Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: doğal saç yıkama

doğal saç yıkama

arkadaşlar, hepimiz genellikle doğal saça zarar vermeyen şampuan arayışı içindeyiz. Şampuandan çok bir şey beklemiyoruz... Duş alırken ise elimize gelen saçlar normal dökülme diye adlandırırız.

Şimdi denediğim bir şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Yumurtanın sarısı ve yoğurt suyu, yoğurt bir kaba karıştırıyoruz. Sonra duşa girdiğimizde saçımıza döküp 2-3 dk bekletip yıkıyoruz. Koku olayı neredeyse hiç yok. Saçı tertemiz yapıyor. Ve göreceksiniz duş esnasında saçınız elinize çok çok az gelecek. Genetik için olmasa da şampuan ve temizleme konusunda çok faydalı olacak. Saç kendi yağ dengesini bulacak... Deneyip yorumlarınızı yazmanızı rica ediyorum.

Kaynak: gercektip.blog sitesi

miracle
    Guest
    Alıntı akrepkral06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, hepimiz genellikle doğal saça zarar vermeyen şampuan arayışı içindeyiz. Şampuandan çok bir şey beklemiyoruz... Duş alırken ise elimize gelen saçlar normal dökülme diye adlandırırız.

Şimdi denediğim bir şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Yumurtanın sarısı ve yoğurt suyu, yoğurt bir kaba karıştırıyoruz. Sonra duşa girdiğimizde saçımıza döküp 2-3 dk bekletip yıkıyoruz. Koku olayı neredeyse hiç yok. Saçı tertemiz yapıyor. Ve göreceksiniz duş esnasında saçınız elinize çok çok az gelecek. Genetik için olmasa da şampuan ve temizleme konusunda çok faydalı olacak. Saç kendi yağ dengesini bulacak... Deneyip yorumlarınızı yazmanızı rica ediyorum.

Kaynak: gercektip.blog sitesi
    Yıkamayı farklı bir şampuan yada sabunlamı yapıyorsunuz yoksa sadece su ile mi ?

sadece su ile... başka hiç bir şey yok.

sadece su ile... başka hiç bir şey yok.
    Peki arınma hissi nasıl en azndan sabunla yıkamış hissi oluşuyor mu temzilik hissi açısından ve köpürme oluyor mu ?

köpük oluşmuyor. ama yıkandığı zaman temizlendiğini, saçın yağlı olmadığını, dolgun olduğunu söyleyebilirm. Koku da yok. Şu anda ben öyle duruyorum. Ve normalde duşta doğal adlandırılan şampuanla yıkarken giderde kıllar olurdu, bu uygulamayı yaptığımdan beri neredeyse hiç yok.

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzun süreli kullanimda sacin ve sac derisinin dengesini bozabilir. yogurtta yogun sekilde bakteri vardir ve uzun kullanmda baska sorunlara yol acabilir. defne sabunu ya da otaci sampuan kullanmak daha yerinde olur diye düsünüyorum.

denemenizi tavsiye ederim. arada tabiki şampuan kullanılır. sizin dediğiniz gibi veya konozol haftada 2 kere. Ama bi düşünelim hergün duş alan ve şampuanla yıkamak yerine haftada 2 kere konozal ve bu yöntem. doğal denilen şampuan bile mutlaka kimyasal içeriyor. bu yönünyle faydalı olacağına inanıyorum. ilk başta kaynak olarak gösterdiğim siteyi okumanızı tavsiye edeirm.

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    denemenizi tavsiye ederim. arada tabiki şampuan kullanılır. sizin dediğiniz gibi veya konozol haftada 2 kere. Ama bi düşünelim hergün duş alan ve şampuanla yıkamak yerine haftada 2 kere konozal ve bu yöntem. doğal denilen şampuan bile mutlaka kimyasal içeriyor. bu yönünyle faydalı olacağına inanıyorum. ilk başta kaynak olarak gösterdiğim siteyi okumanızı tavsiye edeirm.
    kesinlikle bu tip dogal yöntemler ya da bitkiler ile yapilan kürler ise yariyor. ama ayda bir iki kez uygulamak lazim. yogurtta asit bakterileri var ayni sirkedeki gibi. devamli saca sirke sürmek zararli ise yogurtta ayni sekildedir diye düsündüm.

kendim denedim ve farkı bizzat gördüm. herkesin kolayca deneyebileceği bir şey. denemenizi ve sonrasında olumlu veya olumsuz yorumlarınızı paylaşmanızı rica ediyorum.

Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle bu tip dogal yöntemler ya da bitkiler ile yapilan kürler ise yariyor. ama ayda bir iki kez uygulamak lazim. yogurtta asit bakterileri var ayni sirkedeki gibi. devamli saca sirke sürmek zararli ise yogurtta ayni sekildedir diye düsündüm.
    Üstad sirkedeki bakteriler sirke asidi bakrterileri tabir edilen saprofitler (zararsız) bulunur yoğurtta ise tamamen farklı bakteri kültürü var ve onlarda tamamen zararsız laktobasilus bulgaricus bakterisi vardır. İlginçtir ki tamamen türk yiyeceği olarak bilinen yoğurdu bazı kaynaklar ise bulgar orjinli bir yiyecek olduğunu belirtmişlerdir. Zaten bakterinin adı bulgaricus konulmuş olsa da onlarında orta asya milleti olması acımızı biraz hafifletebilir

Sayfa 1/2 12 SonSon