5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Bu yağları sizce dermarollerden sonra mı kullanayım, yoksa normal mi?

SaçımınDoktoru Üyesi

Exclamation Bu yağları sizce dermarollerden sonra mı kullanayım, yoksa normal mi?

Beyler vereceğiniz detaylı cevaplar çok önemli, bayram tatili bitince daha inşallah vitamin kan tahlili de yapacağım
    Lakin önce bu konudaki sorularıma cevap almalıyım, mesela bu aşağıdaki iğneleri bu forum sayesinde öğrendim ve aldım
    Zaten genelde konularım cevapsız kalmıyor lakin çok detaylı bilgilendirirseniz beni, şuana kadar saçımın birçok fotosunu koydum foruma, tedaviden sonrada sizi bilgilendiririm yeni fotolarla
    Minoxil kullanmayacağım, miracle losyon gibi şeyler de kafama yatmadı cinsellik konusu yüzünden

1.0mm dermastamp
    0.5mm göz altı dermaroller aldım

Bemiks,Evigen,Bepanthene ampüllerimi aldım. Bunları şimdi karıştırcak yağları karar vermeye çalışıyorum, şuan için listemde olanlar
    Hint, Biberiye, Lavanta, At Kestanesi, Limon , bide Jojoba yağı(ama bu jojobaya karar veremedim, benim yağlı saçımı daha da yağlı yapar mı bilmiyorum?

şimdi öğrendim bu yağların bile yan etkisi olabiliyormuş ve kafamda soru işareti oluştu, sorularım

1- Saçım için 1.0mm dermastamp almıştım. Sizce 1.0mm dermastamp'dan sonra bemiks,evigen,bepanthene'yi yukarıda bulunan yağlardan oluşan karışımla beraber süreyim mi?(sürdükden sonra 2 saat streç film ile kapalı tutmak hedefim)
    2- Yoksa 1.0mm dermastamp'ı sadece tek başına mı kullanayım cildi yenilemek için yani hiçbirşey sürmeyim mi kullanırken? ve bu vitamin+yağ karışımını iğnesiz normal şekilde mi kafama sürüp sonra 2 saat streç film ile kapalı tutayım?
    3- Ve ya sen 1.0mm fazla almışın, yine yap ama 0.5mm dermastamp alsaydın daha mı uygun olurdu diyonuz?
    4- Yukarıdaki vitamin+yağ karışımlarını haftada 2 kez yapmak hedefim, ilerki aylarda sıklığı azaltabilirim
    lakin bu yağ karışımlarını sizce hepsini beraber mi karıştırayım, yoksa mesela haftada 2 kez yaparken, 1.sinde atıyorum hint+biberiye, 2.sinde jojoba+limon+at kestanesi vs gibi bu yağları aralarında gruplaştırayım mı hepsini karıştırmak yerine?
    5- Muhtemelen çinko+biotin hapına başlayacağım, bu vitamin+yağlarla beraber bu hapları kullanırken vücuda fazla gelebilir mi?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1- Saçım için 1.0mm dermastamp almıştım. Sizce 1.0mm dermastamp'dan sonra bemiks,evigen,bepanthene'yi yukarıda bulunan yağlardan oluşan karışımla beraber süreyim mi?(sürdükden sonra 2 saat streç film ile kapalı tutmak hedefim)
    C-1) Yağ karışımın dermastamp ile uygulamanız emilimi artıracağından tercih sebedir,
    2- Yoksa 1.0mm dermastamp'ı sadece tek başına mı kullanayım cildi yenilemek için yani hiçbirşey sürmeyim mi kullanırken? ve bu vitamin+yağ karışımını iğnesiz normal şekilde mi kafama sürüp sonra 2 saat streç film ile kapalı tutayım?
    C-2) Yağ karışımını 2 saat kafada bekletmek doğru değil hocam 45 dk yeterli emilim için gözenekleri tıkama riski olabilir,
    3- Ve ya sen 1.0mm fazla almışın, yine yap ama 0.5mm dermastamp alsaydın daha mı uygun olurdu diyonuz?
    C-3)Dermastamp kullanmıyorum ama forumda takip ediyorum konusunu 1mm daha efektif,
    4- Yukarıdaki vitamin+yağ karışımlarını haftada 2 kez yapmak hedefim, ilerki aylarda sıklığı azaltabilirim
    lakin bu yağ karışımlarını sizce hepsini beraber mi karıştırayım, yoksa mesela haftada 2 kez yaparken, 1.sinde atıyorum hint+biberiye, 2.sinde jojoba+limon+at kestanesi vs gibi bu yağları aralarında gruplaştırayım mı hepsini karıştırmak yerine?
    C-4) Hocam sana şu şekilde bir karışım öneririm; Lavanta, rosemary(biberiye) ve nane(peppermint) ve biberiye yagi bu yağları birbirine eşit şekilde karıştırın örn 10'ar damla , burda bize esas faydayı vitamin ampülleri sağlayacak onları da bu yağ karşımının içine attıktan sonra bu yağ karşımını deri altına iletecek bir yağa ihtiyacımız var o da jojoba yagi, insan sebumuna en cok benzedigi icin ideal bir yağ . teknik olarak yağ sınıfında degil zaten, jojoba yağı çözücü ve taşıyıcı olduğu için briaz fazla katın karışımın içine ve sac diplerine firiksiyon yöntemiyle yedirin bu süreyi 10-15 dk uzatırsanız saça masaj da yapmış olursunuz
    Not: daha önce biryerlerde biberiye yağıyla %2 minoxidile eşdeğer sonuçlar aldıklarını okuumuştum
    5- Muhtemelen çinko+biotin hapına başlayacağım, bu vitamin+yağlarla beraber bu hapları kullanırken vücuda fazla gelebilir mi?
    C-5)Ülkemizde çinko eksikliği bilinen bir gerçek biotin de sağlıklı bir bağırsak florası tarfından üretilen B kompleksi bir vitamindir şahsi kanaatim bu değerlerinize bir baktırıp ekisskse takviye etmeniz yönünde olur,
    6-Saç sağlığı kesinlikle komleks bir konu olduğu için dahilden takviye edilmedikçe kesin sonuç alamk çok zor bunun için sizin serum DHT seviyenizi konrol altına alacak ama bunu yaparken de bağırsak floranızı bozmayacak ve K.ciğerinizi yormayacak birkaç gıda daha eklemnizi öneririm Yeşilçay,çekirdekli siyah kuru üzüm,çiğ kabak çekirdeği ve nane çayı(yeşilçaya eklenerek tüketilebilir)
    7-En can alıcı kısmı birçok kimsenin sonuç alamadan yarıyolda havlu atarak tedaviden bıkıp usandığını düşünürsek istikrar sabır ve devam hepsinden çok ama çok öenemli hocam
    NOT2:Bu tedaviye haftada 3 şeklinde başlayın ilk 2 ay bu şekilde devamondaki iki ay 2 şeklinde devamında da haftada bire düşürebilirsiniz.
    Kolay gelsin tedavinizde başarılar dilerim.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sağol hocam cevapların için anladım, ozaman bu kan tahlilinden önce not defterıme yazdıgım dıger sorularıda burda sorsam olur mu
    Bu hafta inş geri kalan almak istedigim herşeyi alacagım ve yeni konu acarak belirtcegim, sonra 1 ay sonra yeni foto koymayı dusunuyorum

