7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Sebore kaynaklı saç dökülmesi

Yeni Üye

Sebore kaynaklı saç dökülmesi

-------------------------------------
    Konu colony tarafından (20.07.2016 Saat 20:40 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı colony Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.Hikayen anlat kısmına 1 ay kadar önce konu açmıştım saç dökülmesi tedavisine başlamak istediğime dair.Daha önce gittiğim doktorlar genetik dökülme diyip yollamıştı verdikleri ilaçlardan da fayda alamamıştım.Bir kere daha şansımı deneyeyim diyip başka bir doktora gittim.Seboreik dermatit kaynaklı saçlarımı kaybettiğimi söyledi. İlk prozinc ile yıkayıp üstüne sebamed anti dandruf ile yıkamamı söyledi.Sabah akşam 3 cm aralıklarla da dermovate damlatıyorum.Ayrıca acıdan , baharattan ,fast food , sucuk ve türevleri , bira , şarap ve rakı kullanmamam gerektiğini söyledi.Bu diyete uyuyorum ve saçlarımı her gün bu şekilde yıkıyorum.Yaklaşık 15 gündür uyguluyorum 2. günden itibaren eskiden 250-300 tel arası dökülürken artık duşta elimde 5-10 tel görüyorum maksimum.Eylül ayına kadar buna devam et sonra bioxin ve head and shoulders kepeğe karşı şampuan ile yıkamaya başla yılbaşında sevinçten dans edersin saçları geri kazanırsın dedi.Bioxin için etkisiz bir ürün diyorlar ben de saçları geri çıkarma işi için yardım istiyorum sizden arkadaşlar.Biotin hap kullanmayı düşünüyorum başka ne gibi şeyler kullanabilirim. Miracle losyon seboreik dermatiti kötü etkiler mi ?

saçlarımın durumunu merak edenler için :http://www.sacimindoktoru.com/hikaye...asindayim.html
    Slm saclarinda yaglanma varmiydi simdi nsl yaglanma kesildi mi?

