10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç Dökülmesi tedavisinde başarı nedir

Saç Dökülmesi tedavisinde başarı nedir

herkese öncelikle merhaba uzun süredir forumu takip ediyrum gerçekten yararlı bilgiler ve paylaşımlar var emeği geçen herkese sonsuz minnet duyuyorum bana kendi kendimin doktoru olmayı öğretti bu forum çünkü soruma gelecek olursak benim şakaklardan açılan saçlarım için tedavi uyguluyorum şuan dutasterid oral kullanıyorum ama tedavi iyimi gidiyo yoksa normal seyrindemi hala anlayamıyorum 2.5 ay oldu tedaviye başlayalı şimdi tedavide neyi referans almalıyız dökülme açısından banyoda dökülen saçları sayıp ona göremi değerlendirme yapacağız iyiyemi gidiyor kötüyemi diye çünkü benim 50 tane falan dökülüyo saçımı yıkadığımda ama bu duruma normal diyenlerde var ben buna göremi tedavime ivme vereyim yoksa saçımın kalitesi arttı bunumu referans alıp iyi gidiyor diyeyim anlayamadım not:saçım iyi durumda daha gencim 23 yaşındayım sadece şakaklar gitti biraz gerisinde sorun yok o yüzdendir belki tedaviden birşey anlayamıyorumm .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı handsome22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese öncelikle merhaba uzun süredir forumu takip ediyrum gerçekten yararlı bilgiler ve paylaşımlar var emeği geçen herkese sonsuz minnet duyuyorum bana kendi kendimin doktoru olmayı öğretti bu forum çünkü soruma gelecek olursak benim şakaklardan açılan saçlarım için tedavi uyguluyorum şuan dutasterid oral kullanıyorum ama tedavi iyimi gidiyo yoksa normal seyrindemi hala anlayamıyorum 2.5 ay oldu tedaviye başlayalı şimdi tedavide neyi referans almalıyız dökülme açısından banyoda dökülen saçları sayıp ona göremi değerlendirme yapacağız iyiyemi gidiyor kötüyemi diye çünkü benim 50 tane falan dökülüyo saçımı yıkadığımda ama bu duruma normal diyenlerde var ben buna göremi tedavime ivme vereyim yoksa saçımın kalitesi arttı bunumu referans alıp iyi gidiyor diyeyim anlayamadım not:saçım iyi durumda daha gencim 23 yaşındayım sadece şakaklar gitti biraz gerisinde sorun yok o yüzdendir belki tedaviden birşey anlayamıyorumm .
    Hocam açıklıklar çok belli olmadığı için tedavilerin sonuçlarını kısa vadede görmek zordur bende aynı durumdayım o yüzden 5-6 ay sonra gözle görülür bir değişim olmazsa tedavilerini değiştirirsin

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saç kalitesine bakacaksın, saç çıkışlarına bakacaksın, çıkan saçların tüy mü saç mı olduğuna bakacaksın, dökülmenin azalıp azalmadığına bakacaksın, görüntüye bakacaksın.

Ha bunları dedim ama sen muhtemelen hiçbirini fark etmemişsindir. Bu da tecrübe ve gözlemle alakalı bir durum.

Ben o yüzden sürekli fotoğraf çekin konu açın diye yırtııp duruyorum, insan kendisine objektif olamıyor. Bir gün aaa saçlarım iyiye gidiyor diyorsun bir gün yok ya kötüye gidiyor diyorsun.

Tedaviyi objektivite katmak lazım.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saç kalitesine bakacaksın, saç çıkışlarına bakacaksın, çıkan saçların tüy mü saç mı olduğuna bakacaksın, dökülmenin azalıp azalmadığına bakacaksın, görüntüye bakacaksın.

Ha bunları dedim ama sen muhtemelen hiçbirini fark etmemişsindir. Bu da tecrübe ve gözlemle alakalı bir durum.

Ben o yüzden sürekli fotoğraf çekin konu açın diye yırtııp duruyorum, insan kendisine objektif olamıyor. Bir gün aaa saçlarım iyiye gidiyor diyorsun bir gün yok ya kötüye gidiyor diyorsun.

Hocam aynı benim durumum bir gün bakıyorum off be saçlara bak bir gün uyanıyorum aman allahım bana ne oldu modundayım, Bu saç analizi en kolay tamamen saçını kaybetmişlerde yapılır bence her şey hemen belli eder kendini
    Konu interlove tarafından (20.12.2015 Saat 01:21 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2-3 yıl gectikten sonra iyi kötü tedaviye başladığın noktada olmak başarı. Çıtayı çok yükseltmemek lazım yoksa tedaviler sonuç vermiyor diye ümitsizlik oluyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2-3 yıl gectikten sonra iyi kötü tedaviye başladığın noktada olmak başarı. Çıtayı çok yükseltmemek lazım yoksa tedaviler sonuç vermiyor diye ümitsizlik oluyor
    Ne yaptın hocam 2-3 yıl sonra kafanın üstüne bir kafa daha çıksın ister insan şahsen ben isterim

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı interlove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne yaptın hocam 2-3 yıl sonra kafanın üstüne bir kafa daha çıksın ister insan şahsen ben isterim
    Aynen 2-3 yıl sonra başladığım noktada olcaksam şimdiden birakiyim tedaviyi yani çünkü başladığım noktada keldim abi ötesi yok

Alıntı interlove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam açıklıklar çok belli olmadığı için tedavilerin sonuçlarını kısa vadede görmek zordur bende aynı durumdayım o yüzden 5-6 ay sonra gözle görülür bir değişim olmazsa tedavilerini değiştirirsin
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Arkadaşlar cevap verip yorum yaptığınız için öncelikle teşekkürler ancak ben cevabımı tam olarak alamadım şimdi ben 6 ay finas son 2.5 ayda dutasterid kullanıyorum dutasteridi 2 günde 1 şeklinde alıyorum benim sorum şuydu buna rağmen banyoda saç dökülmesi normalmi yani saçı yıkarken 50-60 dökülmesi normalmi 8.5 aydır kullanıyorum ilaçları saç kalitesi arttı çıkış falan gözlemlemedim ama açılmada yok gibi yani aynı tas aynı hamam ilerliyorum işte asıl merak ettiğim bu çünkü ona göre tedavi değiştiricem veya ivme vericem yani bu duştaki saç olayını dikkate alıpmı bir karar vermeliyim yoksa saçımın gerilemediğini düşünüpmü bir karar vermeliyim sizce ?
    Konu handsome22 tarafından (21.12.2015 Saat 05:50 ) değiştirilmiştir.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saçlarda genel bir canlanma oldu mu ?
    bir de yaş kaç?(oral kullandığın için soruyorum)
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saçlarda genel bir canlanma oldu mu ?
    bir de yaş kaç?(oral kullandığın için soruyorum)
    yaş 23 saçlarda canlanma var saç telleri baya bi kalınlaştı