Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Tercrübeli Arkadaşlar Bi Yardımcı Olabilir misiniz?

Tercrübeli Arkadaşlar Bi Yardımcı Olabilir misiniz?

Merhaba arkadaşlar;

Kısaca özet geçeyim durumumu. Uzun süredir saç dökülmesi problemi yaşıyorum. Bi iki doktora gittim, bi tanesi erkek tipi dökülme var dedi öbürü dökülmez senin saçın dedi :/ Tahlil yaptırdım b12 vitamin değeri 131 çıktı (normali 126-500 arası). Dengesiz olarak xpecia kullanıyorum. 8 aydır minoxil kullanıyorum. İlk 4 ay günde 1 kullandım, pek işe yaramadı gibime geldi 2 günde 1 kullanıyorum son 4 aydır. Ama hala çokça dökülmeye devam ediyor. Önler seyrelmeye başladı son zamanlarda iyice. Elimi saçıma attığımda 15 20 tane tel geliyor. Ne biçim ne meret bi ilaçmış arkadaş, kullanmasam daha kötü olur diye bırakamıyorum. Gerçi kullanmaya başladıktan sonra bırak faydasını görmeyi, daha kötü yaptı saçlarımı sanırım. Böyle bişey mümkün müdür bilemiyorum ama. Hiç bulaşmasaydık minoxile keşke ama ne bileyim böyle olacağını. 30’a kadar dayanayım saç ektiririm diyorum ama bu hızla giderse o zamana kadar kel kalırım

Her neyse sizden öneri bekliyorum arkadaşlar. Bu işin çözümü nedir? Hani yeni saç çıkartmasını geçtim böyle kalsın yeter valla. Ne kullanayım, napayım? Mezoterapi yaptırsam olumlu sonuç alabilir miyim? Propecia falan düşündüm almayı ama sanki yaşım genç kullanmak için.
    Bilgisi olanlar cevaplarsa çok sevinirim.

Pis bişey bu saç dökülmesi, moralini bozuyo insanın

http://i.imgur.com/DLpTFPo.jpg

http://i.imgur.com/OiIGANF.jpg

http://i.imgur.com/SKKNtaV.jpg

http://i.imgur.com/OmnC7N3.jpg
    Konu mario tarafından (19.07.2015 Saat 23:57 ) değiştirilmiştir.

Arkadas dalga mi geciyosun bi iki seneye kelim deme bari orman gibi sacin var ettigin laflara bak biz ne yapalim

son zamanlarda şiddetli dökülme yaşıyorum, burdaki arkadaşlara göre daha iyi olabilir saçım ama hiç bişey yapmadan oturamam ki. ben olanları söyledim, bi yardım eden olursa çok sevinirim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saclarin kepekli bana biraz seboreik dermatit gibi geldi dokulmen kepekten olduğunu düşünüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    fotolar gorunmuyor
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

Alıntı chris murphy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saclarin kepekli bana biraz seboreik dermatit gibi geldi dokulmen kepekten olduğunu düşünüyorum.
    Seboreik dermatit ve erkek tipi dökülme. bende de bu şekilde başladı. sanırım burada birçok arkadaşta da. tesadüf olamaz gibi geliyor. pgd2 sebep olabilir mi seboreik dermatite de?

saçınızı yıkamadığınız günler daha çok dökülme yaşıyor musunuz? benim her gün yıkama sebebimdir bu.

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sebore olabilir bencede

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı hairwish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seboreik dermatit ve erkek tipi dökülme. bende de bu şekilde başladı. sanırım burada birçok arkadaşta da. tesadüf olamaz gibi geliyor. pgd2 sebep olabilir mi seboreik dermatite de?

saçınızı yıkamadığınız günler daha çok dökülme yaşıyor musunuz? benim her gün yıkama sebebimdir bu.
    Seboreik dermatitin nereden kaynaklandigi belli değil ama en çok bagisiklik sisteminden kaynaklandigi söyleniyor bende öyle düşünüyorum ayrıca saci hergun yikamayin 2 günde 1 yikayin.

SaçımınDoktoru Üyesi kelaynak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her kepeklenme seboreik değildir.Özellikle erkek tipi dökülme ile kaybedilen saçların köklerinde bir iki milim beyaz kepek tabakası görülür.Ama bu tam seborerik dermatitdir diyemeyiz.

saçlarımı 2 günde 1 yıkıyorum. arada defne sabunu arada şampuan kullanıyorum, belli bi düzenim yok o konuda. kepek konusuna gelirsek, minoxil kullanmaya başladıktan sonra yaşamaya başladım bu sorunu. kaşıntı da cabası. bu 8 ay süresince bi iki kere 10 günlüne falan bırakmıştım minoxu. o zaman kepekler de kayboldu, ama dökülme de arttı gibi sanki.

kara kara düşünüyorum napsam ne etsem

Sayfa 1/2 12 SonSon