Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sacla ilgili kendimi boyle motive ediyorum

SaçımınDoktoru Üyesi

Sacla ilgili kendimi boyle motive ediyorum

Arkadaslar herkese merhaba benim yas 22 ayni dertten muzdaribiz. Bu yazacagim yazi genelde 18-25 yas arasindaki arkadaslari umarim biraz motive eder.

Simdi arkadaslar ben dusunuyorum biizm malesef bir sac dokulmemiz var keske olmasaydi ama var ve paikolojimizi altust ediyor en yakin arkadaslarimiza kiskanclikla bakmaya basliyoruz gece uyuyamayip sabahin korunde dusuncelo dusunceli bos sokaklarda gezip kafamiza taktigimiz oluyor vs. yani.hepimiz assa yukari ayni seyleri yasiyoruz ve etrafta yaslisindan gencine her sacli insan gordugumuzde bu yuk agirlSiyor.

Keske olmasaydi boyle bir.derdimi ama var bunu bir sinav olarak dusunun. Bizim.yapmamiz gereken guclu olmak arkadaslar erkege her zaman guc gerek misal simdisen spor yapin body yapin vucut gelistirin insan sadece sactan olusmuyor. Estetik ve dolgun bir vucudu.olan erkek daima cekicidir buna yonelin bi yerlerden kapatcaz bu acigi vucut gelistirin dememin bir sebebi celimsiz ve kel bir insanin kafasina vuran makaraya saran cok olur ammaa guclu gorunen bir erkek varsa karsilarinda bu isler degisir. en azindan insanlar bizden cekinmeli. simdi buraya kadar anlattigim fiziksel guc arkadaslar.

Gelelim ikinci kisma
    arkadaslar bizim basarili olmaktan baska caremiz yok calisanlar icin isimizr okuyanlar icin derslerimize abanmaliyiz basari her kusuru orter meral etmeyibn cok para kazanmamiz erek arkadaslar.

Gelelim.sac konusuna arkadaslar hepimizin goz ardi ettigi iki sey var ekim ve protez sac ikisindede fiyaskolar oldugu gibi cok basarili sonuclarda olur.

Simdi kendinizi iki sekilde hayal etmenizi isteyecem ilki saclari dokulmus ve buna bagi olarak hayati kendine zindan etmis ya kara kuru kambur yahutta sisman ozguvensiz basarisiz hayattan beklentisi ve.umudu kalmayan orta yaslarda kaldirim kenarindan hizli adimlarla utana sikila yuruyen bir adam

ikinci secenek su iyi kazanan basarili , giydigi slimfit gomleginin altindan duzenli spor sonucu belli olan jilet gibi guclu bir beden altinda simsiyah passat cc si ile kafasinda kimsenin protez oldugunu anlamadigi dogal saclarinin haftalik bakimina giden bir erkek.

Siz hangisi olmak isterdiniz tabiki ikinci yani arkadaslar nabip edip basarili ve guclu olmaliyiz inanin basarili guclu adam kafasina supurge fircasida taksa kimse gelip onla dalga gececek cesareti bu la maz cunku o adamin asla onu umursamayacagini cok iyi bilir.

Simdi hepimiz ikinci adam olmak icin cabalayalim arkadaslar ondan sonra hersey yokus assagi

Yeni Üye
    Yolda yürürken veya topluma taşıma araçlarında karşıma çıkan insanların saç durumları gözüme çarpıyor.İster istemez hemen analiz ediyorum,bazen imreniyorum.O kadar bakımsız kendiyle ilgilenmeyen erkeklerde bile acayip saçlar var.Neyse..

Sonra kafamı çeviriyorum bir engelli insan görüyorum ve şükretmediğime utanıyorum.İnsanların çok daha büyük sorunları var.Kolu,bacağı,her hangi bir organı eksik olan insanlar var ve mutlu olmayı başarıyorlar,helal olsun.

Beterin beteri var şüphesiz.Doğru psikolojiyi ve özgüveni yakalamak en doğru tedavi şekli.Kim ne der diye değil,kendimiz için yaşarsak mutlu olacağız sanırım.

Ve ağızdan eksik olmaması gerek kelime ŞÜKÜR. Allah başka dert vermesin arkadaşlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Üstteki arkadaşa aynen katılıyorum. Evet saç konusu sıkıntılı bizler için. Ama genede Allaha şükredelim daha büyük bir derdimiz olmadığı için.

Konuyu açan arkadaş da söylemiş. evet. Velev ki tamamen kel kaldık(İnşallah öyle olmaz da) Hayatın sonu da değil ki. Mesela Vücüt yapmış, Altında lüks arabası olan zengin birisine kızlar gene bakar. Babalar gene kızlarını verir yani Evet bu konu çok önemli Saç konusunda bi eksikliğimiz varsa bunu başka konularda telafi etmeye çalışalım.

Biraz da güncel bir örnek vereyim

Futbol örneği.

