Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
25 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Sac dokulme hikayem ve tedavi onerisi istegi

SaçımınDoktoru Üyesi Adana85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul
    Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hairforte'dan bir tane olumlu mesaj alamadık. Yoksa oh dht baskıla, minox işlevi de gör mantığı çok iyi. Fakat maalesef, sonuç yok.

Miracle Losyon'a başlaman gerektiğini düşünüyorum açıkçası. Dermarollerda eklersen.. Haftada 2 başta 1-2 ay sonra haftada 1'e düşürerek.

Proscara gerek yok. Proscarın ön çizgiyi bozduğunu söyleyenler var, serbest testo artışına bağlı olarak, zaten senin vertexin sağlam maşallah. Androjene bağlıysa öndeki dökülmeler miracle losyonla toparlanır herhalde.

Bugun avodart aldim, bir kutu minoxil icine 10 tane avodarta basliyorum. Miracle losyondan emin olamadim, anladigim kadariyla avodart DHT isini gorurse zaten miracle losyona gerek kalmaz gibi geliyor mantiklimi sence?

Dermaroller olayini bilmiyodum sizden gorunce arastirdim, o da mantikli gibi. doktorlarin yaptigi mezoterapi'ya yakin bir etki verecektir - ki son gittim dermatolog bana artik mezoterapi yapmadigini cunku cok bir ise yaramadigini soylemisti. ama iyi bir besleyici serum ile yine de dermaroller in yararli olabilecegini dusunuyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Adana85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun avodart aldim, bir kutu minoxil icine 10 tane avodarta basliyorum. Miracle losyondan emin olamadim, anladigim kadariyla avodart DHT isini gorurse zaten miracle losyona gerek kalmaz gibi geliyor mantiklimi sence?

Dermaroller olayini bilmiyodum sizden gorunce arastirdim, o da mantikli gibi. doktorlarin yaptigi mezoterapi'ya yakin bir etki verecektir - ki son gittim dermatolog bana artik mezoterapi yapmadigini cunku cok bir ise yaramadigini soylemisti. ama iyi bir besleyici serum ile yine de dermaroller in yararli olabilecegini dusunuyorum.
    -Miracle losyondaki maddeler ile avodart farklı diye biliyorum. Bu arada şakaklara Ketoral-azalderm-acnelyse felan da kullanabilirsin.

Yer
    Istanbul
    Cok tesekkurler Muzdarip. bu soylediklerini (ketoral azalderm acnelyse) bilmiyorum arastirip degerlendireceigm.

Yer
    Istanbul
    Sitedeki arastirmalardan, pipsqueak ve BnymN adli kullanicilarini yardimiyla son haliyle su tedaviye karar vermis bulunmaktayim:

1- Sabah aksam minoxil+avodart topikal 5-6 puskurtme (1 kutu minoxil icine 10 adet avodart kapsul)
    2- Her sabah 1 adet xpecia erkek tablet
    3- Miracle losyon (200 ml elseve icine 1 kutu diane35, 2 kutu aldactone ve 1 adet dekort ampul) her sabah veya hem sabah hem aksam olacak sekilde - kullandiktan sonraki etkilerine gore karar verecegim ne kadar kullanacagima
    4- Gun asiri sac yikama: yikama oncesi ve sonrasi sirke losyonu (bunu asagida aciklayacagim)
    5- haftada 1-2 kere saf argan yagi ile bakim (saf argan yagini bir arkadasim Fas tan getirebiliyor bana, yalniz hos olmayan bir kokusu var)
    6- Dermo stamp ile aksamlari bakim oncesi ve sonrasi uygulama. haftada 3-4 kere.
    7- ketoral azalderm acnelyse : az once Muzdarip bunlardan bahsetti ama bilmiyorum arastirmam lazim biraz
    8- collegence losyon: bunula ilgili arastirmaya da devam ediyorm

Sirke losyonu: bunu tanidigim bir doktor onerdi. Yapilisi su sekilde: yarim litre veya biraz daha fazla sirkeyi (ozellikle uzum onerdi bana pgd2 inhibitoruymus) 1 litrelik sise icine koyuyoruz, sonra icine papatya adacayi ve ihlamur atiyoruz. 5-6 gun bunlar bekliyor, her gun calkalamamiz lazim siseyi. Sonra bitki yapraklarini suzup banyo oncesi ve sonrasi saca masaj yapip birakiyoruz. Ne kadar ise yarar hicbir fikrim yok ama denemekten zarar gelmez zaten tamamen dogal birsey.

