9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Saç Tedavisi İle Saçlarını Koruyabilen var mı ?

Yeni Üye

Saç Tedavisi İle Saçlarını Koruyabilen var mı ?

Oral tedavilere başlamadan saç dökülmesini sadece losyon tedavisi ile durdurabilen var mı acaba?( tedavi devam ettiği sürece tabiki).Konuların çoğunu geçen yazdan beri okuyorum takip ediyorum ama sayı çok az galiba başarabilen. Saç çıkışı olmasına gerek yok sadece dökülmeyi durdurabilmiş olunması önemli şu an benim için

Banned
    Saç dökülmesini durduran bir tedavi demek aslında saçıda getirecek bir tedavidir. Saç tedavisi yapan bir insanın 5 günde veya 1 ayda saç dökülmesi durmaz. çünkü 3 ay önceden kökten ayrılmış saçlar vardır bunu anlayabilmek için 3 aylık bir zaman geçmesi gerekir.

Merhaba arkadaşlar ben uzun zamandır forumu takip ediyorum yeni üye oldum.
    sorumu nereye yazacağıma karar veremedim burayı münasip gördüm =)))
    saç dökülmesi 10 yıldır var bende arkadaşlar ama hala bitmedi zamanında vichy dercos mu öle bişiler falan kullanmıştım etkisi oldumu bilmem ama o tarz şeyler kullandığımda saçlarım keçe gibi olurdu buda benim istediğim bişi sert güçlü olması bunun için önerebileceğiniz sprey tarzı bitkisel bişeyler varmı?

şuanda bazı biotinli spreyler var onlardan birini deniyorum ama o istediğim etkiyi yapmıyor otacının bitkisel bi karışımı var sizce etkili olurmu?

birde şu pharmaton var vitamin hapı reklamlarda çıkıyor onun içeriğine iyi gibi geldi onu saçımıza sürsek sizce etkili olurmu direk yada biotinli sprey in içine falan karıştırsak içinde ginseng panax var oda kan dolaşımına etkili die biliyorum.
    yorumlarınızı bekliyorum

Leo ben 5-6 şişe gnc panax kullandım.Yanlış anlama sakın bende etki etmeyen sendede etmeyecek diye bir şey yok ama bende işe yaramadı. Saç çıkışı yakalayamadım. Bu tarz şeylere harcadığım parayla koray erdoğan'a saç ektirirdim.Tedavim aşağıda bir göz at istersen neredeyse işe yarıyor diyen herşeye para döktüm.

Ginseng Korean 500 mg - GNC
    Konu raconcu tarafından (28.10.2015 Saat 21:04 ) değiştirilmiştir.
    Bıraktıklarım:
    Xpecia 9 kutu kullanıp bıraktım.
    Shen min 10 kutu kullanıp bıraktım.
    Revivogen losyon
    Revivogen şampuan

Tedavim:
    Miracle Losyon ( 3gr saf spiro-1 kutu diane35-1 ampül decort-yarım kutu endol )
    Sebamed Anti-Hairloss
    RU58841
    Gnc saw palmetto
    Minoxil Forte (dut. ile)
    losyonlardan önce azalderm-ketoral krem günde birer kere
    0.5mm dermaroller haftada 2 gün
    3 günde 1 konazol
    Çeşitli yağ karışımları( jojobo-hint-nane-emu-susam.... vb.)
    Medohbiotin her gün yarım tablet

Bende merak ediyordum bu konuyu fakat forumu araştırdık sonra şu düşünce kafama yerleşti; saç dökülmesi bir çok etkene bağlı. Ağaç kökünün saçaklarını düşünün eğer bir tanesi bile eksik/yanlış/zararlı ise yeni oluşan meyve tam olarak sağlam çıkmıyor yani dökülme azalsa dahi tam olarak durmuyor. Tamamen durdurabilirmiyiz bence evet ama klinik gibi bi yerde yaşayıp günlük güneşini alıp, meyve sebzeni, ilaçlarını düzenli tahliller eşliğinde alıp uygularsan bence durur. Ama bunu yapmak mümkün mü tabii ki değil. Ama yeni saç çıkış formülünü bulursak dökülenin yerine yenisi geleceği için bu döngüde devam ederiz. Tedavilerde ilerleme kaydedenler saç çıkışının yanında dökülmeyi bir nebze olsun azalttığı için ilerleme kaydediyor. Ben böyle düşünüyorum yanlışım varsa düzeltin lütfen.

aslında bende saç ektirmeden yanayım ama 10 yıldır döülme var ama yogun degil dediğim gibi saçları kalınlaştıran sertleştiren bişeyler bulabilirsem bikaç sene daha idare ederim die düşünüyorum hem ekim sırasında varolan saçlara zarar vermesi olayıda var :S

Alıntı Leo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında bende saç ektirmeden yanayım ama 10 yıldır döülme var ama yogun degil dediğim gibi saçları kalınlaştıran sertleştiren bişeyler bulabilirsem bikaç sene daha idare ederim die düşünüyorum hem ekim sırasında varolan saçlara zarar vermesi olayıda var :S
    Doğru söylüyorsun bende saçı gür gösteren bişeyler arıyorum. Geçen haftasonu hatunla biyere gittik yemek yemeğe yer yoğun ışıklıydı saçlar seyrek görüneceği için beni bi sıkıntılar bastı daha karanlık masalar aradım oturduk biyere kızın bana dediği şu. Sen kel kalcaksın işte o an dünya başıma yıkıldı nasıl bir psikolojide olduğumu anlarsınız birazcık.
    Bıraktıklarım:
    Revivogen losyon
    Revivogen şampuan

Tedavim:
    Sebamed Anti-Hairloss
    RU58841
    Gnc saw palmetto
    Minoxil Forte (dut. ile)
    3 günde 1 konazol

aynen anlayabiliyorum ya aynaya bakınca bile yetio aslında birinin sölemesine gerek yok
    şu otacı yada terasanın tonikleri varya onlar sertleştirirmi ki?
    aslında istediğim şu pudra şeklinde şekillendiriciler varya onların etkisini yapması ama o böle aynı zamandada saça fayda sağlasa falan pudralar gözenekleri kapatıyor kullandıkca saçlar cansızlaşıyor dökülüyor haliyle :S

şu pharmaton da aynı zamanda vitaminler falanda varya onu direk kapsülü delip saça deriye yedirsek neolur acaba

Ben miracle losyonun içerisine benexol atıyordum. B1/b6/b12 hepsi saç için çok önemli vitaminler bir etkisi olmadı. Ağızdan da gnc mega men kullandım, faydası olmadı.
    Bıraktıklarım:
    Revivogen losyon
    Revivogen şampuan

Tedavim:
    Sebamed Anti-Hairloss
    RU58841
    Gnc saw palmetto
    Minoxil Forte (dut. ile)
    3 günde 1 konazol