Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
35 sonuçtan 31 ile 35 arası

Konu: Kandirildik..

Moderatör
    Mesaj deneme.

Edit : Keloğlan35 mesajınızda sıkıntı var büyük ihtimalle yarıya bölerek göndermeyi denermisiniz.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

SaçımınDoktoru Üyesi
    @Jackpoint; Öncelikle geçmiş olsun. Fotoğraflarına baktım 28 yaşında bu kadar saçın varsa ve 2 ay öncesine kadar abartılı bir saç dökülmen olmadıysa bence Genetik problemin dışında başka bir sebep var senin saçlarını döken. Genetik değil bence. Stres desen 2 ayda o da fazla yok demişssin. Altta yatan bi başka problem olabilir. Bunun için de bi endokrinolojiye git derim. Eğer bulunduğun ilde bi tıp fakültesi varsa üniversite hastanesine git tavsiyem. Tekrardan geçmiş olsun.

Bir parantezde türk doktorlarına açmak istiyorum , muhakkak ki kaliteli doktorlarımız vardır ama sayı çok az geri kalan doktorlar malesefek ki bir halt değil . Ben bir mühendis olarak işimde daha fazla nasıl başarılı olurum diye düşünürken , hastaneye gittiğinizde doktor direk kaleme sarılıyor ezberlenmiş ilaçlar vs .. vs. .. Arkadaşım bir incele bi geliştir kendini lanet olası şu aptal ilaç zihniyetinize son verip avrupalı meslektaşlarınızı örnek alın .. Çözüme gidin çözüme .!

O yüzden arkadaşlar bu losyonları kullanın çekinmeyin .. Çünkü size doktor tarafından yazılan ilaçlar bunlardan farksız olmamakla beraber daha tehlikeli.. neden mi? Çünkü adam sizi kontrol etmiyor bile .!! Örneğin dht artması ve saçın bu yüzden dökülmesi aynı zamanda bu hormonun yüzde sivilce - akne yaptığı kesinleşmesede saptanmıştır .. ama bizimkilerin bundan haberi yok . !
    Ama yukarıdaki parantez için de esefle kınıyorum sizi. Bir halt olmadığını düşündüğünüz Türk doktorları da en az sizin gibi idelist, Kendini geliştiren mühendisler kadar kendilerini geliştirmeyi düşünüyorlar buna emin olabilirsiniz.! Kaldı ki Avrupalı doktorlar da emin olun saç konusuna kesin bir çare bulamadı malumunuz demi? Ezbere ilaç demişssiniz ayrıca. Saç dökülmesinde FDA onaylı iki tane ilaç var. Finasterid ve Minoxil. Bu ilaçların da yan etki profili apaçık ortada.

En basitinden minoxidil ile başlayalım. Eski zamanlarda Hipertansiyon hastalarının tansiyonunu düşürmek için Potasyum kanallarını açan Vazodilatatör bi ilaçtı. Oral preparatlarla kullanılarak. Ama yan etki olarak kıllanma gözlenince firmalar bunun losyon-köpük vs formlarını geliştirip Alopesi tedavisinde piyasaya sürdü. Sonuç olarak aslen hipertansiyon ilacıydı

Finasterid ise malum. o da prostat ilacı iken ve halen kullanılırken kıllanmaya sebep verdiği için yine saça spesifik formu geliştirildi

Bunu zaten az buçuk biliyoruz neden uzun uzadıya yazdın dersen Doktorluğun ilk kuralı ne bilir misiniz? Önce zarar verme... Size de o alışılmış dediğniz ilaçları yazmaların sebebini anladınız mı şimdi? Yoksa neyin saçı döktüğünü, saç dökülme mekanizmasının ne olduğunu, neyin saça iyi geldiğini bi halta yaramayan! Türk Doktorları iyi biliyor emin olabilirsiniz.

Kaldı ki saç dökülmesi altta yatan bir hastalığa bağlı olmadığı bi sürece genellikle hastalık olarak da kabul edilmez. Saç dökülmelerinin yüzde 90ı genetik sebeplerden kaynaklanır.

Bir insanın gözü mavi yeşil kahverengi vs olması, Yada zayıf kilolu uzun kısa vs olması nasıl bir hastalık değilse saçlarının seyrek yada gür olması genelde bir hastalık kabul edilmez(altta yatan bi durum yoksa)

Evet genellikle bu sorun kozmetiksel bir sorundur. Finasteridin 5 mglık ve 1 mglık fiyatları arasında bu denli uçurum olması da buna bi örnek en basitinden.

Ve zaten bizde bu kozmetik soruna yüksek etki düşük yan etki prensibi çerçevesinde alternatif çözümler aramaya çalışıyoruz.

Saçlarınız dökülüyor anlıyorum. bizde de var aynı problem. Ama saçınız çıkacak diye benden size bi tavsiye sakın vücuduzu riske atmayın. Ayrıca tartışmasız dünyanın en zor mesleğini yapan insanları da bu kadar ucuz karalamayın

parça parça gönderince şimdi oldu nihayet
    Konu Keloğlan35 tarafından (28.11.2015 Saat 12:22 ) değiştirilmiştir.

Değerli mesajlarınız için tekrar teşekkür ediyorum ..
    Keloğlan hocam o resimleri atmamın üzerinden çok geçmedi buna rağmen saçımın şuan ki hali daha kötü çok kötü bir hızla ilerliyor örneğin ön bölgede seyrelme çok hızlı devam etmekle beraber saç uzamıyor ve bu dökülme her bölgeden yani kulak üstü arka ön tepe her yer seyreliyor .. Resimlere bakınca çok duruyor ama dediğim gibi o resimleri çekmemin üzerinden çok geçmemesine rağmen şuan çok daha kötü Allah hepimize şifalar versin ..

Bak hocam sorunumu anlatırken sizlere ne kadar detaylı ve rahat anlatabiliyorum ? bunu hepiniz farkediyorsunuz. Zaten kastettiğim şeyde bu türk doktorlarından bahsederken .. birbirimizi kandırmayıp meslek savunmayalım , türk doktorları hepimizin malumu , ki ben cümleye baslarken iyi doktorlarımızın olduğunuda söyledim .. Ayrıca şunuda belirtmek isterim ki kardeşim tıp fakültesi 4.sınıf öğrencisi aynı konusmaları onunlada yapıyoruz..

Doktora gidiyorsun hocam bunları yaşadım diyorsun .. el hemen kaleme uzanıyor iki ilaç hadi git .. Ozaman ben buraya neden geldim ? zaten internet çağındayız bu ilaçlar forumumuz dahil her yerde var ? Ozaman senin le internet arasında ki fark ne doktor bey ?

Örneğin siz mesajımı okurken endokrinolojiye gitmemi öneriyorsunuz .. ne kadar güzel , bende endokrinoliji dalını internetten araştırıp içeriğini okuduğumda .. Harbiden olabilir diyip ozaman bi gideyim diyebiliyorum ..

Biz doktor değilken bu seçenekleri sorgulayabiliyoruz . Ozaman doktorlardaki kalem aşkı nedir ?

Mesele saçın dökülüp dökülmemesi değil arkadaşlar .. zaten hepimiz çeşitli tedavilerle bunu engellemeye çalışıyoruz elimizden gelen bu . Tamam üzülüyoruz ama yapacak bişey yok . En azından doktora gittiğimizde bunun sebebini öğrenmek (içimiz rahat bir şekilde) hepimizi bir nebze rahatlatacaktır ..

Örneğin göz doktoruna gittiniz .. ve size dediki kardeşim sende miyop var.. İşte bukadar basit ..

Yani amaç doktorlarımızı karalamak değil zihniyetlerini sorgulamak .!

Sayıgalar..
    Tedavim

1: Miracle Losyon ( Günde 2 defa Sabah akşam - 2 ml )

2: Dutasterid günde 1

3: Biotin 10mg

Arkadaşlar tekrardan herkese merhabalar , ilk sayfada tedaviye ilk basladığımdaki saçlarımın hali mevcut .... buda yeni halleri anlayacağınız ben hep geriye gittim , belkide kullandığım ürünler kel kalmamı geciktiriyor ama sonuç olarak hep geri gidiyorum
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi IMG_1748.JPG‎   IMG_1749.JPG‎   IMG_1750.JPG‎  
    Tedavim

Bildiğiniz iyi bir doktor varsa özelden yazarmısınız arkadaşlar , şakaklar için
    Tedavim

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234