 ayda anca görüntüye etki etmeye başlar derler ki doğrudur da saçları kazısan bile 3 ayda anca saç denecek kıvama gelir ki biz burada binlerce greftin zamanla kademeli olarak etkileneceği bir süreçten bahsediyoruz etkisi çok yavaş olacaktır o yüzden tedaviye yaklaşımınızdaki mentalite önemli burada.Bu sadece finasterid için değil bütün tedaviler için geçerli.Şunu garanti ederim ki herhangi bi ilacın etki ettiğini gözlemleyebilmek için fotoğrafla takip etmek şart gibi.Çünkü bizler psikolojik olarak hep hayalimizde 18imizdeki saçlar olduğu için var olandan asla memnun olmuyoruz tedavi sanki işe yaramıyormuş gibi geliyor.Ben de miracle losyon ve minoxa başladıktan sonra faydası olmadı diye burada mızılıyordum bi aralar buralarda.Sonra doğru düzgün uygulamamaya başladım okul iş güç stres derken benim önler falan bi seyreliverdi , o tedaviyi uyguladığım zamanlardaki fotoğraflara bi baktım ki işe yaramadı dediğim şey beni o zamanlar fazlasıyla mutlu ediyormuş da haberm yokmuş.Velhasıl lafı kısaltıp kendimdeki etkisine geleyim: Benim tedavim çok yönlü olduğu için gelişimi veya geri gidişi net bişeye bağlayamam ama finasteride başlamaya karar verdiğim zamanlarda zaten losyonları da disiplinsiz kullanıyordum haliyle saç bakımından kötü halde başladım.ilk 3 ayı falan da sadece finasterid içiyor olmanın rehavetiyle yetindim.Ama son 1 aydır da topikal tedavilere tekrardan tam gaz asıldım.Hem onların yeniden doping etkisi ile saçlarım biraz daha kalınlaştı ve güçlendi.Finasteridin de olumlu etkisini alacağım aylara yaklaşıyorum onun da etkisiyle tekrardan kendi hikayemdeki o bahsettiğim iyi fotoğraflara yaklaştım sayılır 1-2 aya daha memnun olurum inş.Son bikaç gündür saçlarım yıkarken acayip az dökülüyor belki şans eseri böyle bi döneme dek geldim belki de finasterid effect . durumlar böyle yani
    hocam bende de aynı sıkıntı hep oluyor dökülme bi var bi yok en 6 aydır finas kullanıyorum bir aydır 5 mg finas kullanıyorum allah korusun yan etkilerin bizi inşallah hocam propecia bende bulamıyorum jenerik propecia diye bir şeyler var internette aynı etkiyi verirmi acaba bide hocam günde bir defa miracle losyon kullansam iyi bir etki görürmüyüm sizce.

Şimdilik bi sıkıntı yok inş. olmaz da bi 3-4 yıl kullanasım var.
    5 mg kullanmana hiç gerek yok sabırsız davranma yan etki görürsün yan etki görüp bırakmak zorunda kalmaktansa 1 1 devam et
    miracle losyon,minox+dut ne bulursan kullan derim her yönden saldırmak lazım

ben 3 aydır propecia bulamıyorum zaten 18 Ocaktan beri sn. invincible nin losyonunu kullanıyorum ve yakında son halimin fotoğraflarını paylaşacağım. ancak propecia da eklemek istiyorum ancak hiç bir eczanede yok. kullanan arkadaşlar yaşadığınız yerde bulabiliyor musunuz? ben Kırklareli - Lüleburgaz da yaşıyorum. Bir de Edirnede soracağım bakalım...

Propecia bulamiyorsan zorlama al proscar bol ic keyfine bak

6 sene propecia kullandım. yan etki görmedim ve saçlarım da iyi durumdaydı. şimdi korkuyorum proscar kullanmaya. tam bölememek sorunu, ilacın homojen dağılmama sorunu gibi nedenlerle etkilerinin daha az, yan etkilerinin daha fazla olduğunu okudum biçok forumda...

SaçımınDoktoru Üyesi
    merhaba

7 aydır proscar 1/4 kullanıyorum. minox ile beraber
    10 gündür miracle losyon

proscarın bendeki etkileri:

1 ay:
    dökülme azaldı. 300-350 tel dökülüyordu belki. ilk ayın sonunda inanmayacaksınız ama 30-40 a düştü sayı
    ilk haftalar testis agrısı yasadım
    2. haftadan itibaren cinsel istekde epey düşüş oldu(evliyim)

2.ay:
    dökülme biraz daha azaldı. günde belki 10-15
    testis agrılarım azaldı
    saçlarda canlanma basladı

3. ay:
    dökülme neredeyse hiç kalmadı.
    elimle cektiğimde bile 2-3 tane geliyordu
    cinsel istek eski haline döndü
    göğüste büyüme basladı

4. ay:
    saçlarımıda bariz bir artış oldu. çevremden olumlu yorumlar almaya basladım.
    göğüste büyüme arttı.
    saçlarım canlandı, rengi koyulastı
    cinsel istekte artış oldu

5.ay:
    tekrar sac dökülmesi göremye basladım. günde 50 ye kadar cıktı
    cinsel istek cok arttı,(fazlası cok rahatsız edici bir durummus bunu anladım.lise yıllarından daha beter)

6.ay:
    saç dökülmesi iyice arttı. günde 200-300 civarı
    cinsel istek normale döndü
    saçlar cansızlastı.
    basladıgım halimden daha kötü bir hal aldı

7. ay (içindeyim hala)
    saç dökülmesi 200-300
    cok asırı yaglanma basladı
    yen, tedaviler ararken miracle losyonu görüp ona basladım (10 gün kadar oldu)
    saclarım ilk halinden daha kötü durumda

hala devam ediyorum

Sayfa 4/49 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon

Members who have read this thread: 9