Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: seboreik dermatit sonrası tekrar saç gelişimi olur mu ?

seboreik dermatit sonrası tekrar saç gelişimi olur mu ?

merhabalar ,

adım erdem forumda yeniyim ve ilk konum . uzun süredir seboreik dermatit problemiye (2004 den beri) uğraşmaktaydım ancak denediğim bir tedavi işe yaradı gibi görünüyor ... bu on yıllık süreçte epey saç kaybı yaşadım . bu saçların tekrar gelişimi soz konusumudur? eğer söz konusuysa bunu destekleyecek bakım (topikal ,oral ) için önerileriniz ve deneyimleriniz nelerdir ?

ayrica tedavimin orta kısımlarında bir usb mikroskop alıp saç derimi incelemeye başladım ... önceki halini bilmediğim için bu tarz bir gözlem yapan birinden bilgi almak istiyorum ... deride yeni yeni kendine gelmeye çalışan tüyler var gibi ve derinin altında sanki dışarı çıkmak isteyen saçlar var gibi bakıp yorum yapabilen olursa çok sevinirim .

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Sat Sep 12 22-54-10.jpg
Görüntüleme: 161
Büyüklüğü:  58.1 KB (Kilobyte)
ID:	2412Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Thu Sep 10 04-11-48.jpg
Görüntüleme: 157
Büyüklüğü:  72.1 KB (Kilobyte)
ID:	2413Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Fri Sep 18 12-42-59.jpg
Görüntüleme: 159
Büyüklüğü:  116.3 KB (Kilobyte)
ID:	2414Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Sat Sep 19 16-30-55.jpg
Görüntüleme: 158
Büyüklüğü:  59.2 KB (Kilobyte)
ID:	2415

çok yeniyim ve tecrübesizim komik/cahilce birşeyler yazdıysam lütfen kusuruma bakmayın ...

herkese şimdiden çok teşekkürler

kimsenin bu konuda bilgisi yokmu? aslında forumda aktif olmayı çok istiyorum ama belli başlı aktif kullanıcılar kendi aralarında tartışıyor gibi bir izlenime kapıldım istemeden. bu hastalığı geçirip saç kaybına uğradıktan sonra tekrar saç gelişimi yaşayan arkadaşlar varsa bilgilendirirse sevinirim . sevgiler saygılar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı xvampirex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimsenin bu konuda bilgisi yokmu? aslında forumda aktif olmayı çok istiyorum ama belli başlı aktif kullanıcılar kendi aralarında tartışıyor gibi bir izlenime kapıldım istemeden. bu hastalığı geçirip saç kaybına uğradıktan sonra tekrar saç gelişimi yaşayan arkadaşlar varsa bilgilendirirse sevinirim . sevgiler saygılar.
    Slm 2 gun once bna sebore teshisi kondu siz hangi urunleri kullandinz da sac deriniz eski sagligna kavusmus

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Miracle losyon bu konuda baya iyiydi. Birkaç arkadaştan iyi geri dönüşler okumuştum.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    vichy decos yesil kullandin mi? (eczanede satilan)
    bu fotograflari internette mi buldun yoksa kendin mi çektin.

Miracle losyon
    Prozinc Şampuan saçların kuruysa yeşil olan eğer yağlıysa mor olan
    Vichy yeşil de çok tavsiye ediliyor kullanmadım.

ve bemik evin bepanthen ampül karıştırıp kullan.Kabukları yumuşatıyor rahatlama sağlarsın. Benim saçımı döken seboreydi geri de getiremedim. Hala uğraşıyorum.
    Miracle losyonu şiddetle tavsiye ederim
    Bıraktıklarım:
    Xpecia 9 kutu kullanıp bıraktım.
    Shen min 10 kutu kullanıp bıraktım.
    Revivogen losyon
    Revivogen şampuan

Tedavim:
    Miracle Losyon ( 3gr saf spiro-1 kutu diane35-1 ampül decort-yarım kutu endol )
    Sebamed Anti-Hairloss
    RU58841
    Gnc saw palmetto
    Minoxil Forte (dut. ile)
    losyonlardan önce azalderm-ketoral krem günde birer kere
    0.5mm dermaroller haftada 2 gün
    3 günde 1 konazol
    Çeşitli yağ karışımları( jojobo-hint-nane-emu-susam.... vb.)
    Medohbiotin her gün yarım tablet

herkese çok teşekkürler ... evet fotoğrafları ben çektim benim saç derim ... şimdilik miracle losyon kullanıyorum ama tam netice almam altı ayı bulucak sanırım ... head and shoulders clinical strength kullandım ve kullanıyorum . benim problemim allaha şükür ... cevaplar için teşekkürler.

SaçımınDoktoru Üyesi
    herkese çok teşekkürler ... evet fotoğrafları ben çektim benim saç derim ... şimdilik miracle losyon kullanıyorum ama tam netice almam altı ayı bulucak sanırım ... head and shoulders clinical strength kullandım ve kullanıyorum . benim problemim allaha şükür ... cevaplar için teşekkürler.
    o fotolari nasil bir cihazla cektin acaba aydinlatirsan sevinirim

fotoları usb mikroskopla çektim. açık arttırma sitelerinde var 100-200 lira arası fiyata. 500x usb microscope diye geçiyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    fotoları usb mikroskopla çektim. açık arttırma sitelerinde var 100-200 lira arası fiyata. 500x usb microscope diye geçiyor
    Slm blue cap samp.kullandin mi hic?

Sayfa 1/2 12 SonSon