Sorularım biliyorum fazla ama en iyi saç sitesi bu o yuzden aklımda soru işareti kalmaması ıcın hepsini soruyorum foruma bi konuda son koydugum foto buydu, https://i.hizliresim.com/V0q1Qj.jpg . saçlar uzayınca yanlarda arkada bir sorun yok ama üstteki seyreklık bellı oluyor, bu da biraz daha uzun saclı foto, daha uzunu yok http://i.hizliresim.com/7qBl15.jpg
    Babamın amcamın vs saçları gayet güzel, bende aşırı bir stres var, acaba ondan mı oldu? bir tanıdıgımızın stresden sacları baya dokulmus, sonra yine cıkmıs hepsi ve çok guzel sacları olmus

1- Saçım yağlı benim. çok uzun senelerdir çoğunlukla hergün veya 2günde bir yıkadıgımdan dolayı olabılcegını dusunuyorum. veya kilom cok fazla ondan belki bılmıyorum
    haftada 1 mi 2 mi emin degilim, sence kükürtlü sabun süreyim mi az da olsa?
    ve kafa derimde kepeklenme vardı seboreik gibi, sebamed'in kepek şampuanı cok iyi geldi ve azaldı kepekler. sence buna devam edeyim mi iyi gidiyo cunku, veya su marka sence daha iyi olabilir mi belki biliyosundur adı Vichy anti pelliculaire anti dandruff şampuan.
    Yine içinde kafein oldugu icin sebamed'in dökülmeyi engelleyici sampuanını kullanıyorum, sence bunu bırakıp suna baslamama gerek var mı, adı OrganixNiacin + Caffeine Şampuan Dökülmelere, içinde Niacin3 & Caffeine, Alphahydroxy Acid, Dht Blocker var yazıyor, bu dht blocker dedigi kana karışmaz dimi?

2- testosteron testi yaptırmama gerek var mı? ben, benim çok yüksek çıkacağını dusunuyorum, ama yuksek çıksa ne farkeder sonucta bunu azaltıcı bırsey kullanmak ıstemıyorum cinselliği olumsuz etkilememesi için, ozaman yaptırmamın anlamı var mı sence bu testi? bu yağlardan mağlardan olumsuz yan etki alırsam diye nolur nolmaz yinede ölçtüreyim mi bunu? cinsellik dışında bu tip şeylerden başka kötü bir yan etki alan duydun mu hiç?

3- bu dermastamp iğneyi falan katalogunda yanılmıyorsam haftada 1 kez dıyor, şimdi 3 yaparsam sakata gelmem dimi?
    ve bu dermastamp ve göz altı dermarollerimin yanında temizleme spreyi geldi, bunları spreyle temizledikten sonra nerede saklayım?

4- bu yazdığın Yeşilçay,çekirdekli siyah kuru üzüm,çiğ kabak çekirdeği ve nane çayı(yeşilçaya eklenerek tüketilebilir). bunlar bildiğin yiyecez içecez dimi? kutuda satılan yeşilcaylar var suda 5 dakikada demini alıyor, kabak çekirdeği mi çitleyecem, yani yağ falan degil dimi bunlar?

5- Çok fazla yağ var piyasada, mesela not defterime forumda sorarım diye, badem yağı,ısırgan otu yağı,emu yağı ve çörek otu yağınıda yazmışım. acaba böyle 6-7 tane yağ alıp, dönüşümlü olarak aralrında seninde dedigin gibi gruplaştırayım mı bunları?
    Bide bana bu yağların hangi marka veya dandik olmadıgını anlamam ıcın bir site önerirmisin satış sitesi, veya başka sekılde nasıl anlarım yani aldıgım seyin saçma sapan birşey olmayacagını. Bizim şehirde ünlü bir aktar var ben oradan almayı dusunuyom, bu tip şeyleri online almaya sıcak bakmıyorum cunku. Mesela bu dediğim yerde yılan yağı bile var, ama yılan yağı diye birşey yokmuş inanmayın dıyorlar ama bunlar satıyor yinede. Bu yüzden alacagım yağların dandik cıkmasından korkuyorum?

6- Bunları ampüllerle beraber nasıl bir kaba boşaltayım ve mg'lerini ney ile ayarlıyım
    haftada 3 demişin, yani ozaman haftada 3x3=9, toplamda haftada 9 tane ampül kullanmıs olacagım. 3ampül+yağkarısımı, 3ampül+yağkarısımı, 3ampül+yağkarısımı. bu fazla gelmez dimi çünkü büyük ihtimal çinko+biotin baslayacagım, yukarıda bunu sordum ama sen 3 demısın sımdı kafam karıstı

7- Yaklaşık 6 ay boyunca her ay saçımı 1 kere kazıtarak, 6 ay boyunca saçımı 3 numaradan fazla uzatmayacağım. Lakin 6 ay sonra artık uzatmak istiyorum
    Benim yaklaşık 40 kilo vermem lazım, spor salonuna yazıldım. 6-7 ayda 40 kilo verip eski halime kavusmak istiyorum, bu yüzdende artık saçı uzatmak ıstıyorum. 6 ay sonra saçı uzatırsam artık tedaviyi kesip sadece vitamin hapı içsem olur mu?
    veya tedaviye devam edersem zor olmaz mı uzun saçlarda böyle şeyler yapmak? hadi devam ettim diyelim yani bu konuda yapmak istedigim şeyleri ne kadar süre yapacağım? 6 ay, 1 sene vsvs ne kadar süre?

8- 2 saat kapalı tutacaktım ama senin dediginle vazgeçtim gözenekler tıkanmasın, 45demısın ozaman bunu yuvarlasak 30dakıka yeter mı. senin gözenek tıkanması demenle uzun süre yapmaktan korktum suanda

9- babam diyoki, ya uğraştığın şeylere bak. saçın daha kötü olursa görürüm ben seni ozaman eskiyi ararsın diyor, saçım uzasa aslında seyreklık kapancak sanırım(uzun yıllardır uzatmadım hep kazıyom) lakin daha fazla seyrekleşmesinden korkuyorum işte
    yaşım 28 yani genç degilim okadar ama işte, evlenmeden önce hele saçlarım dahada seyrelirse özgünüm ayvayı yer :O

10- yüzümde 3-4 tane kalıcı yara izi var, forumda resmini göstermiştim şu https://i.hizliresim.com/ldgaGJ.jpg
    bunun için 0.5mm dermaroller kullancam, haftada 1 kez yeterli olur mu sence, yüz sonuçta sakata gelmiyim. doktor bunun için krem verdi ama kremi normal sürmeye karar verdim iğnesiz
    bide yüz ve göz altı için ne vitamini gerekir ampül, ayda 1 kez bile olsa belki yaparım

11- saçımda 4-5, sakalımda 1 tane. hepsi nohut büyüklüğünde saçkıran var. doktor krem verdi günde 1 kere sür dedi. doktorun bu verdiği kremin yanında sence sadbe alayım mı bide? çok övmüşler ve fiyatıda pahalı sadbe'nin

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam sorularını vevaplandırdım ama site hata veriyor yükleyemiyorum kaydettim atarım bir ara
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    tmm hocam müsait olduğunda atarsın