Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
45 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: reflex hyperandrogenicity

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Tremonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladim hocam, cevaplaginiz icin tesekkurler , su duyguyu bir yasayamadik, umarim yakinda yasariz.
    Mesela bu aralar dokulme sıfırı buldu sanırım bu isi cozdum kendimin doktoru olmayi basardim .yasarsin ins kardesim . bende ucsene bekledim bu duyguyu yasamak icin . uc sene sadece minoxla saclari costurmayi bekledim ama olmadi geriyede gitmedi yada cok az gitti diyebilirim . ama simdi tedaviyi oturttum muhtemeln uc aya jole surulecek kivama gelecrgini umuyorum bakalim hayirlisi . Allah bu illetten herkesi kurtarir ins.
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Keltoşş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesela bu aralar dokulme sıfırı buldu sanırım bu isi cozdum kendimin doktoru olmayi basardim .yasarsin ins kardesim . bende ucsene bekledim bu duyguyu yasamak icin . uc sene sadece minoxla saclari costurmayi bekledim ama olmadi geriyede gitmedi yada cok az gitti diyebilirim . ama simdi tedaviyi oturttum muhtemeln uc aya jole surulecek kivama gelecrgini umuyorum bakalim hayirlisi . Allah bu illetten herkesi kurtarir ins.
    Keltoss bi konu açıp hikayeni anlatsana cidden merak ediyorum senin saclar vs ne durumda

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keltoss bi konu açıp hikayeni anlatsana cidden merak ediyorum senin saclar vs ne durumda
    Acicam hocam iki aya tamamen kapansin saclar oncesi sonrasi daha iyi olur .
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Defne sabunu
    Hp bioatin 5 mg hergun

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı odtu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba
    Yabancı forumlarda araştırdım ama yabancı dilimin olmaması ve translate'in devrik çevirisi yüzünden pek bir verim alamadım.

reflex hyperandrogenicity (RH) , sendromuna girdim sanırım, sanırım diyorum belirtileri arasında gösterilen sivilce ve yüzde yağlanma oluşmadı fakat bariz bir libido artışı var. tabi saç ile ilgili uzun geçmimişimi, kullandığım ilaçları söylemeden bunları yazmam manasız oluyor.

Yaklaşık 12 yıllık rogaine ve finasterid kullanıcısıyım tabi biotin ve nizoral. beni çok iyi idare etti ama ilk yılki harika artış sonrası lineer bir azalma oldu yıllar boyu dediğim gibi idare ediyordum. daha iyi olabilir belki diye yıllar içerisinde fin yerine 4-5 ay dutasterid aldığımda oldu,raogaine de dahil hiç ilaç almadığım kısa dönemlerde oldu.

Asıl meramıma geleyim, yaklaşık 6 ay önce fin yerine yine dut almaya başladım hafifte olsa dökülme vardı fakat geçici olduğunu düşünüp (çünkü yıllarca hep böyle oldu birden agresifleşiyor 2 hafta içinde bıçak gibi kesiliyordu) devam ettim. son iki ayda hiç yaşamadığım kadar dökülme oluyor lavabo, masa,parke heryerde saçlarımı görüyorum duştan çıkıp çektikten sonra dahi 10 15 tane saç geliyor elime. depresyon noktasına getirdi beni artık, hiçbir işe odaklanamıyorum biliyorum çok saçma fakat düşünmekten ve canımı sıkmaktan kendimi alamıyorum. çünkü yıllarca maddi külfet oldu bana ve bundan ziyade bütün riskleri göze alıp bu ilaçları kullanıyorum ve resmen artık buraya kadar diyor.

son 1 aydırda fin+dut kullanıyorum.(çare ararken belamımı buldum acaba RH ile ? ) tabi rogaine mix ru58841 ile. ru bile işe yaramıyor. Pzt doktora randevum var , hormon testleri isticem fakat dok RH desem küfür mü ediyosun der gibime geliyor. hangi testleri istemeliyim sizce ve RH ise bu geçici birşey mi, ne yapmalı ne etmeli dostlar bilen okuyan yaşayan yaşamayan yardımı olacak herkese minnet duyuyorum.
    Hocam bende senin tedaviyi 5senedir uyguluyorum ara ara çok fazla dökülme hatta seyrelme bile oluyo ama bu minoxtan kaynaklı tekrar eski halini alır birde mimoxa ara ver 15gün kadar dnlensin saçların
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Eleanor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bende senin tedaviyi 5senedir uyguluyorum ara ara çok fazla dökülme hatta seyrelme bile oluyo ama bu minoxtan kaynaklı tekrar eski halini alır birde mimoxa ara ver 15gün kadar dnlensin saçların
    Hocam şimdi minoksidile bende başlayacağım ama saçlarımı kurtardıktan sonra günde 1 e veya 2 günde 1 e düşüp miracle ile, yada kullandığım folixir ile saçlarımı korumayı düşünüyorum. Minoksidil uzun süreçde saçları koruyamıyor galiba. Dalgalanmalarında sebebi olduğunu düşünüyorum keltoşş isimli üye miracle ile birlikde dögünün olmadığı söylemişdi birde. Onu deneyebilirsiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bence minox dongusu diye bisey yok .saclar androjenlere dayanamiyor dongu bahane. Ha suda olabilir saclarin normal uzamasini bozdugumuz icin bi denegsizlik olsuyor olabolir yani ama miracle engelliyor. . bence mirqcle bi mucize bide saf olsaaaa ah ah
    Haftada iki nizoral
    Defne sabunu
    Hp bioatin 5 mg hergun

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dongu olablir ama seyreltrse o dongu degildir
    Haftada iki nizoral
    Defne sabunu
    Hp bioatin 5 mg hergun

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam ben sizi dinleyeceğim ama Kana karışında hormonlara etki eecek birşey kullanmak istemiyorum şu anda ben minoxsidilin yanına folixir devam edeceğim umarım güzel süreç hep ileri gider.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Miracle losyonda bu reflex olayi olurmu

SaçımınDoktoru Üyesi
    Topikalin kana karisma orani cokccok dusuktur . zarar verecegini zannetmiyorum . dusuk dozlarda hazirlayabilirsin . mesela 100 ml icine yarim kutu aldc yarim dianr dekort katarsin daha zararsiz olur . folixir kullanmadim ama minoxla cikardigini folixirle koruyacagini hic sanmiyorum .
    Haftada iki nizoral
    Defne sabunu
    Hp bioatin 5 mg hergun

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon