Sayfa 5/16 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
156 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Diyetle Tedavi

Alıntı forumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karbonhidratı tamamen kesmedim, sebze ve meyvelerden almaya devam ediyorum. Dediğiniz gibi metabolizma yeni duruma adapte olacaktır şimdilik vücudumun tepkilerini gözlemliyorum. Hafif bir yoksunluk olması zaten beklenen bir şey ama eğer hiç hafifleme olmazsa nişastalı gıdaları ekleyebilirim.
    Bence papatesi en azından ekle karbonidrat vücuda gerekli ve aşırı yoksunluk biliyorsun tırnak saç üretimlerinden vazgeçirebiliyor vücudu. Özellikle patates kök yumru tarzda bir besin olması ve diğer bitkilere göre daha ilkel ve yabanıl genetikte olması sebebiyle bilakis faydalı olacağını düşünüyorum.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk haftadan sonra azar azar patates ekleyeceğim hocam.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı forumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4. Gün rapor

Bir şeyler söylemek için daha çok erken o yüzden diyetin genel seyriyle ilgili paylaşımda bulunmak istiyorum. 4. gün itibariyle aynen uygulama devam ediyor asla istisna söz konusu değil. Şeker tüketimi tamamen bitti ve açıkçası aramıyorum da. Çok yoksunluk hissettiğim durumlarda meyve tüketiyorum, dört günde 2 muz bir elma tüketmişim. Enerji ve konsantrasyonum kesinlikle düştü fark edebiliyorum. Ancak zorlayıcı ve dayanılmaz bir durum yok yani ketozise girmeyecek kadar karbonhidrat tüketiyorum. Tahmini bu hafta bitiminde kaslarımdaki yorgunluk ve konsantrasyonum yeni duruma adapte olup normale dönecektir ki dönmezse de karbonhidratı biraz daha artırabilirim. Malum gluten ve şekerden kaçarken yemek çeşidi ciddi azalıyor. İnternetten tarifler bulup deniyorum ancak yapıp çöpe attıklarım da oldu çok beğendiklerim de. İşin bu kısmı biraz zorlayıcı itiraf ediyorum. Geçen markete girdiğimde lunaparka girmiş gibi hissettim hiç bu kadar renkli ve canlı gelmemişti gözüme o raflar, meğer ne kadar cezbediciymiş insan uzaklaşınca anlıyor. Velhasıl şimdilik her şey yolunda yakında aşçı bile olabilirim. Şimdilik parmaklarımda dört bıçak yarası var

Saçlarla ilgili etkisine gelirsek özellikle banyo sonrası yanma ve hafif kaşınma hissi aynen devam ediyor yani bir ferahlama durumu yok. Ancak dökülmede bariz olmasa da bir düşüş var gibi hissediyorum. Öyle algılamak istediğim için de olabilir çünkü günlük dökülmeyi saymak pek mümkün değil. Bir hafta on gün sonra daha da belirginleşirse ikna olurum olumlu etkisine. Her gün mutlaka fotoğraf çekiyorum, en ufak bir gelişmeyi bile kaçırmak istemiyorum.

Sindirim ile ilgili etkisi ise çok iyi. Bu kısımda çok detaya girmek istemiyorum durumdan memnunum.

İlk iki - üç hafta dökülme bariz şekilde azalır ve normal seyrine girerse diğer tedavilerle daha etkili bir sürecin yeşil ışığını yakar. Ancak kendime verdiğim söz en az iki ay tedaviyi sürdürmek olduğu için en az bu süre kadar topikal tadavileri kombine etmeyeceğim. Dökülme istediğim seviyeye gelir ancak saç çıkışı söz konusu olmazsa topikallerle destekleyeceğim.

