Sayfa 1/4 123 ... SonSon
37 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç aşisi hakkinda bilgi

SaçımınDoktoru Üyesi

Saç aşisi hakkinda bilgi

Arkadaşlar bugün facebookta dolanırken gördüm ilgimi çekti.Gerçi bana pek güvenilir gelmedi ama sizin takdrinize bırakıyorum.Altta videosu da var haberin izleyip yorum yaparsanız sevinirim.

Ekstraselüler matriks, kök hücrenin modelleme yöntemi ile yeniden doku üretimini tetikleyen bir materyaldir. Amerika’nın en önemli onay merkezi FDA tarafından plastik ve rekonstrüktif cerrahide güvenle kullanımı için 510K özel sertifikası ile onaylanmıştır. Bu onay etkin ve güvenlidir anlamına gelmektedir.

Amerika’da 1999 yılından beri yara, yanık ve organ kopmalarında kullanılan bu formül, 2008 yılından beri de saç tedavilerinde kullanılmaktadır.

Amerikalı doktorlar bu formüle oto saç klonlama da demektedir. Bu şekilde isimlendirilmesinin sebebini şöyle açıklayabiliriz:

İnsan anne karnında henüz yumurta aşamasındayken embriyonik kök hücreler sayesinde oluşumunu tamamlayarak insan formunu alır. Doğumundan kısa bir süre sonra sürekli yeni doku üreten bu aktif kök hücreler adult yani yetişkin kök hücrelere dönüşerek inaktif olur. Ekstraselüler matriksin işlevi ise bu inaktif yetişkin hücreleri yeniden aktif hale getirmektir. Böylece yeni doku üretimi de yeniden başlar. Sağlam hücreyi lokalize olarak yeniden kopyalama prensibine dayanır. Sağlam hücre kelimesi önemlidir çünkü kanserli yani bozuk hücre varsa bu hücre kopyalanmaz. Bu sayede kopan bir parmakta bile kullanıldığında tırnağı ile birlikte yeniden parmak oluşur. Tıpkı anne karnında oluştuğu gibi.

Bu sebeple Amerikan ordusu bu özel formülün %90’ını kendi bünyesine, askerlerinin savaş yaralarında ve organ kopmalarında kullanmak üzere almaktadır. Kalan yüzde 10’luk dilimi de Amerika’nın önemli hastane ve klinikleri paylaştığı için bu tedavi Amerika’nın dışına yayılamamaktadır. Fabrikasyon değil sınırlı sayıda özel üretim yapılmaktadır.

Saçta nasıl kullanıldığına ve saçı nasıl tedavi ettiğine gelecek olunursa: Bu özel formül PRP ile karıştırılarak bir solüsyon elde edilir. Bunun sebebi kanda var olan inaktif kök hücrelerini ve büyüme faktörlerini de aktive ederek iyileşmeyi ve doku üretimini hızlandırmaktır.

Toplam 1 saat süren uygulama, enjeksiyon ile yalnızca bir kere uygulanır. Uygulanacak bölgeye lokal anestezi yapılarak işlem ağrısız hale getirilir. Eğer kişide lokal anesteziye karşı alerji, acıya aşırı hassasiyet veya enjeksiyona karşı fobi varsa sedasyon ile de uygulama yapılabilir. Bu durumda 1 saat olan toplam uygulama süresi yarım saate düşer. Ancak tercih edilen yöntem lokal anestezi yapılmasıdır.

Enjeksiyon minimal hareketlerle saç foliküllerine uygulanır. Formül foliküler kök hücreleri aktive ederek tedaviyi başlatır. PRP’den yani kendi kanımızdan gelen kök hücre ve büyüme faktörlerimizi de aktive ederek tedavinin sonuç vermesini hızlandırır. Bu aktifleşen kök hücreler etrafındaki sağlam dokuyu taklit edip modelleme sistemiyle çalışır. Bunun sonucu olarak da saçlarınız etrafındaki sağlıklı folikülleri modelleyerek yayılır. Var olan foliküller de daha sağlıklı ve güçlü foliküller haline gelir. Ayrıca yeniden çıkan saçların pigmentasyonuna da etkisi vardır. Saç renginde koyulaşma görülen vakaların sayısı oldukça fazladır.

