Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
22 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Şampuansız Geçen 30 Günden Sonra

Moderatör
    Saç dökülmesinde ve yağlanmada şampuanlarında rol oynadığını düşünüyorum.Şuan ben sadece su ile yıkıyorum.Şampuana göre su ile yıkamak saçımı daha az kuruttu.Sampuan derimi döküyordu.Eksi olarak sadece su biriken kimyasalı temizleyemıyor dıye düşünüyorum.
    Bi ara karbonatlı su ile yıkadım.Keske devam etseymısım.Nette olumlu sonuc alan var hem yaglanma hem dökülme konusunda.Bende ise şu olay meydana geldi.Sacım hayatımda hiç yaglanmazdı karbonatlı suyun 1.haftasında yağlanmaya sanki beslenmeye basladı.Bu konudan sonra tekrar karbonatlı suya baslamaya karar verdım.2 günde 1 karbonatlı su ile yıkıcam sacımı geri günler sade su.Haftada bir konazol düsünüyorum.Sedir ağacı yaprağıda aynı hissi veriyordu elimi sacıma attıgımda gıcır gıcır kayganımsı bi hâl alıyor.Sedir ağacını uygulamak daha zor kaynat demle vs. Karbonatlı su yapımı kolay yarım marşaba sıcak-ılık suya saçınızın yağ duruma göre karbonat koyun.Elinizle 20 sanıye karıştırın ve 5 dk soğumaya bırakın sonra saçınıza uygulayın.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Banned
    Alıntı salt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazınızda şeker inisülin saç ilişkisi hakkında bahsetmişsiniz..ben aslında şüpheleniyordum ama daha önce böyle bir şey duymadığım için tam bağlantısı olmadıgını düşündüm..ben şekerli tatlı gıdaları severim ama baktım kilo uçuyor tüm şekerli gıdaları bıraktım...sonrasında da saçlar 2-3 ay içerisinde seyrelmeye başladı...şimdide sizin yazınızı okudum saçlar ile şekerin ne gibi bağlantısı olduğunu biraz daha detaylı anlatırsanız sevinirim...
    yakında bununla ilgili bir konu daha açacağım; ancak kısaca bahsetmek gerekirse: küçük yaşlardan itibaren tükettiğimiz şekerli ve unlu gıdalar saç derisindeki reseptör miktarını arttırıyor ve yeri ve zamanı geldiğinde genetik faktörlerin de baskınlığıyla saç kaybı başlıyor. Mesela japonyada beslenme biçiminden dolayı (sürekli balık ve soyalı ürünler tükettikleri için) saçları dökülmeyen ve amerika kıtasına taşınan japonların çocuklarında kellik görülmeye başlaması. Zaten unlu ve şekerli gıdalar vücudumuzun en büyük düşmanıdır. Saça gelene kadar gün akşam olur. En doğrusu şekeri ve unlu gıdaları tamamen hayatımızdan çıkaramasak da ciddi oranda azaltmamız gerekiyor. İsterseniz deneyebilirsiniz. Kendinize 3 ay boyunca şekeri ve unlu ürünleri yasak edin ve sonuçları gözlemleyin.

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya tamamda ben kilo vermek için 6 ay boyunca sıfır ekmek yedim sekeride çok azalatmıştım unlu gıdada aynı şekilde ama aksine saçım çok çok daha hızlı dökülmeye başladı tabi bunda 25 kilo vermeminde etkisi vardır

Banned
    Alıntı muros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya tamamda ben kilo vermek için 6 ay boyunca sıfır ekmek yedim sekeride çok azalatmıştım unlu gıdada aynı şekilde ama aksine saçım çok çok daha hızlı dökülmeye başladı tabi bunda 25 kilo vermeminde etkisi vardır
    hocam, siz çok aşırı kilo kaybetmişsiniz onun etkisi büyüktür..Tabi bu uzun vadeli bir süreç yani yıllara dayanıyor. Nispi olarak hayat, yaşam tarzından bahsediyorum. Maalesef küçüklüğümüzden beri tüketim alışkanlıklarımız kafa derimizdeki reseptör miktarını arttırdı. Bu saatten sonra yaşı 35 i aşmışlar için azaltmalarından başka birşey diyemiyorum; ancak 20 li yaşlardaki arkadaşlar kesinliklikle hayatlarından çıkarmalılar..Aslında az önce de dediğim gibi bu bir hayat tarzı bebeklikten, çocukluktan beri süregelen birşey.. Belki bunun önlemini alırsak 5 10 yıl daha vakit kazanabiliriz. Zaten bu sorunun da tarih olması an meselesidir.

Banned
    her iki arkadaş da şekeri azalttıklarında saç dökülmesi gördüklerinden bahsetmişler. Çok garip bir durum..neredeyse şekerin saça faydalı olduğunu düşünmeye başlayacağım acaba saçın ana maddesi glikoz mu :P ? Şaka bir yana da arkadaşlar belki de dökülen saçlar şekerin etkisi altındaki hastalıklı, yani zaten dökülecek olan saçlardır. Ve Şeker azaldığı için kökler derhal bu hastalıklı saçları kendinden uzaklaştırıp sağlamlarını üretmek istiyorlardır

Shaun T
    Guest
    Alıntı muros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de 26 kilo verdim ama daha uzun bir sürede sana neden saç dökülmesinin hızlandığını anlatayım. Çok basit şişmanken ne olduğuna bakmadan her şeyi yerdik bunların içinde çokca vitamin, mineral, çinko vs olur. İster istemez çok yerken bunlar vücuda girer. Kilo verirken daha seçici oluruz muhtemelen eskisi kadar vitamin-çinko almadın ve saçlar beslenmedi. Un-şekerle bi alakası yok.

Şu forumda un ve şekeri masum göstermeyin artık. İşlenmiş, pakete girmiş, pastörize olmuş, hormonuyla oynanmış HİÇ BİR BESİNİN SAÇA yararı yok. Bu besinler tam tersine hormon dengenizi alt üst eder. Bırakın saçı kılı insanlar bu şekilde beslenmeye devam ederse çok erken yaşta diyabete yakalanacak. Herşey fruktozdan-şekerden yapılıyor artık. Lütfen bunları destekler şekilde insanları yönlendirmeyelim arkadaşlar. Bu yorumuda ateş püskürüyor olarak algılamayın.

Şeker zaten kullanmıyorum ancak unu hayatımdan nasıl çıkarabileceğimi bilmiyorum. En basiti ekmeksiz yemek yiyemem ben. Tam buğday falan yesem, kepek ekmek yesem?

Karbonatlı su ile yıkıyordum bende bir ara, daha sonra bıraktım. Arkadaşlar 1,5 litrelik pet şişeye gömün iki kaşık karbonatı (ingiliz karbonatı olmasa da olur ama market karbonatlarının içerik kısmında sadece sodyum bikarbonat yazdığına emin olun)sonra üzerine kaynar su dökün bir çay bardağı kadar ve fokurdasın karbonat. Ardından üstünü normal su ile doldurun. Alın size 2-3 günlük şampuan. Hazırlaması 2 dk. Aynı yoldan yarım litre suya bir çay kaşığını atıp içerseniz de karbonatın çok faydası olduğunu göreceksiniz.

Ekmek ve şeker bahsi ile ilgili şunu söylemek isterim. Canan karatayın kitabını okuyorum bu ara ve bir aydır bu diyeti devam ettiriyorum. Kilo verdim. Acıkma hissim geçti. Dinçleştim. Bağırsak sorunlarım azaldı. Asıl hastalıkların nedeni şekerdir. Glisemik endeksi düşük gıdalar ile beslenin, ekmek, pirinç,şekerli gıdalar ve içecekleri ve makarnayı hayatınızdan çıkartın. Sahanda yumurtayı kaçımız ekmeksiz yiyebilir? Ben yemeye başladım ve gayet normal geliyor ama 1-2 ay evvel imkansız bir şeydi.

Bütün bunların yanı sıra, güçlü bir antienflamatuvar kür uyguluyorum kendime. Bazı şeyler görüyorum ve sezinliyorum ama sizlere anlatmak için daha erken. Bakalım 1-2 ay sonunda neler olacak. O zaman işe yarayıp yaramadığını sizlerle paylaşacağım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karbonatlı su ile yıkıyordum bende bir ara, daha sonra bıraktım. Arkadaşlar 1,5 litrelik pet şişeye gömün iki kaşık karbonatı (ingiliz karbonatı olmasa da olur ama market karbonatlarının içerik kısmında sadece sodyum bikarbonat yazdığına emin olun)sonra üzerine kaynar su dökün bir çay bardağı kadar ve fokurdasın karbonat. Ardından üstünü normal su ile doldurun. Alın size 2-3 günlük şampuan. Hazırlaması 2 dk. Aynı yoldan yarım litre suya bir çay kaşığını atıp içerseniz de karbonatın çok faydası olduğunu göreceksiniz.

Ekmek ve şeker bahsi ile ilgili şunu söylemek isterim. Canan karatayın kitabını okuyorum bu ara ve bir aydır bu diyeti devam ettiriyorum. Kilo verdim. Acıkma hissim geçti. Dinçleştim. Bağırsak sorunlarım azaldı. Asıl hastalıkların nedeni şekerdir. Glisemik endeksi düşük gıdalar ile beslenin, ekmek, pirinç,şekerli gıdalar ve içecekleri ve makarnayı hayatınızdan çıkartın. Sahanda yumurtayı kaçımız ekmeksiz yiyebilir? Ben yemeye başladım ve gayet normal geliyor ama 1-2 ay evvel imkansız bir şeydi.

Bütün bunların yanı sıra, güçlü bir antienflamatuvar kür uyguluyorum kendime. Bazı şeyler görüyorum ve sezinliyorum ama sizlere anlatmak için daha erken. Bakalım 1-2 ay sonunda neler olacak. O zaman işe yarayıp yaramadığını sizlerle paylaşacağım.
    Kardeş karbonatlı suyla saçları yıkarken nasıl yıkıyoruz köpürmüyor heralde temizlendiğini nasıl anlıyacağınız bu 1.5 litrelik şişe kaç yıkama için bunlardan bahsedersen çok makbule geçer şahsen deneyeceğim 1 ay. koku vs oluyormu.
    Birde yağlanma oluyormu ilk zamanlar olurmu sonra yağlanma kesilirmi ?
    Birde 2 günde bir yıkamayı düşünüyorum bi sorun olurmu.
    -Dermaroller ( Haftada 2 kez 192 iğneli 1mm)
    -Ketoral-Azalderm krem günde 2 kere
    -Çörek otu yağı ( saçlarımı yıkayacağım günler )
    -Yakı otu-nane çayı günde 1 bardak içiyorum.

Şu anlık hiçbirini kullanmıyorum.

Köpürme olmuyor, kafandan aşağı yarım litre suyu döküyorsun yavaş yavaş ve ellerinde hafifçe başını ovalıyorsun. Sonra hemen kurulama 1-2 dk kadar yada su yere akmasın diye hafifçe havluyu sür. 1,5 litre su bana 3 yıkama rahat rahat yeter hatta 4 yıkama bile yetebilir saçlar kısa olduğu için ve olmadığı için Yağlanmayı birden keseceğini düşünmüyorum bunun için 4-5 yıkama yapman ve şampuanı kesmen lazım. Biliyorsun yağlanmanın başka nedenleri de vardır. 2 günde 1 yıkamak sorun olmaz tabi bu yaz günlerinde her gün yıkaman gerekebilir. Son olarak koku olayını tam tecrübe edemedim çünkü b vitamini sürüyordum kafaya ve iğrenç bir kokusu vardı. Belki bir litre maşrafa suya 2 damla yasemin essansı dökersen saçlarında çok güzel kokar. Bu arada yasemin esansı saçlara ayrı bir canlılık, dolguluk ve yumuşaklık veriyor haberiniz olsun.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon