Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saçta aşırı yağ ve yağ parçacıkları

Yeni Üye

Saçta aşırı yağ ve yağ parçacıkları

Merhaba arkadaşlar iki aydır minoxili bıraktım (iki sene kullandım) sebebine gelirse; artık saçlarıma iyi gelmediği gibi bütün vücudum kıllandı bu yüzden yüzümde sivilceler eksik olmuyordu ve artık baş ağrısı bile yapmaya başlamıştı kesinlikle artık saç dökülmesine engelleyen bir şey kullanmayacağım.
    Sizlere sormak istediğim konu tatile çıktıktan sonra döneli iki ay olmasına rağmen hala çok fazla şekilde yağlanıyor saçlarım ve sadece tepemde görülen küçük parçacıklarla doluyor tepem. Doktora gittim konazol şampuan ile betasalic losyon verdi ve bir faydasını 3 haftadır görmedim ayrıca betasalic saçlarımı katlediyor resmen. fikirlerinize çok ihtiyacım var arkadaşlar.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi DSC_0032.jpg‎  

SaçımınDoktoru Üyesi
    Konazol yağ üretimini azaltır. Isırgan da önemli ölçüde azaltıyor. En azından bende öyle.
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı udi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar iki aydır minoxili bıraktım (iki sene kullandım) sebebine gelirse; artık saçlarıma iyi gelmediği gibi bütün vücudum kıllandı bu yüzden yüzümde sivilceler eksik olmuyordu ve artık baş ağrısı bile yapmaya başlamıştı kesinlikle artık saç dökülmesine engelleyen bir şey kullanmayacağım.
    Sizlere sormak istediğim konu tatile çıktıktan sonra döneli iki ay olmasına rağmen hala çok fazla şekilde yağlanıyor saçlarım ve sadece tepemde görülen küçük parçacıklarla doluyor tepem. Doktora gittim konazol şampuan ile betasalic losyon verdi ve bir faydasını 3 haftadır görmedim ayrıca betasalic saçlarımı katlediyor resmen. fikirlerinize çok ihtiyacım var arkadaşlar.
    Gecmis olsun sebore baslangici o parcaciklar bende var sert billuqr tuz tanesi gbi ve sarimtirak renkte asiri yaglanma ve tortu olusumu var bende konozol samp. Pek ise yaramaz dostum blue cap samp. Daha dun aldm 83 tl ayrica head shouldurs eczenede satilan lavicert renkli kutusu olan prof.dr bana karisim verdi eczanede yaptrdm dun uyguladm bakalim ne olcak

SaçımınDoktoru Üyesi
    Mircale losyon uygula.Yağlanmaya baya iyi geliyor.Ancak dikkatimi çeken bişey daha var.Gözlemlediğim özellikle bu yaz çoğu kişide yağlanma falan ayrı bir boyut kazanmış.Bendede öyle oldu.Bu iklim değişikliklerimi bunun sebebi anlam veremedim.
    Tedavi başalangıç:29.09.2014

27.03.2015 avodart
    Miracle losyon:Bir kutu garniere 3 aldactone,1diane,1 dekort (12.2014 ten itibaren ekstra 1 çaykaşığı salisilik asit)(YAKLAŞIK 3 AYDIR KULLANAMIYORUM)
    Min-dut losyon
    herk akşam yatmadan önce keto-azelderm krem
    Haftada 2 kez konazol.

(Ek destekler için önerilere açığım...)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Klorlu ve kirecli sebeke suyu market samp.lari islenmis ve rafineri hazir gidalar stres gbg, faktorler etkili olabilir

Yeni Üye
    Ayrıca arkadaşlar elidor saç dökülmesine karşı etkili şampuana başladım tam da bu dönem son iki haftadır kullanmıyorum artık head and shoulders kullanıyorum şu an. En fazla 48 saat dayanabiliyorum bu yağlara be yıkıyorum saçlarımı sizler ne kadar bir aralıkta saçlarımı yıkamamı tavsiye edersiniz? Ek olarak hayatım boyunca daha önce hiç yağlanma sorunu yaşamamıştım.

Ayrıca arkadaşlar elidor saç dökülmesine karşı etkili şampuana başladım tam da bu dönem son iki haftadır kullanmıyorum artık head and shoulders kullanıyorum şu an. En fazla 48 saat dayanabiliyorum bu yağlara be yıkıyorum saçlarımı sizler ne kadar bir aralıkta saçlarımı yıkamamı tavsiye edersiniz? Ek olarak hayatım boyunca daha önce hiç yağlanma sorunu yaşamamıştım.

Çoğu kişi aynı durumdan muzdarip ben de öyle. Her gün yıkıyorum mecbur. Miracle losyon yağlanmayı kesinlikle kesiyor öneririm.

Yeni Üye
    Çok iyi özetlemişsiniz. Yalnız dedikleriniz korkuttu zaten tepem epey bir boşaldı ve bu yağlanma sürecinde de oldukça fazla saç kaybı yaşadım minoxili bırakmakla bir ilgisi olabilir mi sizce? Betasalic losyon hakkında ne düşünüyorsunuz mantar ilacı olarak geçiyor bir bağlantı var mı arada?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok iyi özetlemişsiniz. Yalnız dedikleriniz korkuttu zaten tepem epey bir boşaldı ve bu yağlanma sürecinde de oldukça fazla saç kaybı yaşadım minoxili bırakmakla bir ilgisi olabilir mi sizce? Betasalic losyon hakkında ne düşünüyorsunuz mantar ilacı olarak geçiyor bir bağlantı var mı arada?
    Sebamed antihairloss samp. ve ardıç katranı sabunu kombine şekilde kullanın muhtemelen kesecektir yağlanmayı,yine de devam ederse karanfil kürü uygulayın yağdan eser kalmaz.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadaşlar saçları 2 günde yıkamak normal ben çok şampuan denedim yine aynı nerdeyse saç tipiyle alakalı amcaoğlu hergün sabunla yıkıyor onun bile yağlı yani kişiden kişiye değişiyor.Saç az olunca hergün yıkamak istemiyor insan en azından ben öyleyim aslan yelesi gibi saçımız olsada hergün yıkasak sorunmu

Sayfa 1/2 12 SonSon