Eylül ayından sonra kullanmanız gerektiği söylenen şampuanları kesinlikle tavsiye etmiyorum. seboreik dermatit olduğu için renklendirici, paraben, silikon, parfüm içermeyen salicylic acid içeren bir şampuan kullanmalısınız.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    seboeri 4 sene boyunca çektim. yaptıgım şeyler ancak dindirmeye yaradı. tamamen geçmesi kendi kendine oldu. Ki zaten sebroeik böyle bir rahatsızlık, ne zaman alevlenip ne zaman durulacagı hiç belli olmuyor, Herhangi tetikleyici bir etki sonrasında yeniden artabiliyor.
    Benim azaldıgı zamanlarda , dökülmede azalıyordu. Şu an kafamda da yüzümde de yok, ama genetiğe dayalı dökülme maalesef ki devam ediyor. Bence seboreye iyi gelen anti alerjik ve antiinflamatuarlar genetik dökülmeye de iyi geliyor. seboreik için bir şeyler kullanırken dökülmenin azalma sebebi biraz da bu
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seboeri 4 sene boyunca çektim. yaptıgım şeyler ancak dindirmeye yaradı. tamamen geçmesi kendi kendine oldu. Ki zaten sebroeik böyle bir rahatsızlık, ne zaman alevlenip ne zaman durulacagı hiç belli olmuyor, Herhangi tetikleyici bir etki sonrasında yeniden artabiliyor.
    Benim azaldıgı zamanlarda , dökülmede azalıyordu. Şu an kafamda da yüzümde de yok, ama genetiğe dayalı dökülme maalesef ki devam ediyor. Bence seboreye iyi gelen anti alerjik ve antiinflamatuarlar genetik dökülmeye de iyi geliyor. seboreik için bir şeyler kullanırken dökülmenin azalma sebebi biraz da bu
    Bence sebore'de saç döküyor, genetik saç dökülmem yok ama uzun süredir uğraştığım sabore sivilce filan iyileşti yüzümde ara sıra çıkıyor saçımda uzun süredir hiç yok ama saç dökülmesi sivilce olmamasına rağmen bazı zamanlar tekrarlıyor,belki dediğiniz gibi genetiktir dökülmeler seboreyle alakası hiç yoktur ama bazen sampuanla saçımı yıkıyorum saçım çok sağlıklı oluyor tek dökülme yok bazen aynı sampuanla yıkıyorum dökülmeye başlıyor çözmüş değilim .Anladığım kadarıyla bir diyet yapmak gerekiyor şekerden vs'den uzak durmak gerekiyor ya da bu dökülmelerin farklı bir kaynağı var katranlı sarımsak,soğanlı şampuanla yıkadığımda dökülme ve sivilce tamamen kesildi yağlanmada çok az seviyede ama bazen gün içinde saçım çok kaşınıyor bu yüzden hastalığın tedavi olmadığını başka faktörlerinde hastalığın devamını sağladığını düşünüyorum ben çok abur cubur tükettiğim için yıllardır şekerden şüphe duydum ama irademe sahip olamadığım için hiç bırakamadım, bunun yanında bir kaç çürüğüm var doktora gidip tedavi olmadım bu yüzden bu ikisinden sürekli şüphe duyuyorum, bunun dışında biryerlerden bulaştıysa bana bu hastalık şimdiye kadar benden çoğu insana bulaşmış olması gerektiğini düşünüyorum ama böle birşey yok sanırım genetik bir yatkınlıkta söz konusu.
    cleosin-t losyon kullandığım zaman yağlanma dökülme,sivilce bir kaç sürmede azalıyor bundan dolayı bu hastalığı ortaya çıkaran bir tür bakteri olabilir diye düşünüyorum,çoğu mantardan süpheleniyor ama bence bakteriyel bir hastalık.
    Bne kesinlikle katranlı bir şampuan öneriyorum ve cleosin-t gerçekten süper bir ikili,birde şampuana sarımsak,soğan ve çeşitli antibakteriyel özelliğe sahip yağlar koyuyorum adaçayı,kekik,karanfil,nane vb dökülmeyi birkaç tel seviyesine kadar azalttı,sivilceler tamamen gitti ve yağlanma azaldı ama şampuanım bitince alakasız bir şampuanla aynısını yapınca aynı etkiyi göremedim ya da saçımı boyattığım için dökülmeye başladı.Tekrar katranlı olanla yapacağım yarın tekrar burdan yazarım etki aynı olursa sıkıntısı olan büyük fayda görecektir bu tipte bir karışımdan,tabi sarımsak özellikle soğan pek hoş değil ama nane yağı maskeliyor kokuyu.
    Ben yıllardır araştırıyorum şu an elimde tek işe yarayan şey cleosin-t,katranlı şampuan sarımsak vs karışımı başkada o kadar şey denememe rağmen elde var sıfır
    Defne sabunu

