Sayfa 1/9 123 ... SonSon
88 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yardım yaş 16

Üye
    Yer
    istanbul

Unhappy Yardım yaş 16

öncelikle önceden açmaya çalıştığım konular için özür dilerim nereden kaldırabilirim bilmiyorum.
    Hikayemi anlatayım,
    Konu Feanor tarafından (25.11.2015 Saat 15:38 ) değiştirilmiştir.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yavaştan tedavilere başla, şimdilik dermaroller ve kremlerle idare et. Yaşın biraz ilerleyince anti-androjen losyonlara geçiş yaparsın.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Üye
    Yer
    istanbul
    Hocam biraz daha detaylı söyler misiniz hangi kremleri ve dermarolleri kullanmalıyım bir de minoxsili günde 3 defa sıkarak kullansam olur mu? cevap için teşekkürler

hocam bu dermaroller ve kremler nelerdir ve yanetkisi falan bırakınca kötü mü olur neler olur biraz ayrıntı verir misiniz ?

toomy156
    Guest
    kardeşim bu yaşta nasıl olmuş ALLAH yardımcın olsun yaşın daha genc tedavilere cevap verecektır kan tahlılı yaptır ayrıntılı demır kansızlık bıotın b12 testı yaptır devlette para almıyorlar

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardeşim durumuna çok üzüldüm yaşın benden biraz ufak psikolojini çok iyi anlıyorum insanın psikolojini çok bozuyor saç dökülmesini kesecek teknolojiyi bekliyoruz başka fiziksel sorunları olanlarda var ne bilim onları düşün moral olarak. tedavilere miracle losyon ile başla yapılışı vs youtubede var.
    Dermaroller al 2-3 günde bir uygula. Miracle losyondan 3-4 ayda sonuç alamazsan cellagance alabilirsin levent abimiz yardımcı olur o konuda
    Sacın çok yaglanıyorsa hergün yıka ve ben olsam saçlarımı hep kısa kestiririm 3-5 numara gibi zamanla alışırsın yaşın çok genç çabuk sonuç alabilirsin.
    Umarım çabuk sonuç alırsın ve saç konusunda teknoloji ilerlerde bizde istediğimiz saçlara kavuşuruz.
    Şapka konusuna gelince sürekli takma saçların hava almaz ve daha fazla döker.Yok dersen havalandır 1 saatte bir.
    Konu Aykut tarafından (30.09.2015 Saat 23:07 ) değiştirilmiştir.

Geçmiş olsun öncelikle.Tek bir doktora güvenme ve alanında iyi mümkünse özel bir hastanede endokrinoloji uzmanına bir kez daha muayene olmanı öneririm. Bunun yanında yapabiliceğin onaylı ve etkisi kanıtlanmış tedaviler var.Bilimsel karşılığı olmayan tedavilerden uzak durmanı öneririm. Kafaya takmamaya çalış her zaman daha kötü durumda birilerinin mutlaka olduğunu düşün.Seni çok iyi anlıyorum.Özellikle vücut kılları konusunda ben yaklaşık 10 yıldır denize gidemiyorum onu bırak şortla bile dolaşamıyorum.
    Miinoxil % 5 sabah akşam 5 er fıs kullan.İstersen ekonomik olması açısında alışveriş sitesi önerebilirim.Bunun yanında biotin alabilirsin.İmkanın varsa PRP ve Mezoterapi ile fayda görebilme olanağının yaşının genç olması dolayısıyla yüksek olduğunu düşünüyorum.Tabi bunları yaptırman için öncelikle yapan doktorlardan fayda görüp görmeyeceğinin onayını ve görüşünü almalısın.Sen çok değerlisin bunu unutma.

SaçımınDoktoru Üyesi
    finasteride kullan. saçlarını korumana yardımcı olur. doktora danış, kullansam olur mu de, doktorun tavsiye ederse kullan. muhtemelen eder.

kesinlikle finasteride kullanma şu an için. Tabi sana tedavinin ne olduğunu buradaki 2-3 arkadaş hariç sana kimse söyleyemez doktora gitmen gerekir ama kesinlikle bu yaşta finasteride kullanmanı önermiyorum. Yaşın ufak saçlara koruyacağım derken başka bir yerinden olabilirsin. Arkadaşların dediği gibi; dermaroller ya da dermastamp kullanmaya başla. Tedavin daha çok bitkisel ağırlıklı olsun. Yaşın 21-22 gibi olunca daha ağır tedavilere başlarsın.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Finasteride şuan için başlama.senin sakal vücut kılı ses teli gelişimin erkeklik gelişimin şuan için tamamlanmamış olması çok yüksek ihtimal.

Ketoral şampuan, biotin, minox, sakaklara azalderm krem (minoxdan once sabah veya aksam mercimek büyüklüğünde) kullan..insallah sifa bulursun.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Sayfa 1/9 123 ... SonSon