Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: yaşım 17 resmen kel kaldım bu genç kardeşinize lütfen yardım edin miracle losyon

Exclamation yaşım 17 resmen kel kaldım bu genç kardeşinize lütfen yardım edin miracle losyon

bundan 1 yıl önce geçen sene saçlarımda çok az bi seyrelme var diye saçlarımı kazıtmıştım saçlarım daha gür ve canlı çıkmaya başladı sene içinde saçlarım uzadı seyreklikler kapanmıştı zaten kafamdan resmen saç fışkırmıştı saçlarım fazlasıyla gürdü eskiden düz dümdüz olan saçlarım sene içinde kıvırcık olmuştu her neyse saçlarım mayıs aylarının başlarında hızlı bir şekilde tekrar dökülmeye başladı çok da hızlı değil dökülüyordu elimi saçıma attığımda uzun ve canlı 5 tel geliyordu banyoda ise yerler hep saç oluyordu saçlarım uzundu zaten göğüslerim falan hep saç oluyordu bu böyle stabil devam etti ve bundan 1.5 hafta önce dökülmem dursun saçlarım daha iyi çıksın diye saçlarımı 3 numara yaptım berber senin saç diplerin çok seyrek dedi dikkatli bakınca kel olduğumu fark ettim etrafımdaki herkes saçların seyrelmiş dökülmüş diyor babam bile dahil babamın saçları seyrektir ama kel değil amcam çok gür saçlı dayım seyrek anne tarafından dedem tepesi kel baba tarafından dedemin saçları vardır daha 17 yaşındayım saçlarımı tekrar çıkarma gürleştirme ihtimalim var mıdır kendim şu an bioblas şampuan kullanıyorum içine çam terebenti ve sarımsak rendeleyip attım 1 haftadır onu kullanıyorum dökülmem hafif geçti daha hafifledi en azından o şampuanı kullandığımdan beri elimi attığımda ince telli ve cansız daha kısa boylu saçlar geliyor fakat saçlarımın kuruduğunu hissetmeye başladım şampuanı kullanmayacağım

bunlar saçlarımı 3 numara yaptırmadan 2 hafta önce çektiğim fotoğrafl

bunlar da 3 numara yaptırdıktan sonra saçlarımın hali

kendim miracle losyonu kullanmaya karar verdim fakat yaşım daha çok genç bu tür ilaçlar fıs fıs olsa dahi benim boy uzamama cinselliğime sesime kas yapıma gelişimime herhangi bir zararı etkisi olur mu ya da doğal kürlerle saçlarımı tekrar çıkarma ihtimalim var mi miracle losyon etki eder mi

saçlarıma sarımsak ya da badem yağı sürsem de saçlarım tekrar eski canlılığına gürlüğüne kavuşur mu

şimdiden yardım eden etmeyen herkese teşekkür ederim

güncel lütfen biri yardım etsin

SaçımınDoktoru Üyesi
    miracle losyon sana uygun olmaz yasin geregi.Dogal tedavilere yonlen. isirgan otlu tedavi var sitede o kuru dene. Doktora gitmediysen bi gorun kan testi yaptir belki vucudunda vitamin eksikligi vardir.Ona gore tedaviye yonlen biotin icerikli kaliteli bi marka sampuan al.Kimyasal ilaclarla tedaviye baslama derim.
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

sağolun teşekkür ederim başka yardım edebilecek biri yok mu

Öncelikle teşhis gerekir ama buna biz değil bir dermatoloji hekimi karar vermesi daha doğru olur. Onların saç diplerini görebilen aletleri var.
    Öncelikle vakit kaybetmeden bir cilt hekimine başvur.Oral yoldan hariç bence tedavileri uygulayabilirsin.Geç kalındığında da inan ki geri getirilemiyor sonra. Babada veya dayı,amca vs. olup olmaması önemli değil. Benimde tüm amcalarım babam kel ama dayımların hiçbiri kel değil bendede saç dökülmesi var.Kel olan bir amcamın oğlu kel iken diğeri (kardeş bunlar) sırma gibi saçları var. Tüylenme ve saç dökülmesi maalesef birkaç kuşak önceden de gelip bizlerde aktif olabiliyor.
    Acil şifalar dilerim.

Karanfili kaynat suyunu saclarina sur iyi geliyor dokulmeye
    Miracle losyon sabah aksam ( 100 ml elseve 2 Aldacton, diane35, allerset hap)

Finasterid 1mg aksam

Yarım ketoral, çeyrek azelderm, biraz ancenelys krem, 3 adet dutas, biraz allerset damla iyice karistirip sabah aksam sakaklara

HP biotin 5mg her akşam

Dermoroller (haftada 2)

Sebamed ve revigen şampuan her ay biri her gün yıkıyorum

Kil maskesi 15 günde 1

Yiyebildiğim kadar kabakçekirdeği, icebildigim kadar yesilcay

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yldrm058 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karanfili kaynat suyunu saclarina sur iyi geliyor dokulmeye
    ne karanfili beyler, halen karanfil diyenler var. sac köklerinde hormonlar dans ediyor, kimyasal savaslar yasaniyor, dht ve androjenler tankla ucakla saldiriya gecmis, kirmizi karanfil verince giderler mi saniyorsunuz yapmayin etmeyin.
    Konu adriano10 tarafından (26.07.2015 Saat 00:12 ) değiştirilmiştir.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne karanfili beyler, halen karanfil diyenler var. sac köklerinde hormonlar dans ediyor, kimyasal savaslar yasaniyor, dht ve antiandrojenler tankla ucakla saldiriya gecmis, kirmizi karanfil verince giderler mi saniyorsunuz yapmayin etmeyin.
    Yanlız karanfil antioksidan etkisinden dolayı inflamasyonu azaltır. Dolaysilaya faydalı olur.ha tek başına mükemmellik beklememek laziim.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Banned
    dostum saçların çok kısa bu sebeple seyrek görünmesi normal. Uzunken baksana maşallahı var korkuya kapılmana gerek yok hele bir yaşın 22 23 desin o zaman bu günleri ararsın :P

Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne karanfili beyler, halen karanfil diyenler var. sac köklerinde hormonlar dans ediyor, kimyasal savaslar yasaniyor, dht ve antiandrojenler tankla ucakla saldiriya gecmis, kirmizi karanfil verince giderler mi saniyorsunuz yapmayin etmeyin.
    Istersen daha 17 yasindaki biri sabah finasterid oglen aldacton aksam dutasterid oral icsin. Daha ergenlik cagi bile bitmemis biri dogal tedavilerden baska ne uygulayabilir?
    Miracle losyon sabah aksam ( 100 ml elseve 2 Aldacton, diane35, allerset hap)

Finasterid 1mg aksam

Yarım ketoral, çeyrek azelderm, biraz ancenelys krem, 3 adet dutas, biraz allerset damla iyice karistirip sabah aksam sakaklara

HP biotin 5mg her akşam

Dermoroller (haftada 2)

Sebamed ve revigen şampuan her ay biri her gün yıkıyorum

Kil maskesi 15 günde 1

Yiyebildiğim kadar kabakçekirdeği, icebildigim kadar yesilcay

Sayfa 1/2 12 SonSon