3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Saç Ekimi Sonuçlarım ve Miracle ile desteklenmesi

Saç Ekimi Sonuçlarım ve Miracle ile desteklenmesi

Tüm forum üyelerine selamlar , bu forumda yeniyim..

Yaş 23 , 7 Temmmuz'da saç ekimi gerçekleştirdim..16 yaşından beri saç dökülme sorunu yaşıyorum ve o zamandan beri , minoxidil , finansterid , spiro , azaleik asitler bir ton tedavi uyguladım.En son ekim işlemini gerçekleştirdim.

Son yıllarda üniversite dolayısıyla saç forumlarına takılmadım , yeni tedavi yöntemlerinin ortaya çıkması beni mutlu etti..Bu forum saç ekiminden ziyade , ilaç kullanımına yönelik olduğundan sonuçlarımı burada yayınlamadım..İsterseniz tabi yayınlarım.

7 Temmuz 2015 Saç Ekimim

Bu konuyu saç ekim günlüğüm gibi kullanıyorum..Sizlere danışmak istediğim olay , kasımda askere gideceğim 5 ay , o zamana kadar hem saç ekimini olumlu etkileyebilecek , hemde ekimden önceki var olan saçları koruyup , yoğun tüylenme olan yerlerde saç kazanımı sağlamak istiyorum.Minoxidile başlarsam devamlılık gerekir , finansteri de yan etkilerden dolayı taraftarı değilim , düşünmüyorum..

Baktığınız ekim sonuçlarım bugün itibariyle 20 günde..Miracle kullansam nasıl bir etkisi olur ?
    Askerden önce bıraktığım zaman , bana çok olumsuz bir yanı olur mu ? Asker dönüşü tekrar yine kullanabilirim..Gerek miracle gerek farklı alternatif yöntemlerden ne tavsiye edersiniz ?
    Zira saç derisi , saç çıkışına şuan çok müsait..Zamanında minoxidil ile güzel başarılar edinmiştim.Ama minoxidile bulaşmak istemiyorum 4 ay için.

Tavsiyelerinizi bekliyorum , teşekkürler.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Miracle'ı askerlikte de kullanmak gerçi yerine göre çok sıkıntı olmayabiliyor. Bence minoxil ekimden sonraki kullanımlarda çok bi döngüye sebep olmaz. Süreklilik demişssiniz ama miracle'ı da sürekli kullanmak zorundasınız sonuç olarak , askerdeyken bunları kullanacak ortamınız olursa çok daha iyi olur sizin için
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Askerlik işi yaşanan terör olaylarından dolayı ailemin baskısı ile ertelendi..Bir süre askere gitmeyeceğim..Ektirmeden önceki saçları koruyabilmek adına bir tedavi düşünüyorum ancak kararsızım..

Minoxidil ve finansteride düşünmüyorum..Miraclede döngüye giriyor bir zaman sonra tedavi yetersiz kalıyor..Arada kaldım , Ekimle birlikte solgar biotin 5 mg kullanmaya başladım ve yarın medobiocomplex + biotin şampuan sipariş verdim onuda kullanmaya başlacağım..Ancak topikal olarak bir şey kullanmadığım zaman saçların kalitesini artıramıyorum..Ekilen saçları da etkilememek ve ekim sonucunu doğru görebilmek adına , topikal tedavi de uygulamak istemiyorum..İkilem de kaldım

Sanırım en doğrusu 6.ayımı bekleyip ekim sonuçlarımı görüp , tatmin durumuma göre karar vermek..Eğer memnuniyet oranı yüksekse bir süre daha yola aynı şekilde devam etmek..Dökülmeler başladığı veya saç kalitesi azaldığı zamansa Miracle , minoxidil+dutas gibi alternatif tedavi yöntemleri uygulanabilir..

Sizler ne düşünüyorsunuz ?
    Konu iron-maiden74 tarafından (12.08.2015 Saat 18:44 ) değiştirilmiştir.