Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Karisik bitki suyu

SaçımınDoktoru Üyesi Adana85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul

Karisik bitki suyu

Merhaba,
    Forumda bircok bitkiyi kaynatarak yapilan kurlerden bahsediliyor. Sac gelisimine destek tedavi olarak isirgan otu, yaki otu, papatya, defne, hibiskus, kekik, adacayi, biberiye ve civan perceminden bahsedildigini gozlemledim. Bunlardan bazilari DHT baskilayici, bazilari antitoksik ve harici yara iyilestirici, bazilari ise direkt olarak sac gelisimine destek verici olarak nitelendiriliyor cesitli internet sitelerinde. Bunlarin ve biraz daha urunun bulundugu 2 tane karisik bitki suyu urunu buldum linkleri asagida, yukarida saydiklarimin disinda baska bitkilerde var iclerinde. Dahili olarakta oral yolla kullanilabiliyor (caya veya suya karistirarak). Fiyatlari gayet makul (750 ml 20-25 TL arasi), bu bitkileri alip kendi kendimize sac bakim kuru yapmaktan muhtemelen cok daha ucuz.

Ben bu iki karisimdan aldim ve %50 oraninda karistirarak gunde 2 kere tum sac derime sprey ile uyguluyorum. Ise yarayip yaramadigini anlamak cok zor cunku zaten bir yigin sey kullaniyorum fakat forumda gecen bitki kurlerinin faydasi oluyorsa bunlarin muhtemelen daha da fazla faydasi olur cunku iclerinde daha cok bitki var ve tamamen dogal yollarla katki maddesi konmadan uretildigi iddia ediliyor. Bu iki urun hakkinda fikirlerinizi paylasabilirmisiniz?

Tesekkurler.

https://www.mecitefendi.com.tr/index...matik-sular_56

Moderatör
    Alıntı Adana85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Forumda bircok bitkiyi kaynatarak yapilan kurlerden bahsediliyor. Sac gelisimine destek tedavi olarak isirgan otu, yaki otu, papatya, defne, hibiskus, kekik, adacayi, biberiye ve civan perceminden bahsedildigini gozlemledim. Bunlardan bazilari DHT baskilayici, bazilari antitoksik ve harici yara iyilestirici, bazilari ise direkt olarak sac gelisimine destek verici olarak nitelendiriliyor cesitli internet sitelerinde. Bunlarin ve biraz daha urunun bulundugu 2 tane karisik bitki suyu urunu buldum linkleri asagida, yukarida saydiklarimin disinda baska bitkilerde var iclerinde. Dahili olarakta oral yolla kullanilabiliyor (caya veya suya karistirarak). Fiyatlari gayet makul (750 ml 20-25 TL arasi), bu bitkileri alip kendi kendimize sac bakim kuru yapmaktan muhtemelen cok daha ucuz.

Ben bu iki karisimdan aldim ve %50 oraninda karistirarak gunde 2 kere tum sac derime sprey ile uyguluyorum. Ise yarayip yaramadigini anlamak cok zor cunku zaten bir yigin sey kullaniyorum fakat forumda gecen bitki kurlerinin faydasi oluyorsa bunlarin muhtemelen daha da fazla faydasi olur cunku iclerinde daha cok bitki var ve tamamen dogal yollarla katki maddesi konmadan uretildigi iddia ediliyor. Bu iki urun hakkinda fikirlerinizi paylasabilirmisiniz?

Tesekkurler.

KARANFİL SUYU>>>> ( EUGENIA CARYOPHYLLATA)
    YAKI OTU SUYU>>>> ( EPIOBIUM PARVIFLORUM)
    CİVAN PERÇEMİ SUYU>>>> ( ACHILLEA MILLEFOLIUM)
    ISIRGAN YAPRAĞI SUYU>>>> ( URTICA DIOCA)
    KEREVİZ TOHUMU SUYU>>>> ( APIUM GRAVEOLENS)
    DEFNE YAPRAĞI SUYU>>>> ( LAURUS NOBILIS)
    BİBERİYE SUYU>>>> ( ROSMARINUS OFFICINALIS)bu güzel görünüyor
    oranlarını verseler güzel olurmuş
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

Yer
    Istanbul
    Gittim simdi sisenin uzerine baktim, malesef oran bilgisi siselerde de yok. Firmaya mail attim cevap gelirse yazacagim buraya.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Adana85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gittim simdi sisenin uzerine baktim, malesef oran bilgisi siselerde de yok. Firmaya mail attim cevap gelirse yazacagim buraya.
    Verin gazi verin bi tek bitkisel kür kalmamıştı onu da kullanak Allah sonumuzu hayr etsin

Yer
    Istanbul
    Firmadan içerik oranları hakkında gelen cevap:

İçerik yüzdesi olarak firmamızın prensibi olarak maalesef paylaşamıyoruz. Ürünler distilasyon yoluyla elde edilen aromatik suların karışımı ile elde edilmiştir, koruyucu bulunmamaktadır. Ürün içerisine bunların haricinde hiçbir madde eklenmemiştir.
    Güvenle kullanabilirsiniz. İyi günler dieriz.

Prensip sahibi olmak az bulunur özellik...
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Arkadaşlar gayet mantıklı bitki suları. zira karanfil ve ısırgan çok konuşulan bitkiler. Forumda değinildi mi bilmiyorum ama 2-3 ay önce şu ürünü aldım ve destek tedavi olarak uyguluyorum HC Complex İnceleyebilirsiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Aromatik derken ne demek istiyorlar acaba? Bu 2. bitki suyunun içindekiler güzel ama günlük taze hazırladığımızın yerini tutamaz çünkü rafta haftalarca bekliyor. Etkinliğinin azalmasını önleyecek önlemleri aldılar mı acaba,vs. Bir de oranları yeterli mi? Bilemiyoruz. Bütün bunlara rağmen, bizzat alıp bir deneyebiliriz.
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu bitkilerin hepsinden, kalitelisinden alıp 1 haftalık losyonlar hazırlayabiliriz. Taptaze olarak. Eminim daha az maliyetli olur. Ama haftada 1 zahmete katlanmak istemeyenler olabilir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Şu ifade suyun yoğunluğunun iyi olabileceğini gösteriyor:
    Çay bardağının 1/4'ünü FORMLIFE Bitkisel Su Karışımı ile doldurup, su ile tamamlayınız.

Sayfa 1/2 12 SonSon