Tedavi kadın erkek gözetmeksizin uygulanabilir ve her ikisi için de etkili bir tedavidir.

Erkeklerde özellikle kelliğin yeni başladığı erken dönemde uygulandığında, dökülme azalarak durur ve kellik ileriki yaşlara ötelenir ya da tamamen engellenir. Bu vakadan vakaya çeşitlilik gösterir ancak her durumda başarı oranı tatmin edici düzeylerdedir.

Çok sayıda tüysü saç teli olanlarda da saç tellerini kalınlaştırarak hacimli ve saçlı bir göüntüye sahip olmaya yardımcı olur.

Kadınlarda her türlü saç dökülmesinde kullanılabilir ve başarı oranları oldukça yüksektir.

Hastalık kaynaklı saç tedavilerinde de başarılı sonuçları vardır. Saç kıran ve lupus kaynaklı dökülmeler örnek verilebilir.

Yine kaş ve sakalda sorun yaşayanlarda da başarılı sonuçlar vermektedir.

Metabolik saç dökülmelerinde de etkili bir tedavidir. ( Demir eksikliğine ya da ilaç kullanımına bağlı dökülmeler de buna dahildir.)

Tedavinin ilk etkisi saç dökülmesinin azalarak durması olarak gözlemlenir. Saçlanma 4. aydan itibaren görülmeye başlanır. Ancak iyileşme ve saçlanma süreci 1 yıla kadar devam eder.

Özetle bu yöntem erken dökülme dönemlerinde iyi bir dökülme önleyici tedavidir. Saçı iyice dökülmüş ama ekim düşünmeyenlerde de başarılı bir saçlandırma yöntemidir.

Saç ekimi esnasında kullanıldığında ise başarıyı arttıran bir yöntemdir.

https://www.youtube.com/watch?v=rMm5s42HXgo

Yeni Üye
    Beyler bu bahsedilen şey acell + prp. Amerika'da çoğu yerde uygulanıyor ve fiyatı 4000 - 5000 dolar. Acell'in toz 30 mg fiyatı 600 dolar. Acell üzerinde çoğu önemli doktor uygulama yapıyor, özellikle donor alan iyileşme ve yeniden saç çıkartmak üzerine. Türkiye'ye gelmesi çok iyi olmuş, çoğu Avrupa ülkesinde dahi yok henüz uygulaması.

SaçımınDoktoru Üyesi
    "Erkeklerde özellikle kelliğin yeni başladığı erken dönemde uygulandığında, dökülme azalarak durur ve kellik ileriki yaşlara ötelenir ya da tamamen engellenir. Bu vakadan vakaya çeşitlilik gösterir ancak her durumda başarı oranı tatmin edici düzeylerdedir."

Bu bölüm dikkatimi çekti Miracle üstad gelse de bir yorum atsa.Yeni oldugu için kimse yaptırmamıştır pahali bir işlem sanırım.Ben yaptırmayı dusunurum eger gerçekten etkiliyse bana çok lazım böyle alternatif tedaviler.

SaçımınDoktoru Üyesi Erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dr Gary Hitzig | ACell + PRP Hair Restoration | Stem Cell Hair Regrowth | FUE FUT Transplantation | Long Island Tedaviyi bulan doktorun sitesi Uyguladığı bazı hastaların öncesi ve sonrasını sayfanın yanında gösteriyor. Uygulanan hastalara bakarak diyebiliriz ki saç ne kadar iyi durumdaysa o kadar etki ediyor

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada konuyu biraz kurcaladım da kompleksin içinde D3 vitamini de varmış. D3 kesinlikle dikkate alınmalı. Daha önce şaka yollu da olsa D vitaminin saç için önemini bir konuda konuşmuştum.

Yeni Üye
    Beyler forumlarda millet bu aşıyı toz şeklinde alıp salin solüsyon ile karıştırıp uyguluyor. Acell gerçekten denemeye değer bir ürün gibi duruyor. Aşağıdaki forumda 30 mg'ı 250 dolara almış. Ben nette en ucuz 550 dolara buldum ki prp solüsyonu ve d vitami de katsanız içine evde yapım maliyeti 2200 TL'yi geçmez.

Scalproller with Acell solution

MatriStem MicroMatric Particles (MSC1830EP)- HEALTH PRODUCTS EXPRESS

Yeni Üye
    Arkadaşlar ben saç aşısı yaptırdım. Bir gelişme olursa haber vereceğim. 6 aydır miracle losyon kullanıyordum.Minoksili zaten senelerdir kullanırım. bi faydasını görmedim.5000 tl' ye yaptırdım. Klonlama değil bu sonuçta. Kanser riski falan yok.Yukarıda bir arkadaşımızın payşatığı video farklı bir şey. ben de karıştırıp çok korkmuştum. Laboratuvar ortamında falan bişiy yapılmadı yani.35 yaşında bayanım. Saçlarım seyrek ve ince telli.İşe yararsa mutlaka haber vereceğim.
    Konu vela tarafından (14.09.2015 Saat 09:20 ) değiştirilmiştir.

Alıntı vela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben saç aşısı yaptırdım. Bir gelişme olursa haber vereceğim. 6 aydır miracle losyon kullanıyordum.Minoksili zaten senelerdir kullanırım. bi faydasını görmedim.5000 tl' ye yaptırdım. Klonlama değil bu sonuçta. Kanser riski falan yok.Yukarıda bir arkadaşımızın payşatığı video farklı bir şey. ben de karıştırıp çok korkmuştum. Laboratuvar ortamında falan bişiy yapılmadı yani.35 yaşında bayanım. Saçlarım seyrek ve ince telli.İşe yararsa mutlaka haber vereceğim.
    Öncesi resminizi koyar mısınız ? Hava da kalmasın tek mesajlık girdiler neticede...
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı vela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu anda zaten hiç bir gelişme yok. Henüz bir ay olmadı yaptıralı. Este world de her ay resimlerimi istiyor. Onlara gönderirken sizede göndereceğim.
    Yaptırmadan önce resim çektirmediniz mi ? onu istiyoruz onu yükleyin gelişme oldukça yenilersiniz resmi yani sadece saçınızın resmi. Bu arada yaşınız dökülme tipiniz yaptırdığınız testler ve kullandığınız çözümleri yazabilir misiniz ? neler yaptırdınız ne kadar süre ile ve neden bunu tercih ettiniz ? ilk mesajınız ama bir tedavi geçmişiniz vardır...
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Şu an iş yerindeyim resmi gün içinde yükleyeceğim. 35 yaşındayım 15 yaşından beri saçım dökülüyor ve ince telli. Son 5 senedir falan dökülme durdu ama kafamdada çok az saç kaldı zaten. Dökülmeye erkek tipi teşhisi kondu. Aklınıza gelebilecek bütün testler yapıldı. Sadece bayanlara özel polikistik over hastalığım var. Hiçbir doktor bundan dökülür demedi çünkü kilo ve sivilce prb. yok. Onda bile teşhislerinden emin olamadılar.
    Şuanda tariflerini unuttuğum bir sürü kür kullandım. Proscar, folıxir,minoksil, lavanta, karanfil, sarımsak hatırladıklarım. Ama herşeyi düzenli kullandım. En son tekrar dökülmeye başlamıştı. miracle losyona başladım. 6 ay olmuştu. Dökülme tekrar durdu. Çok az toparladı kendini ama istediğim boyutta değildi. Yinede yanlış anlaşılmasın losyona çok güveniyorum. En sonda saç aşısını yaptırdım. Orada bana kimse kesin gelir falan demedi. Ama sizin saçınıza başka yapılacak bir şey yok dediler. Bende açıkçası bir ansa karar verdim. Sonucu göreceğiz hep beraber.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon