Sayfa 11/16 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon
156 sonuçtan 101 ile 110 arası

Konu: Diyetle Tedavi

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendi adıma şunları söyleyebilirim. Mucize beklemiyorum ki zaten gidişat bir mucizeyi de getirecek gibi durmuyor. Ben tüm teorileri denemek ve olası ihtimalleri ortadan kaldırmak istiyorum. Aşikar olan sonuçlar "Deathrow" ve "BnymN" arkadaşların da dediği gibi dökülme konusunda yüz güldürüyor. Bunda kullandığım takviyeler mi etkili yoksa eliminasyon diyeti mi bilmiyoruz. Gerçi şu ara dökülmenin tekrar artışa geçtiğini farkettim ama dalgalanmalar zaten beklediğim bir şeydi. Daha önce Miracle hocamla da konuştuğumuz gibi tüm rastgelelikleri ortadan kaldırmak için uzun bir süreçte incelemek ve değerlendirmek lazım.

Yaklaşık olarak 20 günü geride bıraktım diyet sürecinde ve bu sürede iki defa diyet ihlali yaptım. Başlangıçta yazdığım diyet planına tam olarak uymam mümkün olmadı çünkü bazı ürünleri bulamıyorum ne yaparsam yapayım. Buna rağmen temel kısımlara dikkat etmeye çalışıyorum. 1. ay sonunda ki çok az kaldı topikal tedavileri ekleyeceğim. Diyetimi iki aylık takviyeleri alarak planlamıştım o süreç aynen devam edecek. 2. ay sonunda suplamentler de diyetimden çıkacak. Sadece beslenme ve topikal tedaviyi sürdüreceğim. Bunun sonucunda topikallerle istediğim sonuç gelirse onu da bırakıp sadece diyetle devam edeceğim ki ne kadar koruduğunu da görmüş olacağız. Yani süreç uzun. Bu tedavi şekli savunduğum bir tedavi değil. Ancak denemeden işe yarayıp yaramadığını bilemem. Tek bildiğim diyeti tedavi formatından çıkarıp günlük rutinimiz yapabilecek esnekliğe getirdiğimizde gayet sağlıklı bir beslenme şekli olduğu.

Alıntı forumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi adıma şunları söyleyebilirim. Mucize beklemiyorum ki zaten gidişat bir mucizeyi de getirecek gibi durmuyor. Ben tüm teorileri denemek ve olası ihtimalleri ortadan kaldırmak istiyorum. Aşikar olan sonuçlar "Deathrow" ve "BnymN" arkadaşların da dediği gibi dökülme konusunda yüz güldürüyor. Bunda kullandığım takviyeler mi etkili yoksa eliminasyon diyeti mi bilmiyoruz. Gerçi şu ara dökülmenin tekrar artışa geçtiğini farkettim ama dalgalanmalar zaten beklediğim bir şeydi. Daha önce Miracle hocamla da konuştuğumuz gibi tüm rastgelelikleri ortadan kaldırmak için uzun bir süreçte incelemek ve değerlendirmek lazım.

Yaklaşık olarak 20 günü geride bıraktım diyet sürecinde ve bu sürede iki defa diyet ihlali yaptım. Başlangıçta yazdığım diyet planına tam olarak uymam mümkün olmadı çünkü bazı ürünleri bulamıyorum ne yaparsam yapayım. Buna rağmen temel kısımlara dikkat etmeye çalışıyorum. 1. ay sonunda ki çok az kaldı topikal tedavileri ekleyeceğim. Diyetimi iki aylık takviyeleri alarak planlamıştım o süreç aynen devam edecek. 2. ay sonunda suplamentler de diyetimden çıkacak. Sadece beslenme ve topikal tedaviyi sürdüreceğim. Bunun sonucunda topikallerle istediğim sonuç gelirse onu da bırakıp sadece diyetle devam edeceğim ki ne kadar koruduğunu da görmüş olacağız. Yani süreç uzun. Bu tedavi şekli savunduğum bir tedavi değil. Ancak denemeden işe yarayıp yaramadığını bilemem. Tek bildiğim diyeti tedavi formatından çıkarıp günlük rutinimiz yapabilecek esnekliğe getirdiğimizde gayet sağlıklı bir beslenme şekli olduğu.
    Tedavi frekansın çok iyi forumcu her level da bir başka değişkeni ölçmeye çalışmakta oldukça değerli veriler üretecek sabır ve başarı diliyorum.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör
    Kullandığım bir programdan size bahsedeyim.günlük gercekten yeteri kadar su içiyormuyuz.Bugün mesela yaklaşık 2 litre su içmişim.Her saat başı ve ya belirlediğiniz saatlerde size bildirim ile hatırlatma yapıyor.Google Play Store'den indirebilirisiniz.ismi Water Drink/içki su olarak geçiyor.Gerçekten 2 litre üstü su iciyormusunuz hesap edebilirsiniz.

SS;

' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ben de nasipse bir iki haftaya bu kervana katılmayı düşünüyorum,malum ıssız,tehlikeli ve zorluklarla dolu yolları tek başına katetmek çok zor o yüzden en iyisi kervana katılmak,Bir işe niyet edip başlamak başarmanın yarısıdır demişler eskiler,yalnız bu işe soyunurken türk olduğumu unutmamam gerektiğini biliyorum,"Türk gibi başlamak,İngiliz gibi bitirmek"deyimi türk milleti olarak gerçekten bizim hayatımızda nümayan olan bir gerçek,hadi hayırlısı bakalım.
    Konu Kazakcemil tarafından (10.01.2016 Saat 11:34 ) değiştirilmiştir.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tedavi frekansın çok iyi forumcu her level da bir başka değişkeni ölçmeye çalışmakta oldukça değerli veriler üretecek sabır ve başarı diliyorum.
    Problem çok kompleks hocam bir şekilde tüm olası nedenleri elemek lazım. Ancak şuan önce saçı çıkarmaya odaklanmış vaziyetteyim. Deneysel şeyler yapıyoruz ama vakit de kaybediyoruz bir yandan o yüzden önce bir saçı çıkartalım koruma noktasında elimiz daha güçlü olur diye düşünüyorum. Tabi saçı çıkarmak da ayrı bir zorluk.

