Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
32 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Proscarsan fayda görmüyorum diyeneler buraya

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı sorunvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    günde 20-40 tel adamı kel yapar.cünkü genetik dökülmede saçlar yerine gelmiyor bidaha.
    Kel yapsaydi benim kafada bir tek tel sac kalmamisti . gudne 200-300 tel dokuldugu zamanalr oldu
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı sorunvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    günde 20-40 tel adamı kel yapar.cünkü genetik dökülmede saçlar yerine gelmiyor bidaha.
    Hocam bu söylediğiniz cümlenin hiçbir kelimesine katılmıyorum. Senelerdir günde 100-150 tel dökülür fotolarımı incelerseniz saçlarım gayetde yerinde Ama şakaklarda tepelerde gidenler 2-3 santim uzayıp kaldığı için seyrelmeler açıklıklar oluyor işte burdan hareketle saç herzaman çıkar tamamen tepesi açık olan insanları inceleyin kafaları tüycüklerle doludur. yani saçın anagen(uzama) fazı belli bi değerin altına indiğinde saç dökülmesinden bahsediyoruz burada kökler yine var saçlar yine var. Kaybedilen ne kök ne saç sadece sağlıklı bireyin saçı 7 sene uzama gösteriyorken sizin saçınız 1 yıldan sonra dökülme dönemine giriyor. Yani koruduğunuz saçlar sürekli uzarken koruyamadığınız saçlarsa sürekli küçülerek tüy formuna döner. Günde 150 tanede dökülse sorun değil sorun çıkacak saçın kalitesi.

Ben forumda günlük 8 tel -12 tel saçım dökülüyor diyenleri gördüm. Ben asıl onlara şaşırıyorum. Nasıl 8 tel? Nasıl bi tedavidir arkadaş bu? Yastığının üzerinde dökülmüş saç telinde mi yok? Saçını yıkarken hiç mi dökülmedi bu velet? Ya da saçını kuruladığın havluda da mı göremedi?. Nasıl 8 abi? Nasıl ya biri bana bunu açıklasın

Dünyanın en sağlıklı saçı bile 20-30 dökülür

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kolekalsiferol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben forumda günlük 8 tel -12 tel saçım dökülüyor diyenleri gördüm. Ben asıl onlara şaşırıyorum. Nasıl 8 tel? Nasıl bi tedavidir arkadaş bu? Yastığının üzerinde dökülmüş saç telinde mi yok? Saçını yıkarken hiç mi dökülmedi bu velet? Ya da saçını kuruladığın havluda da mı göremedi?. Nasıl 8 abi? Nasıl ya biri bana bunu açıklasın

Dünyanın en sağlıklı saçı bile 20-30 dökülür
    Valla hocam iki ay öncesine kadar bende ne banyoda ne yatakta nede minoxil sureeken bir teldemi gelmez ya gelmiyordu hatta dataylı inceliyordum yikarken yok bir tel dahi dökülmüyordu banada cok ilginc gelmisti sacin normal dongusunu bozdugumuz icin olabilir bence . bazi donemlerde sifir dokulme .
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Defne sabunu
    Hp bioatin 5 mg hergun

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Proscarı bölen arkadaşlar kuru bir ortamda ilacın etkisinin geçmediğine emin olabilirler.
    ben tam anlamadım hocam. ilaç etkili olmaya devam ediyor, hava ile bozulmuyor mu? yoksa etkisi vücuda mı geçmiyor?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Adana85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bununla ilgili bir kanıt varmı acaba?

Benim mantığıma göre dışı kaplı tüm tablet ilaçların (proscar, diane 35 vs) dışının kaplanmasının sebebi hava ile temasını keserek bozulmasını engellemek. Bozulmayacak bi ürün olsa boşuna kaplamazlardı ( asprin, aldactone, androcur).

Kafa karıştırmak istemem benimde elimde ilacı bölünce bozulduğuna dair bir kanıt yok ama ilacın kaplanması sadece o sebeple olabilir gibi geliyor bana. Yoksa adamlar 1 kuruş bile masraf yapmaz kaplamak için..
    Bu teori doğru evet ama çok uzun süre hava ile temas halinde kalan ilaç bozulur bir kaç gün içinde bozulma
    olmaz.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar Proscar ucuz bi ilac bölüp saklamayın ben bölüp geri kalanını atıyodum aylık maliyeti 20tl kadar anca ne gerek var strese
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

SaçımınDoktoru Üyesi Adana85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu teori doğru evet ama çok uzun süre hava ile temas halinde kalan ilaç bozulur bir kaç gün içinde bozulma
    olmaz.
    umarim haklisinizidir.

ben bu mantigi tum ilaclar icin dusunuyorum aslinda, mesela avodart icinde. adamlar o kadar kapsul yapmis biz o kapsulu acip minoxille karistiriyoruz: hem hava ile temas hemde baska bir etken madde ile temas olmus oluyor ve 3-4 hafta boyunca bu devam ediyor. Bu konular kendi kendimize cozebilecegimiz olaylar degil sanki, forumda eczaci/kimyaci/doktor var ise cok kolay yorum yapabilecektir bu tarz etken maddeler hakkindaki tartismalara..
    1- Miracle losyon - ogleden sonra ve aksam
    2- Min-dut (1 kutu minoxil icine 15 tane avodart) - sabah aksam
    3- Karisik bitki suyu - sadece aksam
    4- Karisik bitkisel yaglar - haftada 2 kere
    5- Azalderm ketoral acnelse - haftada birkac kere
    6- Topikal A/C/B/E vitamin karisimi - haftada 1 kere
    7- 0.5 mm dermaroller - gun asiri
    8- 1 mm dermaroller - haftada 1 kere
    9- Xpecia/GNC HSN Formula - sadece sabah birer tane

Yeni Üye
    proscar ın yaptığı bir şok dökülme görülmüş mü? örneğin ilk ay proscar kullanımında saç dökülmesi artıyor mu? dht bloklandığında testosteron artımından mı oluyor bu?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bende oldu ama bir sene sonra ama baslardada olabilir 12 sene sonra yasayan vardi forumda .
    Haftada iki nizoral
    Defne sabunu
    Hp bioatin 5 mg hergun

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon