Sayfa 3/3 İlkİlk 123
27 sonuçtan 21 ile 27 arası

Konu: Finasterid'den sonra. Merak edileni yanıtlıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı xLs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 3-4 yıldır aralıksız finasterid kullanıyorum. Herkes genelde sorar libido düşüklüğü bıraktıktan sonra ne oluyor diye. Ben canlı örnek olarak bu soruyu yanıtlamak istiyorum.

Yaklaşık 2-3 aydır finasterid'i bıraktım. Daha doğrusu kullandığım tüm ilaçları bıraktım (tamamiyle değil) ara vermek için.

Etkileri yazıyorum.

- Finasterid bende kelime unutkanlığına yol açıyormuş. Finası bıraktıktan sonra tekrar hafıza düzeldi. Eskisinden pek bir farkı olmadı.

- Finasterid gerçekten libido düşüklüğüne yol açıyormuş. Bende kalıcı olmadı bıraktıktan sonra libido acayip derecede arttı fakat bu durum biraz can sıkıcı olmaya başladı finas ile libido daha iyi gibi geliyor artık bana.

- 3. aya doğru acayip derecede bir saç dökülmesi yaşadım bu durum gözümü korkuttuğu için tekrar başlamak zorundayım. Zaten amaç ara vermek ve deneyim kazanmaktı.

Kısacası gördüğüm üzere bende kalıcı bir etki yaratmamış gibi görünüyor. Tekrar finasterid'e başladım bu arada. Bende görünenler her insan bünyesinde görülmeye bilir, bu arada yaşım 30'un üstünde yani 29-30 lu yaşlarda finasterid'e başlamış biri olarak bunları yazıyorum. Umarım bazı sorular cevap almıştır.
    Alıntı bendeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1) SONRA yamzıssın ama ilk sayfada nedense sonrasına ilişkin bir cumle yok hep kullanırken yasadıklarını yazmıssın
    2)yazdıklarım perspektus degil yasadıgım yan etkiler
    Altını çizdiğim yerleri tekrar tekrar okursan, bıraktıktan sonrası için yazılan analizlerim olduğunu görebilirsin "SONRASI" yani. Burayı çocuk forumuna çevirip insanları paylaşımlardan tiksindirmenin anlamı yok.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ciddi ciddi almam dediğim finasteride başlamayı düşünüyorum. Tepem boş. Tepeyi kapasın tek ihtiyacım bu. Yıllar boyu da kullanabilirim. Psikolojik yanetkileri yaşamıyorum. Jinekomasti önlemi = spor. Sağlıklı besleniyor, bol bol su içiyorum. Yeter ki kapasın tepeyi işte. 2 yıl öncesine bile dönmese saçım olur, niyetim kendime ergenlik saçlarımı çıkartmak olmadı zaten hiçbir zaman. Maksat kelliği gizleyelim, ne diyorsun xLs, tepede vertexte etkili midir finas? minoxa da orayı kapatır daha çok dediler, benim hep şakaklar ön taraf doluyor
    Ben finas'ın etkilerinden çok yan etkilerinin bıraktıktan sonra ne olacağına açıklık getirmek istedim. Fakat bende vertex de pek bir etki yapmadı diyebilirim. Tepeyi kaybedeli kaç yıl oldu? ona göre kendin belirlemelisin. Bizim ilaçlar genelde 3-4 yıla varan dökülmeleri getirebiliyor.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim 9 ay olacak ama daha öyle gözlegörülür bi geri getirme söz konusu olmadı hala üst kısım geneli seyrek uzamaya devam ediyor.Zaten ne yaparsam yapayım 2 yıl önceki halime bi türlü dönemedim 2 yıllık dökülme hemen gelir diyordum ne gelen var ne giden hatta bu 1 yılı da ekle üstüne 3 yıl oldu Kişiden kişiye değişiyor internette bi çok kullanıcı 8 ayda çok iyi sonuç aldığını falan söylüyor bende öyle olmadı.Mesela bi çok kişi 2 güne 1 dutas içse mehmetu63 ün elde ettiği sonucu elde edemeyebilir tamamen şans işi.
    Ama nacizane fikrim saç dökülmesi psikolojinizi ciddi manada etkiliyorsa finasteridi kullanmanız lazım , bence internette abartıldığı kadar değil.%100 masum da değil tabi ama bence saç için bu riskler alınabilir

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xLs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben finas'ın etkilerinden çok yan etkilerinin bıraktıktan sonra ne olacağına açıklık getirmek istedim. Fakat bende vertex de pek bir etki yapmadı diyebilirim. Tepeyi kaybedeli kaç yıl oldu? ona göre kendin belirlemelisin. Bizim ilaçlar genelde 3-4 yıla varan dökülmeleri getirebiliyor.
    cizdigin yerlerde sonrasını anlatmıssın peki cizmedigin yerlerde ne anlattın? kullanırkenki durumu anlattmıssın hayır sen niye böyle horozlandın onuda anlamadım ben tavsieyede bulundum sen birden böyle atarlı giderli zıplamaya başladın ilk mesajından beri giderli konusuyosun kaşıntın varsa kaşırım seni musait zamandadada..... bak midem bulandı şimdi bir mesaj daha yazdım zamana yazık olmasın bak işine kardeşşşşşşşşşşşşş....

SaçımınDoktoru Üyesi
    @miracle nerdesin ?

Sevgili dostlarım ikinizinde bana maddi manevi çok katkısı oldu emekleriniz ve hakkınız var ikinizide severim sayarım rica ediyorum uzatmayın birbirinizin niyetinden şüphe etmeyin ben ikinizide kefilim yanlış anlıyorsunuz birbirinizi.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili dostlarım ikinizinde bana maddi manevi çok katkısı oldu emekleriniz ve hakkınız var ikinizide severim sayarım rica ediyorum uzatmayın birbirinizin niyetinden şüphe etmeyin ben ikinizide kefilim yanlış anlıyorsunuz birbirinizi.
    okey miracle

Sayfa 3/3 İlkİlk 123