Sayfa 1/3 123 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 3 yıllık finasterid tecrübem.

SaçımınDoktoru Üyesi

3 yıllık finasterid tecrübem.

Evet arkadaşlar. 3 yıllık tecrübeme dayanarak sorularınızı bu başlık altından cevaplayabilirim. Yan etkiler vs sormak istediğiniz her şeyi açık yüreklilikle cevaplayacağım.

Hala kullanıyormusun kullanıyorsan yan etki durumu nedir

yan etki gördünüz mü ve bu süre içinde dozu azalttınız mı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Evet 2. yıldan sonra azalttım. Yan etki olarak, kullandığım 2.3. aylarda sertleşme yaşadım. Daha sonra buna benzer bir yan etki yaşamadım. Unutkanlık olabilir belki, fakat daha öncedende hafım iyi değildi. Unutkanlık olarak isimleri yani artist vb. isimleri hatırlayamabiliyorum zaman zaman. Ama dediğim gibi öncedende bu tür unutkanlığım vardı.

hocam beni en çok ilerde çocuğumuz olduğunda sakat olma ihtimali varmış diğer forumda okudum en çok bundan çekindim 2 3 gün kullanıp bıraktım o yüzden

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Arshavin37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam beni en çok ilerde çocuğumuz olduğunda sakat olma ihtimali varmış diğer forumda okudum en çok bundan çekindim 2 3 gün kullanıp bıraktım o yüzden
    Kimin ağzından duydunuz bunu ? çünkü bende bir iki doktor makalesinde, ilişkiye girmeden 3-5 ay önce ilaç bırakılırsa çocuğu etkilemez diye okumuştum. Hatta diğer forumda 3 yıl kullanımından sonra evlenip çocuk sahibi olanları da okumuştum.

Alıntı xLs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimin ağzından duydunuz bunu ? çünkü bende bir iki doktor makalesinde, ilişkiye girmeden 3-5 ay önce ilaç bırakılırsa çocuğu etkilemez diye okumuştum. Hatta diğer forumda 3 yıl kullanımından sonra evlenip çocuk sahibi olanları da okumuştum.
    bende evlenip çocuk sahi,bi olsam rahat baslarım ilaca yan etkiden pek korkmadan ama insan o riski alamıyor işte

Moderatör
    Finasterid'in şakak bölgelerdeki saçları gürleştireceği yerine seyrekleştirdiği doğrumu ve Dutasterid'de böle birşey varmı ?

Yaşım 17 başlamayı çok istiyorum finasteride etkilerini göze aldım başlamalı mıyım sizce??

Alıntı mehmetalik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşım 17 başlamayı çok istiyorum finasteride etkilerini göze aldım başlamalı mıyım sizce??
    Yaşın itibarı ile site ahalisi tarafından tavsiye edilmeyen bir şey kimyasal kullanımı bence şimdilik doğal ve bitkisel yöntemlerle başlasanız ilerleyen dönemlerde zaten saç dökülmesine karşı önümüzdeki 5 yıl içinde süper şeyler çıkacak ortaya onlara yönelirsiniz. Şimdiden kimyasal kullanımı vücudunuzda geri dönülemez hasarlara yol açabilir doktor kontrolünde kullanılması gereken ilaçlardan bahsediyorsunuz lütfen kendinize böyle zararı olabilme ihtimali olan şeyler uygulamayın sonra çok pişman olabilirsiniz.
    Naçizane tavsiyem bitkisel yöntemlere başvurun forumda yeterince bilgi kaynağı var bu konuda ...
    Güncelleme: 01.04.2017
    Seti-2 ml (Her Sabah)
    Cafein-2 ml (Her Öğleden Sonra)
    Saf Minox-2 ml (Her Akşam)
    Dermaroller 540-1.mm (3 günde 1)
    Dermoday Şampuan

Sayfa 1/3 123 SonSon