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de nasipse bir iki haftaya bu kervana katılmayı düşünüyorum,malum ıssız,tehlikeli ve zorluklarla dolu yolları tek başına katetmek çok zor o yüzden en iyisi kervana katılmak,Bir işe niyet edip başlamak başarmanın yarısıdır demişler eskiler,yalnız bu işe soyunurken türk olduğumu unutmamam gerektiğini biliyorum,"Türk gibi başlamak,İngiliz gibi bitirmek"deyimi türk milleti olarak gerçekten bizim hayatımızda nümayan olan bir gerçek,hadi hayırlısı bakalım.
    Sayın hocam senin bilgi birikiminle ciddi yol alır bu iş, çok mutlu oldum böyle bir karar almanıza. Deneyim ve katkılarınızı merakla bekliyorum.

Yeni Üye
    Arkadaşlar kırmızı etteki proteinler ve B6,B12 vitaminleri saç yapısı için önemli..üniversitede spor yapmadan önce kahve(kafein)de alıyordum...daha o zamanlar saç konusunda birşey yapmadığım halde arkadaşlarım saçlarımın gürleştiğini,saçıma birşey uygulayıp uygulamadığı mı soruyorlardı...kırmızı et ve sporda bile saçta görünür bir değişiklik olacağına eminim...kırmızı eti es geçmemek lazım

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar
    Her ne kadar bir iki haftaya bu diyete başlayacağımı belirttiysem de bu durumu zaman kaybı olarak gördüm ve p.tesi itibariyle diyete başladım.
    P.tesi sabahtan perşembe sabahına kadar geçen 3 günlük sürede diyet şeklimi ve sonuca odaklı gözlemlerimi paylaşacağım sizlerle:
    1-3 gün boyunca sıfır şeker ve mamulleri,sıfır un ve mamulleri,
    2-3 gün boyunca protein kaynağı olarak bakliyat tüketimini hiç kısmadım(k.mercimek,kabuklu kurutulmuş yeşil fasulye,kuru fasulye vs. pirinç ve bulgur pilavı yok),
    3-Enerji kaynağı olarak sabah kahvaltıda ve akşam çayın yanında ortalama bir kase çiğ badem,çiğ fındık,kaju,az yer fıstığı,yerli organik ceviz içi,bir iki kurutulmuş incir tükettim,
    4-Süpplement kullanmıyorum şimdilik onun yerine geçer mi bilmiyorum:
    a)Ev yapımı kefir (haftada 3-4 gün)
    b)Alıç sirkeli karışımı,
    c)Çörek otu ,
    d)Akşamları sarımsaklı ev yapımı yoğurt orta büyüklükte bir kase( haftada 3-4 akşam,
    Not:Yemeklerde ölçülü şekilde kristal(Himalayan salt)kullanmaya devam,bu konuda ikna olmadım çünkü.
    Sonuca yönelik gözlemlerim
    1-3 günde 2.8 kg zayıflama,
    2-Saçlarda ve ciltte bariz parlaklık,
    3-Dişlerde doğal beyazlama,
    4-Akşamları her zamanki vaktinden iki saat sonra bastıran uyku,
    5-Gün içinde son derece enerjik ve dinç bir bünye,
    6-Berrak bir hafıza,
    7-Ben şimdiye kadar hiç dökülen saç sayımı yapmadım ama özellikle her sabah saçımı yıkarken dökülen saçları farkediyordum dolayısıyla 3.gün bu dökülme bariz şekilde azaldı.
    Bir kaç gözlemimi daha ilave edeyim,ben sürekli kilo problemiyle uğraşan bir insan olduğumdan sık ve başarısız diyetler uyguladım bugüne kadar(asansör kilo),ve o diyetlerde genellikle açlık krizi ve şeker krizine girerdim ama bu diyette hiç şeker krizine girmedim gün içinde hafif açlık hissetme dışında açlık da hissetmedim.
    Şimdilik bu kadar arkadaşlar süreçte daha fazla ve gözleme dayalı paylaşımlar yaparım.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Sıcak odun fırınından çıkmış beyaz ekmek tulum tereyağı ya da döner, hayatta ki en güzel saadetlerden biliyorum ama haydi benide kattınız kervana ekmek yok artık bugün itibari ile pirinç patates vb üzerinden karbonhidrat temin edeceğim şeker tatlı pek yok zaten hayatımda bakalım ilk etaple ekmekle başladım ki ne zamandır düşünüyordum. Bunu daha çok genel sağlığım açısından yaptığımı belirteyim.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ekmek gercekten kotu arkadaslar ekmegi keserek 1 ay yasayin anlarsiniz daha dinc ve zinde hissediyorsunuz birde kendine guvenen varsa(ben yapmiyorum) gunluk sabahlari 1 saat kadar kosabilir deney acisindan cunku bu futbolcularin yuzde 95 inde kazik gibi sac var yaptiklari spor ve beslenmenin etkisi oldugunu dusunuyorum

Sayfa 11/16 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon