Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
28 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Otacı Isırgan Özlü Şampuan

Kimin ne kadar dht'ye maruz kaldığı, ne kadarına duyarlı olduğu, etken maddeye ne kadar ihtiyaç duyduğu değişen bir şeydir kişiye göre. Beş parmağın beşi de bir değildir sonuçta, adam vardır finas+minox+dutas kullanır kesmez, adam vardır bir bardak yakı otu, bir bardak ısırgan çayı içer, kafaya kalan suyunu sürer bakarsın dökülmesi azalmış.

Bence etken maddeye ihtiyaç kafadan kafaya değişiyor, bunu miracle losyon da ve diğer losyonlarda hapları kendimize göre ayarlamamızdan anlayabiliyoruz zaten. Isırgan faydalıdır, yadsınamaz... Faydasız olan kafada iki dakika şampuan bekletip ondan fayda beklemektir... Şampuan belki saç derisine faydalıdır, zaten saç derisini temiz tutmak baştan bir fayda unsurudur ama herhangi bir şampuanın saç dökülmesine faydasını beklemek başlı başına beyhudedir.

Banned
    ya da belki de saçı döken dht değildir

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    muros şakakları fotoğraflıyor musun
    abi benim asıl sorun tepe ve vertex daha,doğrusu saçın genelinde sorun var şakaklar pek açılmadığı için oraları fotolamadım var aslında ama pek net değil benim saçın genelini sıklaştırmam lazım tepeden komple fotoluyorum

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok bendeniz öyle düşünme, otacı tamam bi şampuan tutup da asla saç dökülmesini durdurmaz, ama temizleme anlamında gerçekten iyi bi şampuan. Sls olmaması da güzel bir şey bence
    işin aslı ben otaci kullanmadim hic ama tresanin butun sampuanlarini kullandim issirganla ilgili sunu soyleyebilirim saclari kalinlastiriyor okey ama dedigim gibi dökulmeye hic bir faydasi yok ama otaci kullanmadim kullanmadigim sey icinde bişey diyemem issirganli şampuan lafini gorunce dedim arkadas boşa para vermesin sawpoo aklimda merak ediyorum nasil diye elimde ucuz alman mali sampuan var onlar bitince sawpoo gececem bir bakayim nasil

SaçımınDoktoru Üyesi kelaynak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hemşir_E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sa arkadaşlar. Otacı Isırgan Özlü şampuanı kullanan varmı.Biraz araştırma Yaptım içinde sls yokmuş galiba ? Yorumlarınızı bekliyorum..
    1 yıldır otacının tüm ürünlerini kullandım diyebilirim.Ama bence hiçbir şampuanın dökülmeyi durdurma gibi bir etkisi yok.O yüzden hangi şampuan size en uygunsa onu kullanın derim .

otacı, tresan bunlar tırt. doa kozmetiğin şampuanları daha güvenilir.

Yeni Üye
    ben pek faydalı olduğunu sanmıyorum şampuanların ,veya bitkisel yağların falan eğer olsa kellik denen birşey kalmazdı, eğer genetikse dökülme en fazla saç tellerini kalınlaştırır zaten şampuan sabun emilmediği için kafada zaten pek bir etki beklenmez , kafada kalan yağlar ise işte yılan yağı sarımsak yağı argan v.b onlarda saç telini kalınlaştırıyor eğer kullanıp büyük fayda gören varsa yazsın keşke yapsalar.

Alıntı emrah38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben pek faydalı olduğunu sanmıyorum şampuanların ,veya bitkisel yağların falan eğer olsa kellik denen birşey kalmazdı, eğer genetikse dökülme en fazla saç tellerini kalınlaştırır zaten şampuan sabun emilmediği için kafada zaten pek bir etki beklenmez , kafada kalan yağlar ise işte yılan yağı sarımsak yağı argan v.b onlarda saç telini kalınlaştırıyor eğer kullanıp büyük fayda gören varsa yazsın keşke yapsalar.
    Yağlar vesaireler, bunlar kişiden kişiye değişir etkisi. Eğer her insanın dökülmesi tek tip şekilde ilerlese, etkenlere ihtiyaç artıp azalmasa, bu sitedeki herkes en iyi sonucu veren, nihai bir tedavi modeli ile kafadaki saçları tutardı.

Neyin yarayıp, neyin yaramadığı kafadaki dökülme seviyesi ve şiddetine bağlıdır. Yağların içindeki etken maddeleri bu nedenle yok sayamayız, sadece o ektenler kafadaki dökülmeyi durduracak kadar fazla değiller. Dökülmesi çok ağırdan olan ve agresifliği nispeten daha az yaşayan bir insana belki fayda edebilir yağlar.

Mesela ben tam durdurduğunu görmesem bile, aşırı fayda ettiğine şahit oluyorum.

Yeni Üye
    Alıntı Arpad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yağlar vesaireler, bunlar kişiden kişiye değişir etkisi. Eğer her insanın dökülmesi tek tip şekilde ilerlese, etkenlere ihtiyaç artıp azalmasa, bu sitedeki herkes en iyi sonucu veren, nihai bir tedavi modeli ile kafadaki saçları tutardı.

Neyin yarayıp, neyin yaramadığı kafadaki dökülme seviyesi ve şiddetine bağlıdır. Yağların içindeki etken maddeleri bu nedenle yok sayamayız, sadece o ektenler kafadaki dökülmeyi durduracak kadar fazla değiller. Dökülmesi çok ağırdan olan ve agresifliği nispeten daha az yaşayan bir insana belki fayda edebilir yağlar.

Mesela ben tam durdurduğunu görmesem bile, aşırı fayda ettiğine şahit oluyorum.
    Dökülme nedeni yüzde 90 genetik oluyor erkeklerde genellikle, genetik dökülmeyi durdurduğuna ben pek inanmıyorum ,faydası vardır belki ama bir sürü insan bu dertten müzdaripken bu ürünler bu denli faydalı olsa kellik kalmazdı,bundan 2 3 sene önce çam yağı çıkmıştı Tanju Çolak ile birlikte saç dökülmesine faydalı ,saç çıkartıyor şöle böle 6 ay sonra vurgunu yapıp kayboldular piyasadan bir sürü insanı kandırdılar ,zaten kafa derisinden içeri emilmediğini söylüyor bilim insanları yağların ,En basitinden aktara gidiyorsun adam faydalı diyor saç için yılan yağı vb. işin komiği adamın kafasında saç yok

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otacı ısırganlıyı bugün sabah aldım. Uzun süredir de kullanıyorum. Birincisi şu bilinsin arkadaşlar ; ''Hiçbir şampuan dökülmeyi durdurmaz, Hatta ben şahsen şunu da eklerim, azaltmaz dahi. Tabi genetik dökülme için konuşuyorum.''
    Amma velakin , temizleme olayında şampuan şart. Ve şampuanlardaki tek amaç da bu olmalı. SLS'yi herkes biliyordur. Bilmeyen birisi de böyle bi foruma üyeyse bir zahmet araştırıp öğrensin. Şampuan seçerken ana mesele SLS içermemesi olmalı kanımca. Ve Otacı SLS içermeyen- güvenilir olan nadir markalardan. Kullandıgımda saçı gerçekten temizlediğini , ve deriye nefes aldırdıgını hissediyorum. Özellikle ısırganlısında ve defnelisinde.
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon