Sayfa 2/9 İlkİlk 1234 ... SonSon
88 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Yardım yaş 16

Üye
    Yer
    istanbul
    Öncelikle konuma yorum yapan herkese çok çok teşekkür ediyorum gerçekten moralimi o kadar çok yükselttiniz ki nasıl teşekkür etsem bilmiyorum çünkü moralimi bozan tek şey saçlarım dökülürken benim hiç bir şey yapamamamdı en azından şimdi ya iyileşirim ya da denedim ama olmadı derim .Allah hepinizden razı olsun.Bu forum gördüğüm en iyi saç forumu ilk kez birileri benle bu kadar çok ilgilendi forumda emeği geçen herkese de ayrı ayrı teşekkür ediyorum Allah hepinizden razı olsun bilgisayarı açtığım zamanlarda ilk yapacağım iş foruma giriş yaparak destek olmak olacak tekrardan herkese teşekkür ederim.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Feanor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam biraz daha detaylı söyler misiniz hangi kremleri ve dermarolleri kullanmalıyım bir de minoxsili günde 3 defa sıkarak kullansam olur mu? cevap için teşekkürler
    Gerek yok günde 3'e. 2 kez yeterli olur merak etme. Dermaroller edin kendine 0,75mm ya da 1mm haftada 2 kez uygula, 5mg ya da 10mg biotin kullanabilirsin 6 ay kadar falan. Şakaklar için acnelyse, ketoral, azalderm kullan yalnız çok çok az sür bunları yoksa soyulma yapar. finasteride, dutasteride bunlara şimdilik sakın bulaşma, daha doğrusu herhangi hormon dengeni değiştirebilecek tüm ilaçlardan uzak dur. Güzelde bir şampuan edin dermoday olabilir, sebamed olabilir sitede bununla ilgili çok konu var biraz bak oralara.

Alıntı ahmetk254 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bu dermaroller ve kremler nelerdir ve yanetkisi falan bırakınca kötü mü olur neler olur biraz ayrıntı verir misiniz ?
    dermaroller bir tanburun çevresine 540, 180 gibi çeşitli sayılarda iğne koyulmuş preparattır. 0,75mm-1mm dediğimiz olay ise o iğnelerin uzunluğudur. Deride mikro delikler açılarak, o bölgenin kılcallaşması arttırırılı bu şekilde kolajenler o bölgede artar. Tıpkı yara olan elinde arttığı gibi bu da saç için gerekli besinlerin taşınmasını sağlar.

Kremler ise yine aşağı yukarı aynı işi yaparlar, acnelyse(retinoik asit), azalderm(azaleik asit) ve ketoral(ketakonazol) içerirler. Ketakonazol bir anti-androjen maddedir. Tabi ki ağır bir anri-androjen değildir. Genellikle mantar için reçete edilir ve çoğu doktor bu özelliğini bilmez. Diğer ikisi ise yine dermarollerde ki gibi kolajenleri arttırırlar.

Yara olan elin iyileşşince nasılsa artık hücrelerin o bölgede ki seferberliği biterse aynı şey dermaroller içinde geçerlidir.

Şunu bir anlamak lazım arkadaşlar, saç konusunda bir kere kullladnım oldu bitti diye bir şey yok. Ömür boyu sürecek bir tedavidir bu. Nezle gibi geçip giden bir şey değildir.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Üye
    Yer
    istanbul
    Teşekkür ederim yorum için tedavim bu olmuş oldu minoxsilden korkuyorum gerçekten.
    Konu Feanor tarafından (02.10.2015 Saat 17:29 ) değiştirilmiştir.

FDA tarafından onaylanmış 2 ilaçtan biri Minoxildir diğeri finastreid bunlar bile sadece geçici ve çok az oranlarda fayda sağlıyor. Yarısı gliserin olan bir kremin sağlayacağı faydayı bilemiyorum.İnşallah iyi bir sonuç alırsın.

Üye
    Yer
    istanbul
    Hocam çok kararsız kaldım minoxsil mi kullanmalıyım yoksa miracle losyon mu.Miracle losyonun yan etikisi yok sanırım yanlışsam düzeltin lütfen.Bu soruyu miracle hocamada sorayım o iyi bilir

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bütcende sıkıntı yoksa 2sini kullan.Sana yarayan şeyi ömür boyu kullanıcan ilaçları bıraktıgında eski haline geliyorsun onun için iyi düşün.Miracleden sonuç alan çok kişiden kişiye değişir minox da aynı şekil yaşına baktıgımda senin için miracle daha iyi gibi duruyor.2-3 ay denersin baktın birşey yok minox'a geçersin.

Üye
    Yer
    istanbul
    Cevabınız için teşekkür ederim bende sizin gibi düşünüyordum.İnşallah miracle losyon işe yarar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dermaroller veya dermastamp al saçların uzunsa kısa kestirmem diyorsan dermastap ekle tedavine daha iyi sonuç alırsın emilim daha iyi olur.

Alıntı Feanor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam çok kararsız kaldım minoxsil mi kullanmalıyım yoksa miracle losyon mu.Miracle losyonun yan etikisi yok sanırım yanlışsam düzeltin lütfen.Bu soruyu miracle hocamada sorayım o iyi bilir
    İkisinide kullanabilirsin bir sakınca yok hatta iyi olur..Bu şekilde.

Üye
    Yer
    istanbul
    Hocam şuan dermoroller ve minoxil eksik o zaman minoxil alayim bu ay dermorolleri de gelecek ay alırım inşallah iyilesirim hocam birde minoxil surdukten sonra miracle losyon sürmek için ne kadar sure geçmeli günde 8 saat okul var nasıl bir zamanlama yapmalıyım bilemedim hocam çok soru sordum ama minoxil için site önerir misiniz tesekkur ederim simdiden

Sayfa 2/9 İlkİlk 1234 ... SonSon