Sayfa 1/11 123 ... SonSon
105 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bir bayan olarak kel kalmak istemiyorum

SaçımınDoktoru Üyesi

Bir bayan olarak kel kalmak istemiyorum

27 yaşındayım 10 yıldır saç dökülmem var.hemde hiç durmadan dökülüyorlar.polikistik over hastasıyım.evliyim ve bir çocuğum var.polikistik overin tüm belirtilerini yaşıyorum.saç dökülmesi,sivilce,kısırlık.neyseki tedavi sonrası çocuğum oldu.fakat sivilce ve saç dökülmesinden kafayı sıyırcam.şimdiye kadar hiç bir tedavi uygulamadım testte yaptırmadım saç için.ama artık başlamalıyım.tepe bölgemde seyrelme var fakat ön taraf çok açık duruyor.şimdi benim ne kullanmam doğru olur sizce saçlarımı kurtarabilirmiyim.isteğim saç dökülmem dursun ve birazda olsa açıklıklar kapansın.

Red face

Miracle losyon kullan. Ben ilk kullandığım gibi etki aldım. Sonra Ohh dökülmüyor deyip bıraktım. Dökülme başlayınca bi daha başladım ama bu sefer istediğim etkiyi alamadim.belki losyonu süzme işleminde hata yaptım. Bu sefer şırınga ile üstte kalmış suyu aldım. Daha önce ince bişeyden süzmüştüm. Miracle hocanin bi yorumunda görmüştüm şırınga ile alınca üstteki alkolü almış oluruz demişti. Bundan sonra süzme işini ilk yaptığım şekilde yapacagim. Tavsiyem kullan. Çünkü başka hiçbir şey dth'ı bloke etmek kadar etkili olmuyor

merhaba bende de polikistik over tanısı konuldu. bende 27 yaşındayım 10 yıldır dökülmem var miracle losyonu 2 aydır kullanıyorum. saç çıkışı olmadı şimdilik ama dökülmem çok azaldı. 10 yıldır hiçbir şey yapmadığım halde öyle de böyle de döküldü....

Moderatör
    öncelikle geçmiş olsun, forumun genelinde kullandıgımız etkenler erkek tip saç dökülmesine karşı kullanılan şeyler ve bazıları kadınların temas bile etmemesi önerilen ilaçlar özellikle hamile, çocuk düşünen kadınların saçınızla ilgili test yaptırmadıgınızı söylemişsiniz size önerim öncelikle bir dermatoloğa gidip gerekli tahlillerinizi testlerinizi yaptırmanız
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pso hastasi olarak neden oral tedavilere yönelmek istemiyorsunuz.dogum kontrol hapı ve spironalactone etkenleri gibi. Bunlar hem pso yu belki sıfır olarak tedavi etmese de surecde büyük etkisi olabilir.(tüylenme acısindan)Bunun yanı sıra saç sağliginiza da iyi gelecektir.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pso hastasi olarak neden oral tedavilere yönelmek istemiyorsunuz.dogum kontrol hapı ve spironalactone etkenleri gibi. Bunlar hem pso yu belki sıfır olarak tedavi etmese de surecde büyük etkisi olabilir.(tüylenme acısindan)Bunun yanı sıra saç sağliginiza da iyi gelecektir.
    2buçuk yaşında kızım,var halen emiyo bırakınca bişeyler yapacağım artık.çok moralim bozuk.bugün saçımı yıkadıktan sonra aynada inceledim tepem iyice seyrelmiş moralim çok bozuldu oturdum ağladım.dediğiniz ilaçları kullanmam için önce doktora gitmeliyim peki hangi bölüme gitmem gerekir?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun, forumun genelinde kullandıgımız etkenler erkek tip saç dökülmesine karşı kullanılan şeyler ve bazıları kadınların temas bile etmemesi önerilen ilaçlar özellikle hamile, çocuk düşünen kadınların saçınızla ilgili test yaptırmadıgınızı söylemişsiniz size önerim öncelikle bir dermatoloğa gidip gerekli tahlillerinizi testlerinizi yaptırmanız
    Dermatolog bütün gerekli testleri yaparmı peki ne gerekiyosa yoksa endokrine mi gitmeliyim?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı colltreal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba bende de polikistik over tanısı konuldu. bende 27 yaşındayım 10 yıldır dökülmem var miracle losyonu 2 aydır kullanıyorum. saç çıkışı olmadı şimdilik ama dökülmem çok azaldı. 10 yıldır hiçbir şey yapmadığım halde öyle de böyle de döküldü....
    Aynı yaştayız benimde 10yıldır gitti giden.senin saçların ne durumda gürleşme varmı?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı papatya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Miracle losyon kullan. Ben ilk kullandığım gibi etki aldım. Sonra Ohh dökülmüyor deyip bıraktım. Dökülme başlayınca bi daha başladım ama bu sefer istediğim etkiyi alamadim.belki losyonu süzme işleminde hata yaptım. Bu sefer şırınga ile üstte kalmış suyu aldım. Daha önce ince bişeyden süzmüştüm. Miracle hocanin bi yorumunda görmüştüm şırınga ile alınca üstteki alkolü almış oluruz demişti. Bundan sonra süzme işini ilk yaptığım şekilde yapacagim. Tavsiyem kullan. Çünkü başka hiçbir şey dth'ı bloke etmek kadar etkili olmuyor
    Saçların ne durumda şuan.seyrelme varmıydı gürleşme oldumu

Moderatör
    Alıntı yssm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dermatolog bütün gerekli testleri yaparmı peki ne gerekiyosa yoksa endokrine mi gitmeliyim?
    saç dermatolojiye giriyor gerekli testleri yapacaktır endokride yapılması gereken testler oldugunu düşünüyorsanız doktorunuza danışın
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

Sayfa 1/11 123 ... SonSon