10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 2 Senedir saçımda aşırı kabuklanma var. YARDIMCI OLUN

Exclamation 2 Senedir saçımda aşırı kabuklanma var. YARDIMCI OLUN

Saçımda 2 seneye yakın kabuklanma var aşırı derece üst bölge ve ense bölgeyi kaplamış . Zararlı olduğu halde eksiksiz kortizonlu losyon kullanıyorum ama geçmiyor her duştan sonra o deri dahada katlaşıyor yorumlarnıız bekliyorum .
    Konu kinghero tarafından (08.10.2016 Saat 00:59 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Büyük ihtimal dermatit olabilir.Konazol ve kabuklanan bölgeye mniracle losyon uygula.
    Tedavi başalangıç:29.09.2014

27.03.2015 avodart
    Miracle losyon:Bir kutu garniere 3 aldactone,1diane,1 dekort (12.2014 ten itibaren ekstra 1 çaykaşığı salisilik asit)(YAKLAŞIK 3 AYDIR KULLANAMIYORUM)
    Min-dut losyon
    herk akşam yatmadan önce keto-azelderm krem
    Haftada 2 kez konazol.

(Ek destekler için önerilere açığım...)

Hocam haftada 2 kere konozal şampuan kullan, stresten sıkıntıdan uzak durmaya çalış(çok etkiliyor) ve yaralarla oynama,kaşıma müdehale etme kendiliğinden düzelecektir. Ara ara nüksedebilir.

SaçımınDoktoru Üyesi cgr159 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı sorunu bende yaşıyorum ara ara en kötü yanı kaşıntı yapıyor arada.. Ketoral şampuanı öneririm 2-3 günde bir kullanırsan muhtemelen geçer.. Tabi sıkıntı stresten de uzak dur tetikleyebilir..
    Konu cgr159 tarafından (07.11.2015 Saat 02:55 ) değiştirilmiştir.

hocam sacta yara yok sadece sac derisinin cogu bölgesinde beyaz tabaka halinde kabuklanma var aşırı derecede . Konazol 1 yıla yakın kullanıyorum hastalık devam ediyor .Ketoralde kullandım aynı sonuc . 1 yıldır bunun yüzünden sacım dökülüyor hem bunla ugraşıyorum hem sacla ...

Alıntı kinghero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam sacta yara yok sadece sac derisinin cogu bölgesinde beyaz tabaka halinde kabuklanma var aşırı derecede . Konazol 1 yıla yakın kullanıyorum hastalık devam ediyor .Ketoralde kullandım aynı sonuc . 1 yıldır bunun yüzünden sacım dökülüyor hem bunla ugraşıyorum hem sacla ...
    Valla dostum dediğim gibi bende de aynı sorun vardı hatta kabuğu elimle çıkarmaya calıstığımda kökünden 6-7 tel saç birden geliyordu baktım ki böyle kaşıyarak veya elle cıkarmaya calısarak olmayacak bende bıraktım ketoral'i 2-3 günde 1 kullanmaya devam ettim birde burada şu önemli noktayı gördüm saçı gerçekten düzgün bir şekilde yıkamak gerekiyor dökülcek diye tabiri caizse kibar yıkadığımızda deride ki pislik ve şampuan tam olarak cıkmıyor buda deride kabuklanmaya sebeb oluyor bunu da söyleyeyim ek olarak ..

Benden sana tavsiye saçını yıkarken dökülmeye bakmaksızın ovala iyice kibar kibar şampuanı dokundurup bırakma öbür türlü sadece saçını öylesine yıkamış oluyorsun halbuki deri temizlenmiş olmuyor + birde şampuan dan eserlerde kalıyor derinde bilgin olsun ..

Birde yapabilirsen hafta da 1 zeytinyağı ile deriyi nemlendirebilirsin bunun da faydasını görürsün ..
    Konu cgr159 tarafından (07.11.2015 Saat 17:11 ) değiştirilmiştir.

Tavsiye icin sagol kardeşim . Bir sorum olacaktı bu hastalık icin ketoral şampuanmı iyi yoksa konazolmu ? ben konazolu 1 yıla yakındır kullanıyorum hastalıgı pek hafiflemedi.

İkisi de içerik olarak aynı şampuan aslında sadece marka farklılığı var diye biliyorum ..

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kinghero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tavsiye icin sagol kardeşim . Bir sorum olacaktı bu hastalık icin ketoral şampuanmı iyi yoksa konazolmu ? ben konazolu 1 yıla yakındır kullanıyorum hastalıgı pek hafiflemedi.
    Hocam bu sorunla sadece topikal ve dışarıdan müdahale ederek çözemezsin sorunu,bu tür problemler daha çok bozulan sindirim sitemi ve karaciğer kaynaklı olur,öncelikle beslenme tarzınız nasıl onu bilmek lazım.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Kardeşim öncelikle bir doktora görün büyük ihtimalle doktor kan tahlili yaptıracaktır. Eğer içeriden gelen bir şey yoksa seboreye denediğim şu ürünler gayet iyi geliyor. Prozinc (eğer saçların kuruysa yeşil olanı / saçların yağlıysa mor olanı ) kullan. Vichy yeşil olanını kullanmadım ama bir çok forumda vichy yeşil ile seboreyi yenenler var. Yıkama suyuna elma sirkesi kat. Miracle losyonda seboreye çok iyi geliyor. Umarım işe yarar çok pis hastalık allah yardımcın olsun inşallah bunlardan şifa bulursun.
    Bıraktıklarım:
    Xpecia 9 kutu kullanıp bıraktım.
    Shen min 10 kutu kullanıp bıraktım.
    Revivogen losyon
    Revivogen şampuan

Tedavim:
    Miracle Losyon ( 3gr saf spiro-1 kutu diane35-1 ampül decort-yarım kutu endol )
    Sebamed Anti-Hairloss
    RU58841
    Gnc saw palmetto
    Minoxil Forte (dut. ile)
    losyonlardan önce azalderm-ketoral krem günde birer kere
    0.5mm dermaroller haftada 2 gün
    3 günde 1 konazol
    Çeşitli yağ karışımları( jojobo-hint-nane-emu-susam.... vb.)
    Medohbiotin her gün yarım tablet