Sayfa 1/3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Şampuansız Geçen 30 Günden Sonra

Banned

Şampuansız Geçen 30 Günden Sonra

Nette dolaşırken rastgele buldum. Fransızca bildiğim için makaleye bir göz atayım dedim. Makale kısaca kızın 30 gün saçlarını bikarbonat ile yıkadığını ve sonucun bu şekilde olduğundan bahsediyor. Makaleyi translate ile çevirerek detaylara erişebilirsiniz ancak ben makalede can alıcı yer olan kısmı sizin için çeviriyor, konuyu yoruma açıyorum

Pouvez-vous imaginer ne pas laver vos cheveux avec le shampoing pendant 30 jours? Peut-être que lorsque vous commencez à lire vous dites que cela est impossible que peut-être vos cheveux soient donc endommagés etc?
    Margaret Badore de Tree Hugger a fait une expérience " Ce qui va se passer si on se lave sans shampoing pendant 31 jours. Elle démontre exactement ce qui arrive avec les cheveux tous les jours.
    Chaque type de cheveux est différent et les résultats seront différents pour tout le monde mais vous allez être surpris quand vous verrez ses résultats. Ell a remplacé les produits chimique avec de simples bicarbonates de soude et elle ne pense jamais à utiliser de nouveau un shampoing chimique.
    les résultats indiquent clairement que ; non seulement le bicarbonate de soude est une meilleure solution pour la texture des cheveux immédiatement après lavage mais que l'arrêt de l'utilisation du shampoing chimique restaure la résistance naturelle de la chevelure, et la possibilité pour que les cheveux restent propres, sans avoir besoin d'être lavé. En réalité, elle nous montre que notre corps et nos cheveux ont leur propre mécanisme pour être toujours sur le niveau idéal. Elle a dit quand elle se lavait ses cheveux avec des produits chimiques elle était obligée de les laver quotidiennement et maintenant à l'aide d'un bicarbonate de soude ses cheveux ne deviennent graisseux qu'après 4 jours. l'image ci-dessous montre l'aspect des cheveux avant et après 20 jours sans shampoing.
    À Gauche : 20 jours sans shampoing
    À Droite : après lavage avec du bicarbonate de soude.
    que pensez-vous ? vous ferez la même experience sur vos cheveux ?

Kırmızı alanın Çevirisi

Aslında, bu kız bize gösterdi ki; vücudumuzun ve saçlarımızın her zaman ideal seviye için kendi mekanizmaları var. Kız saçlarını kimyasal ürünlerle yıkadığı zaman, günlük olarak yıkamak zorunda kaldığını söyledi; ancak şimdi bikarbonat sayesinde 4. günden itibaren saçları yağlı olmamaya başlamış.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi shampoin-poiur-fimina.png‎  
    Konu DoktorCan tarafından (19.07.2015 Saat 03:56 ) değiştirilmiştir.

Bikarbonat bildigimiz kqrbonat mi oluyor hocam yikama sekli basil bir de haftada kac kere

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şampuanların yıkama sonrası dolgunluğuna aldanıyoruz ama böylesi de dolgun bi görüntü verecekse neden olmasın ? hele benim gibi okul zamanı günlük yıkayan biri için
    doktorcan miracle losyon v2 nasıl gidiyor bu arada miracle losyonu bırakmakla günde 1 e düşürmek arasında gidip geliyorum çünkü tekrardan minoxile başlamayı düşünmeye başladım.Günde 2 kere ikisini de kullanmak zulüm

Banned
    Allah'a şükür iyi gidiyor gibi...bu aralar şeker /insulin direnci konusuna da bayağı yoğunlaştım. Fransız kaynaklardan falan da takip ediyorum ve saç dökülmesinde %80 etkili olduğunu düşünüyorum. Saç dökülmesini bayağı azalttım ve yeni saç oluşumları var...

Ayrıca forumda bnym bayadır no poo uyguluyor onun yorumları da önemli

Banned
    Ayrıca ben hem rahatlık hem uzun vade hem kullanım kolaylığı ve hem de ekonomik durum için losyonların sadece günde 1 kez uygulaması gerektiğini düşünüyorum. İnşallah bu v2 tedavi bizi bu dertten 5 10 yıllığına kurtarır

iddaalısın bakıyorum merak ediyorum eğer sorun olmazsa özelden bana yazabilir misin ? yok bekle dersen de beklerim sorun değil.
    Nopoo konusunda şöyle bi sıkıntı var,her sabah saç yıkamadan önce karbonatla sirkeyle falan uğraşmak çok zor olur ya bunları tek seferde hazırlayıp bekletemez miyiz acaba

Banned
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iddaalısın bakıyorum merak ediyorum eğer sorun olmazsa özelden bana yazabilir misin ? yok bekle dersen de beklerim sorun değil.
    Nopoo konusunda şöyle bi sıkıntı var,her sabah saç yıkamadan önce karbonatla sirkeyle falan uğraşmak çok zor olur ya bunları tek seferde hazırlayıp bekletemez miyiz acaba
    yok be aslında çok iddiam falan yok sadece Allah'a dua ediyorum. Etkili olursa herkes faydalansın herkes kurtulsun isterim. Bir kişi bile sevinse yeter benim için sirkeyi falan bilmem de eczaneden aldığımız bikarbonatı banyoda kullanmadığımız bir kova içerisinde belirli ölçülerde kattıktan sonra. Her yıkamadan önce, ilk olarak güzelce karıştırıp sonra yıkama yapabiliriz. Bozulma falan olmaz yani

Banned
    Alıntı PewDiePie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bikarbonat bildigimiz kqrbonat mi oluyor hocam yikama sekli basil bir de haftada kac kere
    sanırım biraz farklı ingiliz karbonatı olarak da geçiyor..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı DoktorCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah'a şükür iyi gidiyor gibi...bu aralar şeker /insulin direnci konusuna da bayağı yoğunlaştım. Fransız kaynaklardan falan da takip ediyorum ve saç dökülmesinde %80 etkili olduğunu düşünüyorum. Saç dökülmesini bayağı azalttım ve yeni saç oluşumları var...
    yazınızda şeker inisülin saç ilişkisi hakkında bahsetmişsiniz..ben aslında şüpheleniyordum ama daha önce böyle bir şey duymadığım için tam bağlantısı olmadıgını düşündüm..ben şekerli tatlı gıdaları severim ama baktım kilo uçuyor tüm şekerli gıdaları bıraktım...sonrasında da saçlar 2-3 ay içerisinde seyrelmeye başladı...şimdide sizin yazınızı okudum saçlar ile şekerin ne gibi bağlantısı olduğunu biraz daha detaylı anlatırsanız sevinirim...

Sayfa 1/3 123 SonSon