Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sebamed Saç Dökülmesi Şampuan

Yeni Üye

Sebamed Saç Dökülmesi Şampuan

arkadaşlar ten rengim açık saçlarım seyrek tipli ve kumral bu şampuan kızartıyomuş felan diyolar saç dökülmesini önlemesi söz konusu olmasada azaltması mümkünmü ve deride hasara yol açarmı

Banned
    şampuanlar içinde sadece nizoral , konazol ve fungoral şampuanlardan birinden hayır bekle. Maalesef şampuanlar saç dökülmesi konusunda %0,5 etkiye ya sahip ya da değil...

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kızarmak derken? Saç rengi için diyorsanız kullanılan losyonlardaki alkolden mütevellit de açılıyor. Sebamed'in bu şampuanı deriye biraz masaj yapar ve bekletirseniz kıpkırmızı yapıyor, belki kan dolaşımındandır bilemiyorum öyle umuyorum sadece. 15 dakika sonra geçiyor o derideki kızarıklık zaten. Arada sırada kullanılabilir, yoksa DoktorCan'ın dediği gibi tek etkili şampuan Ketoral ve türevleri, gerçi onunda krem formunu kullanmak daha akıl karı sanırım.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    korkulacak bir şey yok. sebamed antihair loss saç dersini kanlandırdığı için kızartıyor. yani dermarollerla yapmaya çalıştıgınızı yapıyor. bence haftada 3 kere kullanmak da sakınca yok. tek düşündüren şey SLS içermesi, o kadar
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sebamedi her gün kullanabilirsiniz arkadaşlar,keşke deriyi kızarttığı oranda etki etse ama böyle bir şey yok,3 aydır tedavime ara vermişken gözlem yapma şansım da oldu hem sebamed hemde ketoral ile ilgili zerre kadar dökülmeye faydası yok,10 gündür klasik tedavime yeniden başladım da dökülmem öyle durdu şükür.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sebamedi her gün kullanabilirsiniz arkadaşlar,keşke deriyi kızarttığı oranda etki etse ama böyle bir şey yok,3 aydır tedavime ara vermişken gözlem yapma şansım da oldu hem sebamed hemde ketoral ile ilgili zerre kadar dökülmeye faydası yok,10 gündür klasik tedavime yeniden başladım da dökülmem öyle durdu şükür.
    ketoral bende ince saçları döküyor
    -15 Günde 1 PRP
    -Runis Saç Bakım Losyonu Hergün
    -Dermaroller 15 günde 1
    -Zinco Hapı Hergün
    -Ketoral Şampuan 3 günd bir
    -Zeytinyağlı Defne Sabunu

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ketoral nizoral antifungal samp.lar dokulmeye etkisi yok 2 yil kullandim ordan biliyorum hem bir bilimsel makalede okumustum ketakonozal in samp.turu dgl tablet ve krem formu etkiliymis.bu arada tablet formu eczanelerde yok coktandir

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben aşşa yukarı 6 ay kadar kullandım herangi birşey göremedim birşey beklememek lazım zaten şampuanlardan. bende kepekte yaptı 2 günde bir yıkamama rağmen ve saç diplerimde sivilce çıktı onun için bıraktım market şampuanı kullanıyorum dökülme aynı yani şimdi kafam rahat değişen birşey yok kardeşim.Hem kafamı kaşımıyorum.
    Şampuan saç döküyor diyenlere inanmayın millet market şampuanı kullanıyor fırça gibi saçları var döküleceği varsa dökülür şampuandan kaynaklanan birşey değil onun için kafan hangisinde rahat edicekse onu kullan bitkisel şampuan hikaye.

toomy156
    Guest
    Illa fayda gormek istoyorsan bioxcin forte sampyana gec 1haftada dokulmeyi kesti suanda kullandigim tedaviyi fotografli paylastim miraxle onayladiktan sonra goreceksiniz

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sebamed çok sert bir şampuan, 5 dakikadan fazla tutunca yanıyor saç derisi. Ha çok iyi temizliyor orası ayrı tabi.

Ama benim tavsiyem haftada bir kez ketakonazol içerikli şampuan diğer günlerde dermoday. Şuan prominoxil kullanıyorum, o da güzel bir şampuan dermoday yerine onu da kullanabilirsin.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Sayfa 1/2 12 SonSon