Sayfa 40/54 İlkİlk ... 30383940414250 ... SonSon
540 sonuçtan 391 ile 400 arası

Konu: Miracle Losyon İle İlgili Tüm Sorularınız Buraya

Yeni Üye
    Hocam ya sen, ya Miracle dedi 2 günde bir yıkanacak diye

Her gün yıkayabiliyor muyuz şimdi?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yıkayın problem olmaz hocam.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Miracle losyonu kaç yaşının üstündekiler kullanması doğru olur. Ayrıca fınasterid mi miracle mi daha zararlı?

Miracle losyonu nasıl hazırlayacam kullanıyordum daha önceleri ama şimdi elseve bulamıyorum şimdi neyle hazırlayıcam nasıl hazlıyacam ben anlamıyorum ki öyle kolonya alkol felan başka bir ürünün içinde hazırlayamaz mıyız bi yardımcı olun
    Min-dut 10 adet dutasteriad

Oral dutas 2 günde 1

Yeni Üye
    Alıntı korkusuz korkak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Miracle losyonu nasıl hazırlayacam kullanıyordum daha önceleri ama şimdi elseve bulamıyorum şimdi neyle hazırlayıcam nasıl hazlıyacam ben anlamıyorum ki öyle kolonya alkol felan başka bir ürünün içinde hazırlayamaz mıyız bi yardımcı olun
    Bu yazmış olduğunuz konunun bir kaç sayfa geri kısmımlarını okuyun. Aynı soruyu bende sordum. Gardier'in toniğini tavsiye edenler oldu. Bende orjinal olsun diye bu Elseve'yi çok aradığım. Yaşadığım yerde bulamadım. Carrefour'ların online mağazalarında satılıyor. Ama kurye sadece o muhite dağıtım yapıyor. Istanbul Ankara gibi büyük şehirlerin semtlerini seçerek stok kontrolü yapın. Eğer bulursanız bir de tanıdık bulun; onun evine sipariş verin. Almışken de zaten ucuz en az 6 aylık alın. 100 ML lik bir losyon 20 günden fazla gidiyor. Hazırlanışını da video olarak youtube aratın çıkıyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arginin alıp alkole karıştırılıp kullananilabilirmi

Yeni Üye
    Arkadaşlar saçlarım genetik olarak dökülmüyor fakat yıpranmadan dolayı günde 50-80 arası dökülüyor ve cansız sizce bunu kullanmamda sıkıntı var mı ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Merhaba,
    Elseve'i ya da muadili bulamadım. Ancak sorunu şu şekilde çözdüm:

1 adet 100 ml 70 derece etil alkol
    1 adet gliserin
    1 dekort ampul
    1 adet aldactone
    1 adet diane aldım.
    1 adet enjektör(şırınga)

Yaptığım karışım:

50 ml etil alkol içine 35 ml kadar gliserin ekledim. Aldactone ve diane paketlerinin içinden çıkan drajelerin yarısını havanda dövdüm ve alkol+gliserin karışımına ekledim. 5-6 saat civarı beklettim.

Bu kadar detaylı niye yazdığımı anlatayım.

Bu forumda çok farklı farklı yerlerde ilginç bilgiler var. Bu sebeple yeni giren arkadaşlar zorlanabilir. Ben bilgileri toparlayıp kafama koyarken zorlandım açıkçası. Diğer arkadaşlar için kolay olsun dedim.

Ayrıca etil alkol saç derimde yanma vs gibi bir etki yapmadı. Gliserin biraz fazla gelebilir ama taşıyıcı olması önemli. Ayrıca bu oranlar kati oranlar değildir. Miracle losyon içindeki etken maddeleri taşımaları ve çözmeleri yeterli.

Elseve' i bulamadığınız için üzülmeyin. Basite indirgeyin. Çözücü=Alkol, Taşıyıcı=Gliserin.

Bol şanslar.

50 ml etil alkol için takribi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Merhaba,

Olayı basite indirgeyelim. Elseve yoksa hiç problem yok.

1 adet etil alkol 70 derece (100ml) ve gliserinle iş bitiyor. Kullandığım ve saç derimde hiçbir yanma hissetmediğim oran: 50 ml etil alkol+35ml gliserin. Bunu şırınganın iğnesini takmadan kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ayrıca ben elseve kullanmadığım için boş bir tüpü "fıs fıs" olarak kullanıyorum. Bu nedenle 15 fıs olayı çalışmayacak. Kesin adet yok. Problemli bölge bende belki 50 mm2 sizde 150 mm2 olabilir. Bu sebeple problemli bölgenin tümüne topikal uygulamayı yedirdiyseniz bence yeterli.

SaçımınDoktoru Üyesi
    bu gliserin ve etil alkolu nerden buluyoruz.... eczanelerde var mı.....?

Sayfa 40/54 İlkİlk ... 30383940414250 ... SonSon