Sayfa 1/5 123 ... SonSon
45 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: reflex hyperandrogenicity

reflex hyperandrogenicity

Herkese merhaba
    Yabancı forumlarda araştırdım ama yabancı dilimin olmaması ve translate'in devrik çevirisi yüzünden pek bir verim alamadım.

reflex hyperandrogenicity (RH) , sendromuna girdim sanırım, sanırım diyorum belirtileri arasında gösterilen sivilce ve yüzde yağlanma oluşmadı fakat bariz bir libido artışı var. tabi saç ile ilgili uzun geçmimişimi, kullandığım ilaçları söylemeden bunları yazmam manasız oluyor.

Yaklaşık 12 yıllık rogaine ve finasterid kullanıcısıyım tabi biotin ve nizoral. beni çok iyi idare etti ama ilk yılki harika artış sonrası lineer bir azalma oldu yıllar boyu dediğim gibi idare ediyordum. daha iyi olabilir belki diye yıllar içerisinde fin yerine 4-5 ay dutasterid aldığımda oldu,raogaine de dahil hiç ilaç almadığım kısa dönemlerde oldu.

Asıl meramıma geleyim, yaklaşık 6 ay önce fin yerine yine dut almaya başladım hafifte olsa dökülme vardı fakat geçici olduğunu düşünüp (çünkü yıllarca hep böyle oldu birden agresifleşiyor 2 hafta içinde bıçak gibi kesiliyordu) devam ettim. son iki ayda hiç yaşamadığım kadar dökülme oluyor lavabo, masa,parke heryerde saçlarımı görüyorum duştan çıkıp çektikten sonra dahi 10 15 tane saç geliyor elime. depresyon noktasına getirdi beni artık, hiçbir işe odaklanamıyorum biliyorum çok saçma fakat düşünmekten ve canımı sıkmaktan kendimi alamıyorum. çünkü yıllarca maddi külfet oldu bana ve bundan ziyade bütün riskleri göze alıp bu ilaçları kullanıyorum ve resmen artık buraya kadar diyor.

son 1 aydırda fin+dut kullanıyorum.(çare ararken belamımı buldum acaba RH ile ? ) tabi rogaine mix ru58841 ile. ru bile işe yaramıyor. Pzt doktora randevum var , hormon testleri isticem fakat dok RH desem küfür mü ediyosun der gibime geliyor. hangi testleri istemeliyim sizce ve RH ise bu geçici birşey mi, ne yapmalı ne etmeli dostlar bilen okuyan yaşayan yaşamayan yardımı olacak herkese minnet duyuyorum.

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    dostum yaşın kaç?
    ve dökülme her taraftanmı yanlar arka
    üst bölgedenmi?

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    refleks testosteron artışı teorisi çok bilindik bişey kimisi doğru diyor kimisi değil.Kanıtlamak da bence imkansız ikiz kardeşler üzerinde bi deneme yapmadıkça
    Bu ilaçları kullanıp şakaklarım geriledi ön bölgem daha kötü oldu diyen bir sürü insan var , hatta bunu ben de bi nebze yaşadım diyebilirim ama bu kesin finasteridten dolayı mı oldu yoksa kullanmasam da aynısı belki daha kötüsü olacak mıydı ? Bunu bilemiyoruz işte
    bu olaya karşı çıkan insanların da şöyle bi düşüncesi var.Kişi saç dökülmesi ilerledikçe ilaçları kullanmaya başlıyor zaten.Yani ön bölgesinde olsun saçının genelinde olsun seyreklik belirginleşince ilaca sarılıyor.''Ben hormonlarımla oynamak istemiyorum <3 ))'' diyen nw1-2 seviyesindeki kardeşlerimizi bikaç yıl sonra nw3-4 e doğru yol alırken kenarda köşede androcur yutarken görüyoruz zira . Mesela yukarıda dediğim gibi ben de finasteride başladıktan sonra şakaklarımda kayıp yaşadım ama finasterid içmeden de şakaklarımda dökülme ve açılma bi anda hızlanmıştı ve ben de o korkuyla koşup finasterid almıştım.Yani bunu kesin finasterid yaptı diyemem o yüzden.Bu düşüncenin de haklılık payı var aynı şekilde yani.
    Hastalık yoktur hasta vardır durumu burda da geçerli.Finasterid kullanıp hiç sonuç alamayan da var 1 yıl finasterid ile 3-4 yıl öncesine giden dört dörtlük sonuç alan şakaklarında bile saç çıkaran da bir sürü insan var fotograflarını görüyoruz zaten internette.Burda da 1 yıl günaşırı dutasterid kullanıp süper sonuç alan mehmet var mesela.Ben 1 yıl proscar kullandım öyle internetteki fotograflardaki gibi bi değişim kesinlikle yaşamadım hatta değişim kenarda dursun sonuçtan hiç memnun da değildim ve şimdi 2 güne 1 dutasterid içiyorum.Kısacası denemeden bilemeyiz bu işte bi kesinlik yok kesin döker kesin çıkarır diyemiyoruz.Ben yine de hiç içmemektense uzun vadede daha iyi olur en azından kel kalmam düşüncesiyle bırakmayı düşünmüyorum umarım dutasteridten beklediğimi alırım.

Yaşım 32 ve dökülme genel her bölgeden, ense dipleri dahil hafif çekmeyle geliyor. bazen lavaboda başımı eğmeye yıkıyorum dikkatimi çeken dökülen saçların büyük bölümü çok küçük yarım cm filan. saçlarım normalde oldukça uzun.

umarım bu geçici bir süreçtir ve dökülenler geri gelir.

Testeron artışı başka ilaçlarla yada bitkisel çaylarla filan kontrol altına alınabilir mi sizce ?. az önce şikayetimle ilişkili bir arkadaşın yazısını okudum.
    Konu odtu tarafından (13.12.2015 Saat 01:44 ) değiştirilmiştir.

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    gececek dongudesın prp yaptır d vıtamını eklesınler ılk ay 4 enjeksıyon 1 hafta arayla sonra duruma gore

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benimde bu aralar ufak saclar dökülüyor cidden eski saclar kazık gibi oldu yeni gelenler hep gidiyor. Alttan daha güçlüsü çıkacak diye kendimi avutuyorum surekli inşallah da çıkar bu arada senin durumunda olan keltoş nickli bir üye var tedavisine nane çayı ekledi ve felaket bir testo azalması yaşadı. Sana da tavsiye ederim bi dene istersen.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadaslar benimde minicik yeni cikan teller dokuluyor bir anlam veremiyorum her bolgeden dokuluyo saclarim genel olarak seyreklesti

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardesim nane cayi ic ben artik normal cay icmiyorum keske reflex ilk bas gisterdiginde icseydim
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu reflexi ilk dokulmeler basladigi zaman onemsemek lazim mevsimsel minox dongusu felan diyip gecmemek lazim ben donguyede mevsimsel dokulmeyede inanmiyorum. Acilen onlem alirsannkurtarirsin saclar
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Defne sabunu
    Hp bioatin 5 mg hergun

SaçımınDoktoru Üyesi
    Reflex ile ilgili okumadigim yabanci site kalmadi ve orda bi doktorun yazisi il gimi cekti tam olarak şöyle diyordu . belkide biraz reflex iyidir finansteridin cinsel yan etkilerini en aza indirmek icin yani bu reflexi yasayanlar bence sansli cinsellik olarak
    Haftada iki nizoral
    Defne sabunu
    Hp bioatin 5 mg hergun

Sayfa 1/5 123 ... SonSon