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı marauder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence sebore'de saç döküyor, genetik saç dökülmem yok ama uzun süredir uğraştığım sabore sivilce filan iyileşti yüzümde ara sıra çıkıyor saçımda uzun süredir hiç yok ama saç dökülmesi sivilce olmamasına rağmen bazı zamanlar tekrarlıyor,belki dediğiniz gibi genetiktir dökülmeler seboreyle alakası hiç yoktur ama bazen sampuanla saçımı yıkıyorum saçım çok sağlıklı oluyor tek dökülme yok bazen aynı sampuanla yıkıyorum dökülmeye başlıyor çözmüş değilim .Anladığım kadarıyla bir diyet yapmak gerekiyor şekerden vs'den uzak durmak gerekiyor ya da bu dökülmelerin farklı bir kaynağı var katranlı sarımsak,soğanlı şampuanla yıkadığımda dökülme ve sivilce tamamen kesildi yağlanmada çok az seviyede ama bazen gün içinde saçım çok kaşınıyor bu yüzden hastalığın tedavi olmadığını başka faktörlerinde hastalığın devamını sağladığını düşünüyorum ben çok abur cubur tükettiğim için yıllardır şekerden şüphe duydum ama irademe sahip olamadığım için hiç bırakamadım, bunun yanında bir kaç çürüğüm var doktora gidip tedavi olmadım bu yüzden bu ikisinden sürekli şüphe duyuyorum, bunun dışında biryerlerden bulaştıysa bana bu hastalık şimdiye kadar benden çoğu insana bulaşmış olması gerektiğini düşünüyorum ama böle birşey yok sanırım genetik bir yatkınlıkta söz konusu.
    cleosin-t losyon kullandığım zaman yağlanma dökülme,sivilce bir kaç sürmede azalıyor bundan dolayı bu hastalığı ortaya çıkaran bir tür bakteri olabilir diye düşünüyorum,çoğu mantardan süpheleniyor ama bence bakteriyel bir hastalık.
    Bne kesinlikle katranlı bir şampuan öneriyorum ve cleosin-t gerçekten süper bir ikili,birde şampuana sarımsak,soğan ve çeşitli antibakteriyel özelliğe sahip yağlar koyuyorum adaçayı,kekik,karanfil,nane vb dökülmeyi birkaç tel seviyesine kadar azalttı,sivilceler tamamen gitti ve yağlanma azaldı ama şampuanım bitince alakasız bir şampuanla aynısını yapınca aynı etkiyi göremedim ya da saçımı boyattığım için dökülmeye başladı.Tekrar katranlı olanla yapacağım yarın tekrar burdan yazarım etki aynı olursa sıkıntısı olan büyük fayda görecektir bu tipte bir karışımdan,tabi sarımsak özellikle soğan pek hoş değil ama nane yağı maskeliyor kokuyu.
    Ben yıllardır araştırıyorum şu an elimde tek işe yarayan şey cleosin-t,katranlı şampuan sarımsak vs karışımı başkada o kadar şey denememe rağmen elde var sıfır
    bayansınız anladıgım kadarıyla doğru mu ?
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Yok hocam ne alakası var o kadar yağı genelde bayanlar kullanıyor değilmi,ben antibakteriyel yağları şeçtim forumda cevo34 nikli arkadaşla denedik kastamonu sarımsağıyla birlikte sarımsak başlarda iyiydi ama daha fazla devam edemedim yinede etki orta düzeyde o zahmete kokuya değmezdi ki normal sarımsakla hiçbirşey olmaz boşuna sarımsaklı şampuanlara para vermeyin derim ki ben kastamonu sarımsağını cihazda sıkıp saçıma sürdüm direk her yerimi yaktım o bile tam anlamıyla etki etmedi o kadar güçlü olduğu halde,Bunun yanında nane yağı,okaliptus yağı,sarımsak yağı,adaçayı yağı,kekik yağı seboreyle belki saçla uzaktan yakından alakası olmayan yağlar.Belki yağlanma ve sivilceye kullanılabilir
    Sebore için şu anki benim gördüğüm onca yılın ardından keşke daha önce bunları kullansaymışım dediğim şeyler ;
    1-cleosin-t losyon yüzdeki saçtaki sivilcelere çok etkili
    2-defne sabununu kullanıyorum,iyi bir sabun ama kül ile yapılanlardan değil ancak sabore kaynaklı dökülmeyi kesti.Ardıç katranlı şampuan ve bıttım sabunu kullanıyordum kesinlikle ikiside defne kadar etkili değil.
    3-konazol'unda kısmen bir etkisi oluyor ama sanki saçta sürekli kalması gerekiyor gibi hissettim hep,biraz işe yarar gibi ancak tedavide bulunmalı.
    Konazol içine diane ve aldactone atıp sadece şakaklarda deneme yapmayı istiyorum ama nasıl olur bir fikrim yok.miracle losyon hiç etki etmedi burdan dökülmemin genetik olmadığı fikrine vardım ancak yinede hormonların etkisi olduğundan şüpheleniyordum
    Konu marauder tarafından (15.01.2016 Saat 00:54 ) değiştirilmiştir.
    Defne sabunu