Miracle losyon: bir arkadas bunun icine Setirizin koymayida onermis fakat bunun hem yararli olduguna hem de zararli olduguna dair yorumlar var. Yardimci olabilirmisiniz bunun hakkinda?

7 ve 8 ye henuz karar vermedim, 1-5 arasini kesin kullanacagim. Ozellikle 7 ve 8 hakkindaki fikirlerinizi ve sizce listeye eklemem/cikartmam gereken birsey var ise o konudaki yorumlarinizi rica ediyorum.

Tesekurler.

Yer
    Istanbul
    Bu arada tedaviye tam olarak basladiktan sonra en gec 2 ayda bir fotograf paylasacagim - onceden paylastigim 5 farkli acidan cekilmis olarak. Ilk basta paylastigim fotograflar ile birebir ayni yerde, ayni isik altinda, ayni fotograf makinasiyla ve cok benzer sac uzunlugu ile cekecegim fotograflari. bircok kisi icin ise yarayabilir diye dusunuyorum. Sitede gordugum bircok fotograf malesef bence cok aciklayici degil. fotografta birinde sac kis digerinde uzun, biri sabah biri aksam cekilmis vs. cok yaniltici olabiliyor malesef.

Simdiki planim bu tedaviyi en az 8 ay uygulamak, ondan sonra durumu tekrar degerlendirecegim.

Bu forumdaki bircok kullanici son derece yardimsever, hepinize cok tesekkurler...

Yer
    Istanbul
    bir de soyle ilginc bir fikrim var: bu sitenin akilli telefon icin uygulamasi olsa ne guzel olur dimi Sizce mumkunu acaba boyle birsey?

Moderatör
    Alıntı Adana85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sitedeki arastirmalardan, pipsqueak ve BnymN adli kullanicilarini yardimiyla son haliyle su tedaviye karar vermis bulunmaktayim:

1- Sabah aksam minoxil+avodart topikal 5-6 puskurtme (1 kutu minoxil icine 10 adet avodart kapsul)
    2- Her sabah 1 adet xpecia erkek tablet
    3- Miracle losyon (200 ml elseve icine 1 kutu diane35, 2 kutu aldactone ve 1 adet dekort ampul) her sabah veya hem sabah hem aksam olacak sekilde - kullandiktan sonraki etkilerine gore karar verecegim ne kadar kullanacagima
    4- Gun asiri sac yikama: yikama oncesi ve sonrasi sirke losyonu (bunu asagida aciklayacagim)
    5- haftada 1-2 kere saf argan yagi ile bakim (saf argan yagini bir arkadasim Fas tan getirebiliyor bana, yalniz hos olmayan bir kokusu var)
    6- Dermo stamp ile aksamlari bakim oncesi ve sonrasi uygulama. haftada 3-4 kere.
    7- ketoral azalderm acnelyse : az once Muzdarip bunlardan bahsetti ama bilmiyorum arastirmam lazim biraz
    8- collegence losyon: bunula ilgili arastirmaya da devam ediyorm

Sirke losyonu: bunu tanidigim bir doktor onerdi. Yapilisi su sekilde: yarim litre veya biraz daha fazla sirkeyi (ozellikle uzum onerdi bana pgd2 inhibitoruymus) 1 litrelik sise icine koyuyoruz, sonra icine papatya adacayi ve ihlamur atiyoruz. 5-6 gun bunlar bekliyor, her gun calkalamamiz lazim siseyi. Sonra bitki yapraklarini suzup banyo oncesi ve sonrasi saca masaj yapip birakiyoruz. Ne kadar ise yarar hicbir fikrim yok ama denemekten zarar gelmez zaten tamamen dogal birsey.

Miracle losyon: bir arkadas bunun icine Setirizin koymayida onermis fakat bunun hem yararli olduguna hem de zararli olduguna dair yorumlar var. Yardimci olabilirmisiniz bunun hakkinda?

7 ve 8 ye henuz karar vermedim, 1-5 arasini kesin kullanacagim. Ozellikle 7 ve 8 hakkindaki fikirlerinizi ve sizce listeye eklemem/cikartmam gereken birsey var ise o konudaki yorumlarinizi rica ediyorum.

Tesekurler.
    Tedavin gayet ideal.Sirke olarak elma sirkesi kullanıyorm saglamından.Dökülmeye etkisi var.kremleri acık alanlara kullanabilirsin.Cellagance levent abinin losyonu yakında çıkacak inşallah.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Yer
    Istanbul
    Konu hala guncel. yakinlarda foto paylasacagim saclarimin ayni uzunluga gelmesini bekliyorum. ayni uzunlukta sac ile, ayni isik altinda, ayni acilardan, ayni foto makinesi ile fotograf cekilmesine dikkat edilmesi bence cok onemli. formda gordugum bazi fotografta fotograf cekme acisi farkli, gelen isik farkli, ve sac uzunlugu farkli. boyle oluncada fotograflardan birsey anlamak cok zor olabiliyor.

