10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Dutasteride Finasteride yan etkiler geniş kapsamlı makale

Çok enteresan ar enzimin sadece testoyu dht ye değil pregesteronuda beyinde nöro sistemde etkili enzimleri çevirmekten sorumluymuş. Bu finas yanetkileri açısından harika bir bulgu yani progesteron takviyesi işe yarayabilir zihinsel yanetkilerde. Gece uykulu yarım yamalak okudum bir ara detaylı inceleyelim arkadaşlar.

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok enteresan ar enzimin sadece testoyu dht ye değil pregesteronuda beyinde nöro sistemde etkili enzimleri çevirmekten sorumluymuş. Bu finas yanetkileri açısından harika bir bulgu yani progesteron takviyesi işe yarayabilir zihinsel yanetkilerde. Gece uykulu yarım yamalak okudum bir ara detaylı inceleyelim arkadaşlar.
    aynen hocam epey detaylı bir makale

SaçımınDoktoru Üyesi
    "These observations suggest that extreme caution should be exercised prior to prescribing 5α-RIs therapy to patients for hair growth or for BPH symptoms"

Şu cümle her şeyi özetliyor. "Prostat büyümesi semptomları veya saç gelişimi için reçete edilmeden önce aşırı derecede dikkat etmek gerekmektedir" diyor. Yani doktorlara bu ilaçları rahatça reçete etmeyin diyor..

Düşük bir kesimde kalp rahatsızlığı ve inmelere de sebep olduğunu bi çalışmada okumuştum. Durum kötü, bu ilaçlar da asıl etkili ilaçlar..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bana lipogaine yolu gözüküyor. Haftada 2-3 kez saçlarımı korumak için. Bu dutası bırakmak zorunda kalıcam belli..Neyse Lipogaine + 54lü lazer(sipariş verdim haha + Nizoral inşallah saçlarımı korur. Yeni saç çıkmıyor...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ebay'daki 137 dolara 54 lazerli cihaz satan şunu tavsiye ediyor:

RESVERATROL
    (At least 50 mg daily)
    +
    GREENRIDGE MULTIVITAL
    (NETTLE ROOT TEA & SAW PALMETTO capsules (300 mg) can be sourced individually)
    +
    5% Minoxidil
    (If allergic to regular Minoxidil products, try DNC-N Nanoxidil)
    +
    OUR LLLT DEVICE 20 mins daily
    (you may require more than 1 unit, hold 1 cm above scalp)

Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "These observations suggest that extreme caution should be exercised prior to prescribing 5α-RIs therapy to patients for hair growth or for BPH symptoms"

Şu cümle her şeyi özetliyor. "Prostat büyümesi semptomları veya saç gelişimi için reçete edilmeden önce aşırı derecede dikkat etmek gerekmektedir" diyor. Yani doktorlara bu ilaçları rahatça reçete etmeyin diyor..

Düşük bir kesimde kalp rahatsızlığı ve inmelere de sebep olduğunu bi çalışmada okumuştum. Durum kötü, bu ilaçlar da asıl etkili ilaçlar..
    Bende çarpıntı oluştu son zamanlarda dutas minox kullanıyordum 1 aya yaklaştı ki yarınlanma ömrü uzun diye birikim olacak bakalım bişi olurmu dedim bu olmaya başladı ilk etapta bırakıcam yada azaltıcam gibi. Şimdi hocam siz oral kuşlandınız konuşmuştuk hiç çarpıntı oluştu mu ?

Moderatör
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende çarpıntı oluştu son zamanlarda dutas minox kullanıyordum 1 aya yaklaştı ki yarınlanma ömrü uzun diye birikim olacak bakalım bişi olurmu dedim bu olmaya başladı ilk etapta bırakıcam yada azaltıcam gibi. Şimdi hocam siz oral kuşlandınız konuşmuştuk hiç çarpıntı oluştu mu ?
    bende de sizin losyonu kullanırken olmustu o da aklınızda bulunsun

Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende de sizin losyonu kullanırken olmustu o da aklınızda bulunsun
    Geçmedimi kullandığın süre boyunca ? Şuan kullanmaya devam ediyormusun ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Valla benim kalp bazen ağrıyor ama daha önceden de vardı. Bazen yorgunluk hissediyorum, bazen depresif. Sanki ilaca başlamamla bunlar biraz arttı. Bunun dışında şimdilik bir şey yok ama malesef ilacı bırakıcam çünkü bu "inme" olayı çok ciddi. Allah korusun