Şimdi bir insan düşünün= Zengin evi arabası vs var( 1gol atmış demek hayata)

Yakışıklı, Bol saçlı(1 gol daha)

Okumuş tahsilli kültürlü(1 gol daha)

Sağlıklı sıhhatli(1 gol daha)

Dürüst,Karakterli(1 gol daha)

Bu saydığım insan hayatla yaptığı maçı 5-0 üstün bir futbolla kazanır demi?

Başka bir örnek

Saçı tamamen kel(2 birden gol yemiş olsun)

Zengin(1 gol atmış)

Okumuş tahsilli(1 gol atmış)

Dürüst karakterli(1 gol atmış)

Sağlığı sıhhati yerinde( 1 gol daha)

Bu 2.kişi de hayatı 4-2 kazanır.

5-0 olmasa da 4-2 kazanırız. 3 puan 3 puandır

Bilmem iyi oldu mu örnek Biraz da ben moral vereyim dedim. Saç evet çok şey ama herşey değil.

Saçları dökülen insanlarda genel olarak kronik kortizol yüksekliği gözlemlenmiş. Bu da östrojen hormonunu artırıyor. Bu da kas yapmaya yani vücuttaki yağ oranını azaltıp hacim kazanmak isteyenler için bir dezavantaj. Ne kadar stres o kadar başarısızlık. Zaten her şeyin altında stress yatıyor.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçları dökülen insanlarda genel olarak kronik kortizol yüksekliği gözlemlenmiş. Bu da östrojen hormonunu artırıyor. Bu da kas yapmaya yani vücuttaki yağ oranını azaltıp hacim kazanmak isteyenler için bir dezavantaj. Ne kadar stres o kadar başarısızlık. Zaten her şeyin altında stress yatıyor.
    kronik kortizol yüksekliğini biraz açar mısın dostum ?
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben dua ediyorumda protezden yana yüzüm güler inşallah yoksa ekimle nw6-7 ler hiç sanslı değil

DEvamlı stresli ve düşünceli isen, vücutta stres hormonu sürekli bir biçimde aktif halde çalışıyor ve normal değerlerin üstünde kortizol salınımı gerçekleşiyor. Ben çok düşünceliydim bu konulardan dolayı ve 2 sene önceki kortizol ölçümümü buldum üst değerin bir altıydı yani baya stresliymişim. Tabi stres testosteronun düşmanı. Testosteron ve DHT ise kas gelişimi için olmazsa olmaz. Ondan dolayı cortisol yüksekliği dedim. Takıntılı adam zor kas yapar. İstediğin kadar çalış o yağları zor eritirsin.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Mehmet arkadasim bence yanlis dusunuyorsun. bu kadarda isin.ilimine bilimine takilip kendimize.herseyi.zehretmenin hiicbir anlami yok. gidip spor yapip rahatlamaya.kendimizi iyihissetmeye bakalim arkadaslar.ben syresliyim olmaz yapamam diyerek.stresi buyuturuz sadece. onun disinda basarili parali bir adam oldukmu inanin cok kolay gerisi misal felipe meloya hic sacsizligi yuzunden laf eden birini.gordunuzmu.hayir. enrique iglesiasin saclarda protez mesela gram belli olmuyor para kazandiktan sonra hersey kolY.

Suan dunyada protez sac uygulanmasa ve daha dun keafedilmis.birsey olsa.hepimiz gobek.atiyor olurduk bide boyle dusunun.

Sokakta.yolda bende malesef herkesin saclara.imreniyorum ama.bisey daha farkettim nereseyse hic ke dilenci yada kagit toplayan adam.gormedim.
    Zaten biraz daha dikkat.ederseniz kel insanlar dah basarili kimbilir belki onlarda benim.mantigimla hareket etmistir belkide sac dokulmesi bi insana Allah tarafindan digerlerinden daha cok calisip basarili olmalari icin verilmis bir nimettir

Arkadaşım ben zaten farklı bir şey demedim. Takıntı yapmamak lazım dedim. Takıntı yaparsak da sonuçlarını söyledim. Her zaman olumlu düşünmek lazım ki zinde olalım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sacsizlik estetik kaygilar iceriyor sonucta.Moral bozmak istemem ama parayla arabayla vucudla bunun yerini doldurabilecegin bir sey degil.Oyle olsa insanlar sac ektirmeye kalkmaz parasi araasi var diye diyelimki bunlara sahip oldun yine takacagin sey sac olur.Sukretmek lazim tabiki de ama bu durum senin eksik yonunu tamamlamiyor.Vucud yaparak sacsizlik takintini yenemezsin.Herkesin kendi motivasyonu da kendine ozel olmali.Kimisi der hic bir seyim olmasin sacim olsa yeter kimisi yemisim saci para lazim der vesaire.Bu tarz motivasyonlar anlik gaz verebilsede cok kisa vadeli oluyor.
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

Sayfa 1/2 12 SonSon