Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
34 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: 26 yaşındayım,,,saç durumum ve tedavim

bilmiyorum belkide hep varlardı,ilk defa bu kadar yakından inceliyorum

Kardeş doktor sorun yok demiş işte, elleme saçını. Beş kilo saçın var, sakın hap map, hele hele finas kullanma. Şakakların dökülmesini farklı androjenlere bağlıyorum ben, çünkü kel olmayan insanların bile kesinlikle yanları biraz içeriye giriyor bir süre sonra. DHT değil, farklı androjenler buna sebep oluyor -bana göre-

Finasterid vitamin veya takviye, aspirin, ağrı kesici falan değildir. Ciddi sonuçlara yol açar kullanmak. DHT sanıldığı kadar boş bir hormon değil. Kas gelişimi, sperm üretimi ve sperm hızı(bunlardan biri eksik olsa çocuğun olmaz), sertleşme, döl kesesinde üretilen bazı salgılar, libido artış ve azılışı, hatta kulağa ve beyine bile etkileri var.

DHT salt gereksiz bir şey değil. Vücutta bulunması gereken bir hormon, sorun olan tek şey, kel insanların saç köklerinin dht'ye duyarlı olması, tahribata açık olması. Sorun dht'de değil, sorun saç genetiğinde. Bu nedenle bence henüz hiçbir sorun yokken finasterid'i bırakın. Şakası olmayan ilaçlardan biridir, hazır doktorda dökülme yok demiş. Bence maceraya gerek yok.

Saç dökülmesini engellemek için DHT'yi vücutta komple baskılamak, eve hırsız girmesin diye evi yakmaktan başka bir şey değildir. Bu nedenle DHT'ye düşmanlık yapmayın. Dökülme varsa bile kesinlikle ilk olarak topikal yollar kullanılmalı derim. Finas falan, çok çok çok çok çok umutsuz vakalar için olabilir bence.
    Konu Arpad tarafından (31.07.2015 Saat 11:35 ) değiştirilmiştir.

haklısın aslında son zamanlarda sanki ergenlikteymişim gibi taktım saçıma falan,boş işler,finasteride de sigorta

18 yaşındayım benden çok saçın var dert ettiğin şeye bak.

Moderatör
    ilk bi takıntılığı bırakman lazım.Sonra finasteridi bırakıp saçın dökülüyormu diye bi bakman lazım dökülmeyi yavaşlatabilir ama yan etkileri var.Baktın saçın dökülüyor topikal seçenekler seni bekliyor.Birde pskikologa falan gidiyim demeyin yazıyorlar 5 tl lik antidepresanı yolluyorlar.Halbuki antidepresan saç döker.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

kafada çözmek lazım bu olayı

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler arkadasimiz resmen kel kalmis, insanlarin moralini düzeltmek icin böyle pozitif yazmaniz gercekten taktir edilesi ama gercekleri de söylemek lazim bence.

bence ekim düsünmelisin arkadasim finasteride ile bu sac cikmaz.

Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler arkadasimiz resmen kel kalmis, insanlarin moralini düzeltmek icin böyle pozitif yazmaniz gercekten taktir edilesi ama gercekleri de söylemek lazim bence.

Oral olarak androcur tedavisine baslamalisin belki o zaman sac cikarabilirsin. Arkadas millet dalga gecer oldu artik bize kufreder gibi biz olelim senin saclar dokuluyosa

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yok yok kesin çözüm biliyorum ben kestir at

anlamıyorum bizle dalga geçmek için mi foto koyuyorsunuz artık
    Konu muros tarafından (06.08.2015 Saat 22:45 ) değiştirilmiştir.

Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Abi resmen kahkaha attim ya

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon