9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: 21 yaşında bayan olarak

Yeni Üye

21 yaşında bayan olarak

merhaba arkadaşlar 1 yılı geçkin sürede saç dökülmem var. ve bir kısımda gözle görülür derecede açılma var. bir bayan olarak çok canım sıkılıyor bu duruma. zigavus sarımsaklı şampuana geçtim 1 ay önce ve oral çinko desteği almaya başladım ama öyle müthiş bir etki olmadı. dün duştan çıkınca ağlaya ağlaya taradım saçlarımı o kadar döküldü ki.. sonra bu siteyi keşfettim bu bahsedilen losyonu kimler kullanmalı? bayanlarda ne gibi sorunlar yaratır? Pek araştıramadım çalışıyorum ben de bir hemşireyim dahiliye uzmanımız pek bulaşmamı istemedi. Tam olarak bu losyonu tanımaya ihtiyacım var yardımcı olur musunuz

SaçımınDoktoru Üyesi raprap1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Miracle yardimci olacaktir eminim bayanlarda nasil bir yan etki olusur bilemem
    TEDAVİM

Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Procyanidin)
    Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Dermaroller (1mm) haftada 2
    Minoxil Gün aşırı (Aksamları) sadece şakaklar

Biotin hergun 2.500mg

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dahiliye uzmanı nasıl bulaşmanızı istemedi anlamadım miraclenin içeriğini söylediniz de mi öyle dedi.
    Şampuanlar pek etki etmiyor saç dökülmesi şeyinde birde saçları tararken dökülme normal yani yakınımdaki bayanlardan biliyorum.
    Miracleye gelince ben pek yanetki görmedim veya konu açanda görmedim içeriğindeki haplar oral olarak kullanılsa yanetki yüksek olabilir losyonda aza iniyor diyolar. Belki de hiç yoktur.
    Yakınlarınızın saçlarında seyreklik vs yoksa kafanıza takmayın bence ilk bi tahlil yaptırın belki losyonlara vs gerek kalmaz.
    -Dermaroller ( Haftada 2 kez 192 iğneli 1mm)
    -Ketoral-Azalderm krem günde 2 kere
    -Çörek otu yağı ( saçlarımı yıkayacağım günler )
    -Yakı otu-nane çayı günde 1 bardak içiyorum.

Şu anlık hiçbirini kullanmıyorum.

Yeni Üye
    Tabiki ilk işim rutin tahlillerime baktırmak oldu ama öyle sorun yok çok şükür de. Saç tararken dökülme normal evet her zaman yaşadığım bir durumdur fakat bu bir seneyi geçiyor gerçekten ama gerçekten çoğaldı. Giydiğim kazaklardan tutam tutam saç toplar hale geldim.Zaten saçlarım ince telli ve cansız bölgesel seyrelmem var diyorum nasıl kafama takmayım kı
    Bu arada Losyonun nasıl hazırlandığınu anlattım.Medeni durumumu falan sordu. Diane 35'ten çekindiğini düşünüyorum. Şuan bir yan etki olmaz belki ileride başka sonuçlar yaratıp yaratmayacağını kimse bilemez dedi.
    Konu ciddiye tarafından (19.11.2015 Saat 16:40 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  12274696_1507807229517634_379790774225085784_n.jpg
Görüntüleme: 52
Büyüklüğü:  134.7 KB (Kilobyte)
ID:	2565

Bu da açılan kısım Allah aşkına bana fikir verin nolur

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ciddiye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  12274696_1507807229517634_379790774225085784_n.jpg
Görüntüleme: 52
Büyüklüğü:  134.7 KB (Kilobyte)
ID:	2565

Bu da açılan kısım Allah aşkına bana fikir verin nolur
    Siz önce bir gerekli vitamin tahlillerinizi yaptirin. Troidle ilgili tahlilleride yaptirin. Losyonla ilgili tereddütlerinizi jinekologa ve birde farmaloga sorup fikir almanizda fayda var.kısmen toparlanma sağlamak istiyorsaniz % 2 minox kullanabilirsiniz.denemek de fayda var.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Yeni Üye
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz önce bir gerekli vitamin tahlillerinizi yaptirin. Troidle ilgili tahlilleride yaptirin. Losyonla ilgili tereddütlerinizi jinekologa ve birde farmaloga sorup fikir almanizda fayda var.kısmen toparlanma sağlamak istiyorsaniz % 2 minox kullanabilirsiniz.denemek de fayda var.
    baktırdım inanın hiçbir değerde anormallik yok. En kısa zamanda bir doğum uzmanıyla konuşacağım

Alıntı ciddiye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    baktırdım inanın hiçbir değerde anormallik yok. En kısa zamanda bir doğum uzmanıyla konuşacağım
    Bence acilen Miracle losyona başla. Miracle losyon olmasaydı şimdi kel olmuştum bende. Şu an saçlarımin arasında dört beş santim olup uçuşan saçlarim. Allahın izniyle böyle devam ederse sıklaşacak iyice. Şahsen losyonun hiçbir zararini görmedim. Zaten ilaçları süzüyoruz altta yoğurt gibi olan kalıntı çöpe gidiyor. Alkole karışan haplar ne kadar emilip kana geçebilirki. Tercih sizin yinede. Bayanlar için dökülme daha travmatik bi durum.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minox ile saçların geri gelir gelmesine de o uzun saçlara losyon uygulamak inan çok zahmetli olur.

Benim tavsiyem diane 35'i oral olarak kullanman, sizde herhangi bir sıkıntı olmayacaktır. Diane bizim için sıkıntılı bir ilaç.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.