Sayfa 2/10 İlkİlk 1234 ... SonSon
97 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Proscar ile bu saçlari kurtarabilir miyim ? (resimli)

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dökülme nedeni sadece DHT olan insanlarda işe yarayabilir finasterid ve saçların hacim kazanması da bir haftada mümkün,ama saç çıkışı en erken 3 ay sonra hocam bu işin bilimsel izahı böyle.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim yalan söylüyorsun demiyorum. Belki saçların güçlenmiştir hissetmissindir vs ama 1 haftada diklestirecek kadar büyüme olayı garip geldi. Bende Miracle ve min-dut losyonu kullandığım 3.günde sarı sarı tüyler doldu hep. Ama şuan 45 gün olmasına rağmen sadece ufak kıl seklindeler dikecek kadar buyumediler ki bunu beklemekte abes biraz. Eğer sonuçlar dediğin gibiyse bu bana ve forumdakilere mutluluk verir. Hayırlı akşamlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardeşim sana kimse yalan söylüyorsun demek istemez fakat heleki dökülmen genetik ise 1 haftada durması ve tüylenmesi imkansız nerdeyse umarım dediğin gibidir.

Arkadaşlar saçlarımı gördünüz fotolarını attım. Zaten benim saçlarımda kelleşme yoktu. Hep küçük saçlar vardı ve büyümüyorlardı sonrada dökülüyorlardı. Ben proscarı kullanmaya başladığımda saçlarımın dökülmesi hemen kesildi. yastığımda normal bir günde 100 saç var ise bu sayı 4 saça düştü. Lavaboya girdiğimde hep şunu derdim '' HER YERDE SAÇ VAR !!! '' bunlarda benim saçımdı. Her gördüğümde üzülüyordum hemen saçları topluyordum o piskolojiyi biliyorsunuzdur az çok. Sonra proscar kullanmaya başladım ilk gün 600 saç saydım yastığımda üşenmedim. İncecik güçsüz ve kök tarafı beyazdı üzerinde yağ dokusuna benzeyen bir şey vardı. Fakat 3.gün hiç saçım dökülmemeye başladı cekiyordum gelmiyordu. daha önce elimi atmaya korkuyordum. Sonra 4 gün arkadaşlarım iş yerinde farkettiler. Saçlarının tepesine ne olmuş kapanmış oğlum dediler. Hemen elimi attım hafif seyrek yer tüylenmişti kapanmıştı. Elime aynayı aldım ve baktım hakikatteen öyleydi. Ön taraflar güçlendi ve wax kullanmaya tekrar başladım. Ciddiyim arkadaşlar bana inanın. Yoksa yazmazdım buraya zaten konuyu size soru sormak için acmıştım. Fakat mucize gibi bir etki olunca hemen altına tekrar yazdım saçlar cıktı diye şaşırdım cünkü.

Banned
    bazen bazı kimselerde sadece finasterid bile tek başına yeterli olabiliyor. Yabancı kaynaklarda bunun en güzel örnekleri de fazlasıyla mevcut. Kullanıp durumu daha kötüye gidenler de var; 10 larca yıl sürekli kalite ve miktar artışı yaşayarak ve koruyarak kullananlar da... Sanırım işin komplike olmasının temel sebebi de bu. Mesela böbreklerdeki taş oluşumunu ya da gribal enfeksiyonlar için belirli ilaçlar vardır ve bu herkeste çalışır, ama saç meselesi maalesef öyle değil. Kişiye özel saç dökülmesi sebepleri olabiliyor. Burada da yapılabilecek en iyi şey de sanırım herhangi bir tedaviye 3 ay süre tanımak. Eğer tatmin edici bir sonuç alınamıyorsa ve herhangi bir değişiklik gözlenmiyorsa bunu daha fazla sürdürmenin bir anlamı yok. Hemen yeni birşeyler keşfedilmeye çalışılmalı...
    Konu DoktorCan tarafından (04.11.2015 Saat 01:57 ) değiştirilmiştir.

Kardeşim valla helâl olsun ben bu saçla hayatta finas'a girmezdim. İyi cesaret etmişsin.
    Bıraktıklarım:
    Xpecia 9 kutu kullanıp bıraktım.
    Shen min 10 kutu kullanıp bıraktım.
    Revivogen losyon
    Revivogen şampuan

Tedavim:
    Miracle Losyon ( 3gr saf spiro-1 kutu diane35-1 ampül decort-yarım kutu endol )
    Sebamed Anti-Hairloss
    RU58841
    Gnc saw palmetto
    Minoxil Forte (dut. ile)
    losyonlardan önce azalderm-ketoral krem günde birer kere
    0.5mm dermaroller haftada 2 gün
    3 günde 1 konazol
    Çeşitli yağ karışımları( jojobo-hint-nane-emu-susam.... vb.)
    Medohbiotin her gün yarım tablet

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı raconcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim valla helâl olsun ben bu saçla hayatta finas'a girmezdim. İyi cesaret etmişsin.
    Evet bende vakti zamanında cesaret edememiştim ama belki de en doğrusunu yapıyordur. Geç olmadan.. Korumak daha kolay malum, çıkarmaktan.

SaçımınDoktoru Üyesi raprap1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence dogrusunu yapmisin bir insan kel dolasamaz ornek ben kel degilim ama olsam disari cikamazdim bu cok buyuk bir oz guvensizlik olusturur insanda etrafin kafana bakar durmadan ve yanindakilerin saci sirma gibidir saclarini joleli gorutrsun ve vahh dersin ��
    TEDAVİM

Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Procyanidin)
    Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Dermaroller (1mm) haftada 2
    Minoxil Gün aşırı (Aksamları) sadece şakaklar

Biotin hergun 2.500mg

Moderatör
    cıkma evresindeki saclara start vermis olabilir.şans olarakta dökülme bazı kisilerde dht kaynaklı yürüyor.kimisi sular seller gibi yutuyor hapları banamısın demiyor kimisinin yüzü gülüyor.Bence minimum 6 ay test etmelisin.Cinsel yönden nasıl etkileyecek zamanla ereksiyon libido sorunu yaşıcakmısın ve finas saçlarını şuanki gibi uzun yıllar demiyim aylar koruyacak mı.acele etmemek gerek.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar saclarınızın döküleceğine ve bu dökülmenin sizi psikolojik olarak cok etkileyeceginden eminseniz bence erkeni/riski yok bu işin, tankla tüfekle saldırın.Birazcik kayip yasayip saclariniza sekil veremiyor olmak bile cok kotu bisey bırak kel kalmayı....
    Nacizane tavsiyem de once minoxidil ile degil de proscar ile baslayin.Saclar ilk dokulmeye basladiginda dermatologa gidiyoruz o da minoxil yaziyor ,minoxile ihtiyacı olmayan saca minoxil surup son care olmasi gereken silahi ilk basta harciyoruz.Simdiki aklim olsa en basindan direk proscara baslardim baska da hicbisey kullanmadan ne kadar gidiyor bi test ederdim gerekli eklemeleri zamanla yapardim
    Konu Tıbbiyeli tarafından (04.11.2015 Saat 00:40 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/10 İlkİlk 1234 ... SonSon