Sayfa 1/3 123 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 6 ayda hiç etki göstermeyen finasteride

SaçımınDoktoru Üyesi

6 ayda hiç etki göstermeyen finasteride

6 ay oldu başlayalı. inanın hiç etkisi yok, hatta belki de daha da seyrelmiş olabilir saçlarım. bu nedir yav. tamam çok hızlı ve geniş bir alanda dökülüyor. zaten 20'li yaşların en başında bu illeti yaşayan biri olarak şanssızdım, dökülme tipi olarak da şanssızlığın dibindeyim. bunu kırmak için yan etkileri göze alarak finasteride kullanmaya başladım ama 6 ayda hiç mi etkisi olmaz? neden olmaz? napmam lazım bana yol gösterin...

Alıntı kordinaryus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 ay oldu başlayalı. inanın hiç etkisi yok, hatta belki de daha da seyrelmiş olabilir saçlarım. bu nedir yav. tamam çok hızlı ve geniş bir alanda dökülüyor. zaten 20'li yaşların en başında bu illeti yaşayan biri olarak şanssızdım, dökülme tipi olarak da şanssızlığın dibindeyim. bunu kırmak için yan etkileri göze alarak finasteride kullanmaya başladım ama 6 ayda hiç mi etkisi olmaz? neden olmaz? napmam lazım bana yol gösterin...
    bu ilacın yan etkileri içinde isteksizlik duruma var bunu kafaya takıp mast olayını haddinden fazla yaptınmı çünkü bu tuzaga düşen arkadaşlar çok pskolojik olarak kendini rahat hissetmek için aşırı yaptıysan saçları daha fazla döker eğer böle bi durum varsa mast olayını bırak öle kontrol et dökülme sayın normalleşiyomu dye.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Mastürbasyonla alakası yok.herkeste işe yarar diye bir kaide de yok ben de 2 aydır bir sonuö alamadım ama kararlıyım. Ben saçlarını koruduğunu düşünüyorum.
    6 ayda finas kullanmasan belki de şiddetli bir dökülme yaşayacaktın.

Eğer çok istiyorsan-kş ben şu an yapmam diyorum- dutasteride e başlayabilirsin. Onda sonuç alma olasılığın çok çok daha yüksek

Yeni Üye
    en az bir 6 ay daha kullan. Araştırmalar hep 1 yıl ve üzeri kullanımda etki gösterdiği yönünde

SaçımınDoktoru Üyesi kelaynak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Etki edeceği varsa zaten 3. aydan sonra farkediliyor.

SaçımınDoktoru Üyesi cgr159 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 1 yıl kullanmış biri olarak finasteridin sadece hikaye olduğunu düşünüyorum..

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tek başına finas zayıf kalır sanki. Biz boşa mi minox dutas keto azel vs kullaniyoz dokulmem nerde tam olarak ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek başına finas zayıf kalır sanki. Biz boşa mi minox dutas keto azel vs kullaniyoz dokulmem nerde tam olarak ?
    HER YERDE! aynen, tam olarak her yerde. şu an kelleşen tamamen dökülen hiç bir nokta yok kafamda. ama 6. derece kellik çizgisini düşünün, o çizgi net şekilde belli oluyor. dökülecek olan yerler komple aşırı seyrek. seyreklik her yerde aynı. bi yerde başlayıp yayılma olmadı bende. sadece tepede etkisini gördüm ilk olarak orası da saçların döndüğü yer olduğu için sanırım. sonra komple seyreldi. agresif bir şekilde, hem çok erken, hem çok hızlı, hem çok geniş bir alanda dökülme yaşıyorum. belki de bu yüzden finas sadece süreci yavaşlatmaya gücü yetiyor, durduramıyor. finasterid'in kesinlikle faydası olduğunu düşünüyorum en azından dökülmeyi azaltmada, ama öyle fotoğraflardaki gibi saç artışı asla yakalayamadım. sadece aşırı hızlı seyreden dökülmeyi iyice yavaşlattı. topikal losyonlara da başlayacağım, minoxil kullansam mı kullanmasam mı o konuda kararsızım. 2 ay kullanıp bırakmayı düşünüyorum şu an.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam benim dökülme seklimde hep oyle oldu. Spot ışıkta baksan norwood 6 gibi ama kel değil. Bu bi bakıma iyi bi bakıma kötü bu durumda yapılacak en iyi işlem ağır bir tedaviyle seyrek olan yerlerin yerine gelecek olan yeni saçlar.ancak bu şekilde sık bir görünüm yakalayabiliriz. Konumda da az sonra belirtecem mesela sen finasla sonuç beklemissin benim neler yaptığımı görünce işin de ciddiyetini anlayacaksın tedavimi yazıyorum şimdi hikayeme bakarsın ordan.

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Finası küçümsemek doğru olmaz senin dökülme nedenini net ortaya cıkarman lazım.. 4yılı aşkın finas kullanıyorum şuan kafadakileri ona borçluyum diyebilirim.. İstersen androcur var cok daha güçlü ama yan etkiside öyle
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

Sayfa 1/3 123 SonSon