Mevcut yorumum su sekilde: sac dokulmem nerdeyse sifira indi. fakat oncedende dokulmem cok azdi zaten. anladigim kadariyla benim sacim cok yavas dokuluyor ama malesef istikrarli bir sekilde dokuluyor. ve dokulenler tekrar buyume fazina girmiyor heralde. sac dokulmesinin nerdeyse sifirlanmasi disinda bir gelisme yok: ne saclarda artis, ne alindaki acik alanlarda tuylenme (tahminime minoxil sayesinde olusan minik sari tuyler var ama tuy yani saca donesecek gibi degil onlar) ne de mevcut sacta kalinlasma daha dolgun gorunme var.

yaklasik 1 haftaya fotolari guncelleyecegim..
    1- Miracle losyon - ogleden sonra ve aksam
    2- Min-dut (1 kutu minoxil icine 15 tane avodart) - sabah aksam
    3- Karisik bitki suyu - sadece aksam
    4- Karisik bitkisel yaglar - haftada 2 kere
    5- Azalderm ketoral acnelse - haftada birkac kere
    6- Topikal A/C/B/E vitamin karisimi - haftada 1 kere
    7- 0.5 mm dermaroller - gun asiri
    8- 1 mm dermaroller - haftada 1 kere
    9- Xpecia/GNC HSN Formula - sadece sabah birer tane

Yer
    Istanbul
    Merhabalar, 2 aylik tedavi sonrasi durumumu az once cektigim fotograflarla paylasmak istedim. Imzamda gordugunuz tedaviyi 7 haftadir uyguluyorum, ondan once de 2 ay sadece minoxil kullanmistim.

Fotograflar ayni odada ayni isik altinda ayni fotograf makinesi ile ayni ayarlarda cekilmistir. Ilk fotografta ve simdi koydugum fotografta saclar ayni sekilde hafif nemlidir. Bunu ozellikle yapiyorum cunku sac biraz nemli olunca durum daha net gorunuyor, ayrica kuru ve biraz uzun sac dokulmeyi daha cok gizliyor. O yuzden fazla uzun olmayan sacta hafif nemli bir sekilde fotograflari takip etmek bence en mantikli yol.

Her fotografin icinde tarih ve cekim bolgesi yazmaktadir. Degerli yorumlarinizi bekliyorum. Tesekkurler.

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  alin1.jpg
Görüntüleme: 42
Büyüklüğü:  197.0 KB (Kilobyte)
ID:	2715Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  sag sakak 1.jpg
Görüntüleme: 41
Büyüklüğü:  265.1 KB (Kilobyte)
ID:	2716Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  sol sakak1.jpg
Görüntüleme: 39
Büyüklüğü:  184.6 KB (Kilobyte)
ID:	2717Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  tepe1.jpg
Görüntüleme: 41
Büyüklüğü:  247.9 KB (Kilobyte)
ID:	2718Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  VERTEX1.jpg
Görüntüleme: 40
Büyüklüğü:  180.9 KB (Kilobyte)
ID:	2719

Yer
    Istanbul
    bu arada benim kendi gozlemleri su sekilde: sac dokulmem tamamen durdu ama zaten hicbir zaman avuc avuc sacim dokulmedi benim, yillar boyunca tane tane dokuldu. yani hicbir zaman 'eyvah sacim ne kadar cok dokuluyor banyoda heryer sac sabah kalktigimda yastigim sac' vs. gibi gozlemlerim zaten olmadi. Benim saclarim sanki uyku fazina girdikten sonra bir daha cikmiyor gibi, yani yogun bir dokulme problemim dedigim gibi hic olmadi zaten.

Mevcut saclarin kalinlasmasina gelirsek eger ben yine herhangi olumlu veya olumsuz bir degisiklik gozlemlemiyorum, fakat saclarim daha sertmis gibi geliyor elimi surttugumde.

Daha fazla sac cikmasina gelirsek, fotolardan gorulecegi uzere bence hicbir degisiklik yok. ne artma var ne de azalma.

7 hafta kesin bir yorum yapmak icin erken. 2 ay daha ayni tedaviyi uygulayacagim ondan sonra tedavilerin ise yarayip yaramadigini soyleyebilirim ancak diye dusunuyorum. Yine de tedavime bakip yorum yaparsaniz cok makbule gecer.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon