Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Minoxil kullanımı hakkında merak ettiklerim yardım lütfen

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ben eczaneden 3 tanesini 100 liraya alıyorum minoxil forteyi. Sizce sahte falan olması mümkün olabili mi bu kadar ucuz olması işkillendiriyor.Daha yeni dermaroller sonrası tekrar kullanmaya başladım dermaroller üstüne sıkmama rağmen hiç yanma falan olmadı.Bu arada düzenli olarak günde 1 sadece akşamları kullanacağım

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben eczaneden 3 tanesini 100 liraya alıyorum minoxil forteyi. Sizce sahte falan olması mümkün olabili mi bu kadar ucuz olması işkillendiriyor.Daha yeni dermaroller sonrası tekrar kullanmaya başladım dermaroller üstüne sıkmama rağmen hiç yanma falan olmadı.Bu arada düzenli olarak günde 1 sadece akşamları kullanacağım
    Ucuz falan değil için rahat olsun. Minoxun asıl piyasa fiyatı o zaten, Bakma sen eczanelerin millete 52 lira kazık yutturduguna, ve o eczaneyle de aranı iyi tut, Muhtemelen 3 tane alıyosun diye öyle yapıyordur fiyatı : )
    ben de tanesini 33 liraya alıyorum , seri numarasını da her seferinde kontrol ediyorum mail atıp , DG Pharma'da onaylıyorsa sorun yok
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynen bende eczanedem.40 tl den alıyordum adamla anlaşmıştım hep burdan alacağım diye ama sadece 3 kutu almıştım sonra biraktiydm zaten

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ne zaman minoxil kullansam bana hızlı etki eder 2-3 ayda saçlarım güzel seviyeye gelir.Ama bu zamana kadar bütün minoxil tecrübelerim kısa süreli oldu uzun dönem hiç kullanmadım.Diğer tedaviler yeterli olur diye.Uzun süredir de miracle+proscar yeterli olur diye kullanmıyorum mesela.Bırakınca çok büyük kayıplar yaşamadım ama minoxil olmadan da saçların genel durumu tatmin edici seviyeye gelmiyor maalesef.Bu yüzden tekrar başlamayı düşünüyorum.Merak ettiğim bazı sorular var.

1)Forumdaki ''uzun dönem'' minoxil kullanıcılarının yorumları nasıl olur,hiç başlamamak daha mı iyi yoksa yine de faydası hiç kullanmamaktan iyidir der misiniz ? İnternette hemen hemen her forumda minoxil muhabbetleri 5-6 aylık tecrübelerden ibaret oluyor uzun yıllar kullanım hakkında çok bi kullanıcı yorumu bulmak zor.Yabancı forumlarda ise fin+minox u yıllarca kullananlar var.Bilindik döngü muhabbetinde şöyle bi gözlemim var,sadece minoxil kullananlarda bu döngü olayı daha bariz olurken finasterid ile kombine kullananlarda uzun dönemde daha güvenli bi seyir var gibi,siz buna katılır mısınız ?

2) Okul için sabah çok erken çıkıyorum ve okul sonrasında da hemen eve gitmiyorum yani eve girişim de geç oluyor.Bu yüzden topikal tedaviyi günde 2 kez kullanamıyorum bu yüzden ne kullanırsam kullanayım sadece akşamları kullanacağım. Sabah sık 4 saat bekle falan münkün değil benim için.Günde 1 kez akşamları minoxil belirgin etki eder mi yoksa boşa mı uğraşmış olurum?
    1)minox arada vur kac cok dökulmez cok silah var propecia proscar miracle losyon gıdalar vs o yuzden bende minox kullanıyorum 5 aydır ama ne durumda bakmadım hep sıfır numara kafam moralim bozulmasın diye bakmıyorum ama minoxta faydalı onu söyleyim en tehlikeli sey ne biliyomusun 1 sene 6 ay g,bi surelerde butun ilacları bırakmak işte bu faciadır
    2)ben tek gece surer yatarım 2 kere kullanmadım icinede proscar attım 15 20 tane

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul'da oturuyorum ve Kadıköy'den 3 tanesini 99 liraya alıyorum, Minox'un sitesinden eczaneyi teyit ettim, bir kez de fotoğraflarını çekip mail atmıştım, hiçbir sorun yoktu o minoxlarda. Sürümden kazanıyor 3 tanesini 100 liraya veren yerler, herhangi bir sorun yoktur, için rahat olabilir Tıbbiyeli.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12