10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Miracle losyonun kokusu nasıl gider ?

Banned

Miracle losyonun kokusu nasıl gider ?

arkadaşlar gece kullanıyorum losyonu diğer gün bile kokusu kalıyo.çözümü nedir.losyonun içine ne katmalıyız ?

Gideremezsin... Bir şeyleri kokusundan arındırmak laboratuvar ortamına girmeden çok zor. Ancak başka kokularla eski kokusunu bastırabilirsin.

Keşke öyle bir imkan olsa evde yapılabilecek. Sirkeli ve bol bitkili hazırladığım tentürlerin kokusunu arındırırdım.

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alkol ile kullanın gram koku olmuyor. Ben şu an sadece saf alkol ve su ile kullanıyorum. Hem etkisi artıyor hem bol kullanarak saçın her tarafına iyice yayabiliyorum. Hem hiç koku olmuyor. Hemde daha ekonomik oluyor.

SaçımınDoktoru Üyesi kelaynak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı caglar103 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alkol ile kullanın gram koku olmuyor. Ben şu an sadece saf alkol ve su ile kullanıyorum. Hem etkisi artıyor hem bol kullanarak saçın her tarafına iyice yayabiliyorum. Hem hiç koku olmuyor. Hemde daha ekonomik oluyor.
    Anl diye bir arkadaş da alkol ile kullanmıştı.Saçlarını baya yıpratmış alkol bilgin olsun.

O arkadaş saf alkol kullanıyordu ben su ile karıştırıyorum. %60 alkol %40 su. Direk alkol çok kuruttuğu için saç yıpranıyor. Alkolun şöyle bir avantajı var. Diplerdeki yağı erittiği için ilaç daha iyi nüfuz ediyor.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı caglar103 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O arkadaş saf alkol kullanıyordu ben su ile karıştırıyorum. %60 alkol %40 su. Direk alkol çok kuruttuğu için saç yıpranıyor. Alkolun şöyle bir avantajı var. Diplerdeki yağı erittiği için ilaç daha iyi nüfuz ediyor.
    propilen glikol veya gliserin tarzı bi taşıyıcının olmaması sence etkilemez mi fayda görmeni,ne kadardır kullandın bu şekilde ve faydası oluyor der misin ?
    Ayrıca su dediğin distile su mu yoksa fortumdan mı dolduruyon :P

Alkolu saf olarak almıştım 1 litrelik şişede o yeni bitmek üzere. Ortalama ayda 70 ml tüketiyorum. yaklaşık 10 - 12 ay filan oldu. Su olarak kaynamış su kullanıyorum. Daha önce kozmetik imalatı ile uğraştığım için az çok anlarım bende Ayrıca gliserin taşıyıcı olamaz bence biz gliserin el kremlerin kullanırdık yumuşatma için propilen glikolde koruyucu olarak kullanılır.
    Konu caglar103 tarafından (17.08.2015 Saat 01:22 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanlış anlaşılma olmasın eleştirmek için yazmadım ben de ilerde miracleye dönersem bu şekilde kendim hazırlayarak kullanmayı düşünüyorum.Etkili oluyor dersen bu şekilde en ucuz ve kolay yolu olur heralde

Ben sadece kendi deneyimi mi açıkladım kullanıp kullanmamak size kalmış ben elseve kullandığım dönemlerden bir fark görmedim sadece alkolu çok koyduğum dönemlerde (%90 alkol) saçların renginde açılma oldu. Alkol kullanma sebebim: elseve nin temini biraz zor oluyor bir çok yerde yok. ayrıca maliyet açısından böyle daha ucuz 1 lt alkolu sağolsun arkadaş 5 tl ye vermişti. Zaten elsevenin içerisindede tahminime göre %50 oranında alkol var.

SaçımınDoktoru Üyesi
    lavanta yağı karıştırsak losyona ve bozulup kokmaması için buzdoalbında saklasak olumsuz bir yanı olur mu acaba ? Etki azalması gibi vs