1. hafta raporunda görüşmek üzere.
    Bünyenizin bu yeni duruma alışması ve kabullenme sürecine girmesi en erken 40 günden sonra olacaktır hocam,bazı bünyelerde bu 40 gün de yetmez ikinci bir 40 güne ihtiyaç duyabilir,kolaylıklar dilerim,biraz sabır gerektiren bir süreç olabilir.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bünyenizin bu yeni duruma alışması ve kabullenme sürecine girmesi en erken 40 günden sonra olacaktır hocam,bazı bünyelerde bu 40 gün de yetmez ikinci bir 40 güne ihtiyaç duyabilir,kolaylıklar dilerim,biraz sabır gerektiren bir süreç olabilir.
    Hocam daha önce de bu diyeti denediğimden biliyorum çabuk toparlanıyorum sebebi çok zayıf olmamdan kaynaklanıyor olabilir. Desteğin için teşekkür ederim bir hafta neredeyse bitti sayılır.

Yeni Üye
    süt ürünlerini tüketmek saç için zararlı mıdır? bir de saç için gerekli proteinler kırmızı ette yok mu onları baklagil ile mi karşılamak gerekir.

Alıntı Sunrise Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    süt ürünlerini tüketmek saç için zararlı mıdır? bir de saç için gerekli proteinler kırmızı ette yok mu onları baklagil ile mi karşılamak gerekir.
    Süt ürünleri konusunda herkes aynı değildir, kimisi için sindirimi zor olabilir. Saç için gerekli proteinler nelerdir bilmiyorum ancak sadece et yeterli olmaz sanıyorum.

Alıntı Sunrise Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süt ürünleri konusunda herkes aynı değildir, kimisi için sindirimi zor olabilir. Saç için gerekli proteinler nelerdir bilmiyorum ancak sadece et yeterli olmaz sanıyorum.

1. Hafta rapor

Geldik bir haftanın sonuna. Aslında bu kadar kısa sürede bir şey beklemek fazla hayalcilik olur ama sık sık güncelleme girmemin sebebi motivasyonumu kaybetmek istememem. Saçların fotoğrafını ve hatta makro lensle videosunu çektim hemen her gün. Bu haftayı sabredebilirsem incelemeden geçireceğim. Bundan sonraki video ve resimleri sadece pazar günleri çekmeyi düşünüyorum.(Ya sabır)

Kısaca değerlendirmelerim şöyle. Saç derisinde beklediğim ferahlama yok ve yağlanma aynen devam ediyor. Kaşıntı bir miktar azaldı diye düşünüyorum biraz daha zaman geçmesi lazım emin olmak için. Pek sayma imkanım olmasa da dökülmenin azaldığı hissediyorum. Özellikle son iki gündür fark belirginleşmeye başladı ancak yeterli değil benim için o yüzden diyeti biraz daha çeşitlendireceğim. Bağırsakları iyileştirmek için ve kalsifikasyon için uğraştım bu sürede ancak detoks, özellikle ağır metal detoks için bir çalışmam yoktu. Bu hafta diyete bunu da eklemek istiyorum, bunun için iyot-selenyum ikilisine bulaşmayacağım yolları arıyorum ancak çok masraflı, kararı yarına kadar verip bir an önce uygulamaya geçeceğim. Ağır metal detoksunu önemsiyorum çünkü bildiğim kadarıyla kandida bünyesinde bir çok toksini barındırıyor ve bunlar vücuttan gitmeden kandida da gitmiyor(muş). Bu hafta detoks için sebze sularına da ağırlık vereceğim.

Genel durumum gayet iyi. Enerjim yükselmeye başladı son üç gündür şeker düşmesi, göz kararması vs yaşamadım. Şu halde bu diyeti çok az gevşeterek yaşam biçimi haline getirebilirim.

2. Hafta raporunda görüşmek üzere.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Duzenli yemek yedigimde sac dokulmem artiyor . duzensiz yedigimde mesela sabah aksam ogleyi es gectigim kesinlikle cok cok azlaiyor ilginc ama.oyle
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Stres li oldugum donemlerde de sac dokulmem azaliyor .
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

Sayfa 5/16 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon