Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saçta yağlanma, kepeklenme ve dökülme ile ilgili yardım?

Yeni Üye

Saçta yağlanma, kepeklenme ve dökülme ile ilgili yardım?

Herkese merhaba, saçım ile ilgili sorunu sizinle paylaşmak ve önerilerinizi almak istiyorum. Yaşım 22 iki yıldır saç dökülmem var. Çocukluktan beri saçlarım ince telli fakat sağlıklıydı. Şuanda bakıyorum saçlarım hergün yağlanıyor. Saç derimde yapışan kepekler var. Saçlarımı yıkamadan dışarı çıktığımda saçlarım aşırı derecede kaşınıyor. İki, üç defa cildiye uzmanlarına gittim. Kan değerlerime baktılar bir sorun yok direk dayında veya babanda kel olan var mı diye sordu(ki var). Genetik dökülme diyip minoxidil ve bir şampuan verdi. Tabi bu yaklaşık 1 yıl önce oluyor. Zaten düzenli olarakda minoxidil kullanmadım. Şuanda zeytin yağlı sabun kullanıyorum. Eskiden tresan ısırgan otlu şampuanını kullanıyordum. Yağlanmaya iyi geliyordu.

Sizden ricam neler yapabilirim fikirlerinize ihtiyacım var.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Konyali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, saçım ile ilgili sorunu sizinle paylaşmak ve önerilerinizi almak istiyorum. Yaşım 22 iki yıldır saç dökülmem var. Çocukluktan beri saçlarım ince telli fakat sağlıklıydı. Şuanda bakıyorum saçlarım hergün yağlanıyor. Saç derimde yapışan kepekler var. Saçlarımı yıkamadan dışarı çıktığımda saçlarım aşırı derecede kaşınıyor. İki, üç defa cildiye uzmanlarına gittim. Kan değerlerime baktılar bir sorun yok direk dayında veya babanda kel olan var mı diye sordu(ki var). Genetik dökülme diyip minoxidil ve bir şampuan verdi. Tabi bu yaklaşık 1 yıl önce oluyor. Zaten düzenli olarakda minoxidil kullanmadım. Şuanda zeytin yağlı sabun kullanıyorum. Eskiden tresan ısırgan otlu şampuanını kullanıyordum. Yağlanmaya iyi geliyordu.

Sizden ricam neler yapabilirim fikirlerinize ihtiyacım var.
    yaglanma sorunu'bende var akla geleblck her yontemi uyguladm netice sifir bir haftadir eczaneden akne jeli aldim onu kullaniyor dun itibari ile de yesil kil uyguladm son olarak spiro topikal losyon'yada mirac losyon uygula baktin duzelme yok isoteratin oral kullan ama yan etkileri agir'br ilactr ona gore dusun karar ver sampuan olark da cinden'getirte bilirsen'101 b sampuan'getirt ben'de getirtmeyew'calistm samp.losyon'falan gumruge'takildi tam 300 tl gtti bkraban'yada'br tanidik varsa mutlaka getirt cunku sebumu meydana getiren sebase bezlerinin aktivesini kisitliyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    konazol sampuan kullanin ve saclarinizi sabunla yikayin daha gec yaglanma olacaktir.Yas22 miracle losyon kullanilabilir.Yaglanmayi kesecek kanaatindeyim.Benimde o yaslarda basladi dokulme yikadiktan bir saat sonra sacim yag icinde kaliyordu ve gunde uc yuz dort yuz tane sac dokuluyordu.Bu yaglanma direkt sacin dokuleceginin uyarisi hemen onlem al minox yetmez.
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    [QUOTE=sennedersen;34775]konazol sampuan kullanin ve saclarinizi sabunla yikayin daha gec yaglanma olacaktir.Yas22 miracle losyon kullanilabilir.Yaglanmayi kesecek kanaatindeyim.Benimde o yaslarda basladi dokulme yikadiktan bir saat sonra sacim yag icinde kaliyordu ve gunde uc yuz dort yuz tane sac dokuluyordu.Bu yaglanma direkt sacin dokuleceginin uyarisi hemen onlem al minox yetmez.[/Q
    nizoral sampuan kullandm vakti zamaninda ama yaglanmaya bir faydasi yok dolabimda var ayrica hafta bir kullanirm salicade samp. da kullaniyrm yaglanmayi cok az'azaltiyorlar ayrica sabunda kullandm deride tortu birakiyor

Yeni Üye
    Alıntı sennedersen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konazol sampuan kullanin ve saclarinizi sabunla yikayin daha gec yaglanma olacaktir.Yas22 miracle losyon kullanilabilir.Yaglanmayi kesecek kanaatindeyim.Benimde o yaslarda basladi dokulme yikadiktan bir saat sonra sacim yag icinde kaliyordu ve gunde uc yuz dort yuz tane sac dokuluyordu.Bu yaglanma direkt sacin dokuleceginin uyarisi hemen onlem al minox yetmez.
    Öneri için teşekkürler. Forumda dermaroller kullananlar var. Acaba saçları 3 numara yapıp, dışardan takviyelerle saç derisine yedirmek daha hızlı çözüm olmaz mı bende de her yıkamada dökülme oluyor.

Banned
    her gün yıkamak gerek sanırım.

Yeni Üye
    Alıntı sorunvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her gün yıkamak gerek sanırım.
    Dışarı çıktığımda yıkıyorum. Yalnız yağlanma yine oluyor. Akşam yatıp ertesi günde uyanınca deriye yapışık pul pul şeklinde kepekler oluşuyor.

Banned
    arkadaşlar sivilce için 6 ay falan roacccutane kullananlar saçtaki yağlanmanın tamamen bittiğini ve birdaha oluşmadıgını sölüyolar.siz ne düşünüyorsunuz

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı sorunvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sivilce için 6 ay falan roacccutane kullananlar saçtaki yağlanmanın tamamen bittiğini ve birdaha oluşmadıgını sölüyolar.siz ne düşünüyorsunuz
    son care bu ilaclari kullanacgz artik isoterinin aknetrend falan

Banned
    saç dökülmesini falan kesecekse en kralını bile kullanırım

Sayfa 1/2 12 SonSon