Sayfa 1/4 123 ... SonSon
38 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Üzüm Ektresi (Procyanidin)ve Saç Çıkarması

Yeni Üye

Üzüm Ektresi (Procyanidin)ve Saç Çıkarması

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  üzüm.jpg
Görüntüleme: 311
Büyüklüğü:  34.5 KB (Kilobyte)
ID:	364

Arkadaşlar Üzüm çekirdeğinin inanılmaz etkisi üzerine bir çalışmanın özetini çevirdim. Bunu atlamamamız gerektiğini düşünüyorum. En altta orjinal pdf metni var ve topikal kullanılmış. Şahsen ben üzüm ekstresinin haplarını bir aydır aksatarak kullanıyordum ancak bundan sonra düzenli kullanacağım.

Proanthocyanidins: Crinagen içeriğinde ki in en güçlü etken olan teknik ismi üzüm çekirdeği ekstresi olan Proanthocyanidins, açıklanan son güncel araştırmalar da Takahashi ve arkadaşları saç büyümesini etkileyebilecek farklı 1000 ürünü inceledi. Takahashi ve arkadaşları üzüm çekirdeğinden elde edilen extrenin saç hücrelerindeki poliferasyonu(üreme) %230 artırdığını belirledi. Aynı zamanda bu çalışmada proanthocyanidinin telogen(büyümeyen) evredeki saçları anagen(büyüyen) faza geçirdiğini de ortaya koydular.

http://www.eeose.com/contentImages/r...lar_0c9652.pdf

Proanthocyanidins: One of the most powerful ingredients in Crinagen is Proanthocyanidins, the technical name for Grape Seed Extract. In a recent published research, Takahashi et al examined 1,000 different plant products to determine if any of them could influence hair growth. They determined that proanthocyanidins extracted from grape seeds promoted the prolieferation of hair cells by 230%. They also determined that proanthocyanidins converted the telogen (non-growing) phase of hair growth into the anagen (growing) phase of hair growth.

Moderatör
    Ben toz alıp kullanmıştım dökülme yapmıştı acaba faydalı bir dökülme mi derken devam etmeye cesaret edemedim 2günlük kullanımla oldu bu dökülme

Yeni Üye
    Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben toz alıp kullanmıştım dökülme yapmıştı acaba faydalı bir dökülme mi derken devam etmeye cesaret edemedim 2günlük kullanımla oldu bu dökülme
    Saç büyümesini teşvik eden etkenlerin nerdeyse hepsi az yada çok başlangıçta dökülme yapıyor. Yani bu yaşadığınız işe yarayacak bir etkenin emaresi de olabilir...

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende bi ara bi tv programında saç dökülmesi için macun görmüştüm içinde kara üzüm ekstreside vardı.. macun şu şekildeydi :
    -400 gr organik kara üzüm özütü
    -50 gr kırkilit otu (öğütülmüş)
    -50 gr keçiboynuzu özütü
    -50 gr polen (öğütülmüş)
    -30 gr arı sütü

bu şekildeydi ama kullanmadım .. ama kara üzümün saç için çok iyi olduğunu kan dolaşımını hızlandırdığını duymuştum..

Moderatör
    Alıntı Folikül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saç büyümesini teşvik eden etkenlerin nerdeyse hepsi az yada çok başlangıçta dökülme yapıyor. Yani bu yaşadığınız işe yarayacak bir etkenin emaresi de olabilir...
    minoxun etkisine benzer bir reaksiyonu oldugu gibi bir şey okumuştum dün tam emin degilim baya uzun bir makaleydi mantıklı olabilir

minoxun etkisine benzer bir reaksiyonu oldugu gibi bir şey okumuştum dün tam emin degilim baya uzun bir makaleydi mantıklı olabilir
    Aslında en önemli etkisi hücre aktivatörü hücre yeniliyor bu etkeni gören organizma gençleşiyor. En büyük etkisi bu ama kılcal yapımıda artıyor haliyle bu etki nedeniyle ve kanladırma yapıyor deniliyor. Bu asıl etkisinin yanetkisi

Moderatör
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında en önemli etkisi hücre aktivatörü hücre yeniliyor bu etkeni gören organizma gençleşiyor. En büyük etkisi bu ama kılcal yapımıda artıyor haliyle bu etki nedeniyle ve kanladırma yapıyor deniliyor. Bu asıl etkisinin yanetkisi
    Daha güçlüsünü çıkarmak için döküyor mu diyorsunuz yani ben de öyle düşündüm fakat dnadaki bozulmaları düzeltmek yoluyla kansere karşı koruyan bir özelliği de var tam bu noktada dün okudugum makalede kemoterapinin de kansere karsı oldugu ve malum saçlara iyi gelmediği ibaresi geçiyordu

Daha güçlüsünü çıkarmak için döküyor mu diyorsunuz yani ben de öyle düşündüm fakat dnadaki bozulmaları düzeltmek yoluyla kansere karşı koruyan bir özelliği de var tam bu noktada dün okudugum makalede kemoterapinin de kansere karsı oldugu ve malum saçlara iyi gelmediği ibaresi geçiyordu
    Kanseri önleme amaçlı etkili bir dna koruyucu ve antioksidan olarak kullanılıyor siyah üzüm ancak kanser oluştu mu iş farklı kemoterapi genelde hücre bölünmesi ni baskılar bu nedenle saç hücreside nasibini alır ve aktivitesi biter.

Moderatör
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanseri önleme amaçlı etkili bir dna koruyucu ve antioksidan olarak kullanılıyor siyah üzüm ancak kanser oluştu mu iş farklı kemoterapi genelde hücre bölünmesi ni baskılar bu nedenle saç hücreside nasibini alır ve aktivitesi biter.
    o zaman geri dönüş yapılabilir bir alternatif diyoruz tekrar

Alıntı teto1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bi ara bi tv programında saç dökülmesi için macun görmüştüm içinde kara üzüm ekstreside vardı.. macun şu şekildeydi :
    -400 gr organik kara üzüm özütü
    -50 gr kırkilit otu (öğütülmüş)
    -50 gr keçiboynuzu özütü
    -50 gr polen (öğütülmüş)
    -30 gr arı sütü

bu şekildeydi ama kullanmadım .. ama kara üzümün saç için çok iyi olduğunu kan dolaşımını hızlandırdığını duymuştum..
    şu otlar ve fazlası belli ki işe yarıyor lar Antienflamatuar antiallerjik antiandrojenik ve hücre yenileyici özellikleri gibi özelliklerinden biri birkaçı yada hepsine sahipler ve derinlemesine araştırmak şart oldu...

Sayfa 1/4 123 ... SonSon