Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
35 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Kandirildik..

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam geçmiş olsun öncelikle. 2 ayda bunlar olur mu ile söze girmissin. Kendimden ornek veriyim 2 ay içinde kel oldum evet 2 ayda kafada saç kalmadı. Zaten genetik bir dökülme vardı saclarim seyrekti ama o dönem hem uykusuz hemde düzensiz beslenip zayifladigim bir dönemdi. Velhasıl ben doktor moktor demeden saçları kazitip çok agresif bir tedaviye başladım. Garip gelecek belki ama nasıl 2 ay içinde kel olduysam 2 ay içinde de süreç beni 2 yıl önceye attı. Temmuz-Eylul arası kel oldum, Eylül-Kasim arası da 2 yıl geriye döndüm. Doktorla ilgili dediginiz cümlelere katılarak size tavsiye de bulunmak istiyorum. Kesinlikle saclariniz şuan için çok çok iyi. Oral tedavilere pek fazla yuklenmeyin. Lokal bir tedavi ile o saçlari koruma yoluna gidin doğal DHT blockerlar var siyah üzüm çekirdeği kabak çekirdeği yağı Yeşilçay soya ürünleri vs. bunlarla doğal yoldan DHT bloklayip scalpte uyguladığıniz tedavilerden daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Tekrardan geçmiş olsun hoşgeldiniz aramıza.
    Teşekkürler hocam , öncelikle sizede geçmiş olsun ve diğer tüm arkadaşlara, Doğal olanlarıda deneyeceğim ..

Bende dökülme aniden basladı yani 2 ay öncesinde bir tel dahi gelmiyordu .. o yüzden biraz agresif girdim sanırım : ) umarım hepimiz istediğimiz sonuçlara ulaşırız .. çünkü malesef biz erkeklerin tak makyajı saçları ..

Diş problemi olan arkadaşlarada şunu söylemek istiyorum son 2 gündür dişlerin de saçı dökmede etkili oldukları ile ilgili makaleler okudum , bir olasılık ama en ufak olasılığıda değerlendirmek lazım o yüzden diş tedavisinede devam : )
    Tedavim

1: Miracle Losyon ( Günde 2 defa Sabah akşam - 2 ml )

2: Dutasterid günde 1

3: Biotin 10mg

benimde sol üstteki dişim haftada 1 ağrır diş değilde eti böyle bastırdıkça acıyor yaklaşık 1 yıldır da devam eder pek önemsemedim stresle dökülme artarda dişle saç arasında pek bi bağlantı kuramadım ben

yaw kardeşim diş saç derken nereye geldik
    lösemi belirtileri 1saçlarda dökülme 2diş etlerinde kanama 3yorgunluk halsizlik 4vücutta morluk 5 küçük kırmızı noktalar
    vatana millete hayırlı olsun 5 belirtide var lösemi olduk arkadaşlar

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Diş çürümesine sebep olan bakterilere karşı vücudun savunma mekanızması devreye giriyor arkadaşlar bu durumda kendi sağlıklı hüclrelerine de saldırıyor ve yok edebiliyor,aslında son zamanlarda forumda tartışmaya açtığımız klasik enflamasyon olayına bir örnek bu durum.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Hocam spor geçmişiniz var mı dökülen aylarda veya öncesinde fitness vs uğraştınız mı?

Yok hocam spor geçmişim , Sadece 05.05.2014 - 20.04.2015 tarihleri arasında askerde biraz barfix şınav , ve normal ağırlık çalıştım ama abartmadan komando olarak yaptığım için , yani öyle protein tozu vs yok .. bundan olduğunu sanmıyorum .. Bu arada değerli yorumlar için tekrar teşekkür ederim..

Tepe bölgesinin dökülmeyeceğini bilsem şakakları ektiririm de garantisi yok işte sıkıştık kaldık : )
    Tedavim

Anladım hocam spor testesteronu arttırdığı için dökülmeye meyilli olan saçlar kendisini bırakıyor diye düşünüyorum. Benimde saçlarımda dökülme vardı baya 2 sene önce ama gözle görülür boşluklar yoktu. O zaman spora başladım 4ay sonra bırakmıştım. 2 ay sonrada çok kötü bi şekilde boşluklar açılmıştı ve öyle devam etti. Bununda testesteronun bi çıkıp bi indiği için olduğu kanaatindeyim.

Neyse hocam başınızı ağrıttım bunlar sadece bir öngörü tabiki. Fazla ağır olmayan bir tedaviyle saçlarınızı elde tutabilirsiniz hocam Maşallah saçlarınıza.

Saol hocam Allah razı olsun , Estağfurullah ne baş ağrıtması , zaten bu yüzden resimleri attım , sizlerin yorumları için açıkçası ben kendimi türk doktorlarına emanet edecek kadar delirmedim daha .. abartı olacak biraz ama buraya güvenim daha fazla .. saçma sapan şeyler yazmaktan bıkmadılar usanmadılar
    Tedavim

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı real Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladım hocam spor testesteronu arttırdığı için dökülmeye meyilli olan saçlar kendisini bırakıyor diye düşünüyorum. Benimde saçlarımda dökülme vardı baya 2 sene önce ama gözle görülür boşluklar yoktu. O zaman spora başladım 4ay sonra bırakmıştım. 2 ay sonrada çok kötü bi şekilde boşluklar açılmıştı ve öyle devam etti. Bununda testesteronun bi çıkıp bi indiği için olduğu kanaatindeyim.

Neyse hocam başınızı ağrıttım bunlar sadece bir öngörü tabiki. Fazla ağır olmayan bir tedaviyle saçlarınızı elde tutabilirsiniz hocam Maşallah saçlarınıza.
    spor yaparken tedavi uyguladın mı hiç ?
    Spor kötü etkileyebiliyor ben de geçen sene spora başladıktan sonra 7.ayda kayıplar yaşamıştım sonra sporu bıraktım
    6-7 aydır spor yapmıyorum bi düzelme de olmadı ama zayıflık da bi erkeğe yakışmıyor,gemileri yakıp tekrar başladım spora tedavilere güvenerek.Umarım patlamam

Valla nedir nedendir bilmiyorum , kimsenin umudunuda kırmak istemem ama , şahsım adına benim umudum kalmadı az önce yumusak bir tarakla saçı tariyim dedim 20-30 tel kalmıştır tarakta heralde , bir aydır da finasterid vs kullanıyorum miracleyede baslamıstım ama umut falan kalmadı seyrelme inanılmaz hızlı .. durmuyor da durmuyor
    Tedavim

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon