Sayfa 1/5 123 ... SonSon
46 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yaş 16 saçlarım çok kötü durumda allah aşkına bakın lütfen

Yaş 16 saçlarım çok kötü durumda allah aşkına bakın lütfen

Yaşım 16.Babamın önleri yok ama tepe falan baya iyi yaşına göre.Dayılarımda saç dökülmesi pek yok.Önceden bi kaç doktora gittim minox önerdiler.yaklaşık 2 yıldır saçlarım dökülüyor yemin ediyorum gündem300 tel döküldüğü zamanlarda olmuştu.Şakaklar ( özellikle sağ ) ve tepe kötü durumda.Lavanta kürünü uyguluyorum şuan ibrahim saraçoğlunun.Saçlarımı çok seviyorum kaybetmek istemiyorum lütfen yardımcı olun allah aşkına.

http://i.hizliresim.com/OqWYN5.jpg

http://i.hizliresim.com/3DXrM4.jpg

http://i.hizliresim.com/RYamNj.jpg

http://i.hizliresim.com/NqyaNP.jpg

Şakaklar bunlar tepenin durumuda çok vahim.tepenin fotosunu atıcam.Allah aşkına yardım edin acayip moralimi bozuyor özgüven denen bişey kalmadı.Saçlarımı korumak ve mümkünse saç çıkarmak istiyorum.

Sitedeki tecrbeleri araştır kendin karar ver burada poliklinik hizmeti yok sadece tecrübe ve bilgi var. Bu tarz konulara giderek daha fazla engel koyulacaktır.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    minoxa hiç bulaşma daha kötü hale gelirsin döngüye girince siteyi biraz incele

Miracle losyon kullan kardeşim sabah akşam 2 ml şeklinde , yatmadan gece ketoral-azelderm karışım kullanabilirsin , hazırlayabilirsen denemek istersen dutaesterid losyon kullan , minox ben kullanmadım ama başlamanı gerektiren bir durum yok gibi yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar , ve en sonuncusu cellagance losyonu bekle derim ben de çok ümitliyim o konuda

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sitedeki tecrbeleri araştır kendin karar ver burada poliklinik hizmeti yok sadece tecrübe ve bilgi var. Bu tarz konulara giderek daha fazla engel koyulacaktır.
    Hangi tedavi benim saçıma uygun bilemiyorum ki.Yaşım çok küçük olduğu için tedavi alternatifim çok yok.Dermatologlar minoxil verip yolluyor bu yaşta bu saçlar gerçekten özgüven denen bişey kalmadı evden çıkmıyorum.

Önerebileceğiniz tedavi veya saç konusunda bana maximum fayda sağlayabilecek doktor önerileriniz varmı? Allah aşkına koca insanlar bile saç dökülmesinden dolayı bunalıma giriyolar henüz 16 yaşındayım ve saçlarımın durumunu görüyorsunuz bunalıma girmiş durumdayım evden dışarı çıkamıyorum allah aşkına.Miracle losyon yaşıma uygun mu bırakınca saçlar gidiyor mu minoxilde ki gibi.Şakaklarda etkisi nasıl bizzat kullananlardan duymak istiyorum.Bir ilaca bağımlı kalmak istemiyorum bu yaşta.

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşim benim yaşta 18 senden daha kötü durumum miracleye başla yan etki görürsen birakirsin yaşın küçük ama risk almadan başka bi şekilde saç maç cikarmazsin kremler ve de dermaroller da ekle minoxada dediğim gibi başlama kesinlikle

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardeşim yaşın çok genç ve saçların iyi durumda öncelikle şu sitresi at bi üzerinden.Ve oral biotin hariç hiç bişey kullanmanı önermem hafif ama etkili topikal tedavilere yönel.Mircale losyon-krem tedavileri-kürler vb gibi.Onlar seni baya baya idare eder.Dediğim gibi sıkıntı edersen inan başın çok ağrır.Moralini sakın bozma ama miracle losyon kullanırken biraz dikkatli ol(bunu söylememin sebebi tamamen yaşınla alakalı) ay şu olurmu bu olurmu gibi korkulara kapılma real hayatına devam et.Ara sıra gidip kan tahlili yaptırmayı ihma etme.Eğer gerçekten değiik bir durum farkedersen forum ahalisi ile paylaş elbet tecrübeli birileri çıkacaktır kardeşim.
    Tedavi başalangıç:29.09.2014

27.03.2015 avodart
    Miracle losyon:Bir kutu garniere 3 aldactone,1diane,1 dekort (12.2014 ten itibaren ekstra 1 çaykaşığı salisilik asit)(YAKLAŞIK 3 AYDIR KULLANAMIYORUM)
    Min-dut losyon
    herk akşam yatmadan önce keto-azelderm krem
    Haftada 2 kez konazol.

(Ek destekler için önerilere açığım...)

Alıntı landonxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim yaşın çok genç ve saçların iyi durumda öncelikle şu sitresi at bi üzerinden.Ve oral biotin hariç hiç bişey kullanmanı önermem hafif ama etkili topikal tedavilere yönel.Mircale losyon-krem tedavileri-kürler vb gibi.Onlar seni baya baya idare eder.Dediğim gibi sıkıntı edersen inan başın çok ağrır.Moralini sakın bozma ama miracle losyon kullanırken biraz dikkatli ol(bunu söylememin sebebi tamamen yaşınla alakalı) ay şu olurmu bu olurmu gibi korkulara kapılma real hayatına devam et.Ara sıra gidip kan tahlili yaptırmayı ihma etme.Eğer gerçekten değiik bir durum farkedersen forum ahalisi ile paylaş elbet tecrübeli birileri çıkacaktır kardeşim.
    Allah razı olsun hocam.Miracle losyona başlıcam o zaman bi doktora gideyimde önce.Tepenin durumuda çok çok vahim şakaklar zaten gördüğünüz gibi.Miracle losyonun şakaklarda ki etkisi nedir? Birde bırakınca saçlar ne hal alıyor minoxil gibi bırakınca dökülme gibi bi durum varmı? Detaylı bilgiyi nereden alabilirim

Şakakların kaybedilmiş değil, bu kadar telaş etme...

Bu saça kesinlikle minox falan sürme, oral hapları unut. Bunlar çok etkili ve geri dönüşü olmayan tedavi çeşitleridir, resmen bağımlılık yaparlar. Kendini avuttuğun sürece en ufak dökülmeyle bile psikolojin bozulabilir, bu nedenle kendini kel olma fikrine alıştır. Ruhsal olarak kendini iyi hisset.

Saçların buradaki çoğu insanın imrenebileceği kadar iyi görünüyor. Ancak evet, önlerdeki açılma biraz fark ediliyor. Bana kalırsa saçlarını kısalttır, beş numara falan yaptır en azından. Sonra doğal tedavi yöntemlerini araştır, bak bakalım yavaşlatıyor veya durduruyor mu... Eğer iyi sonuç verirse gidebildiğin kadar git bu tedaviyle. Saçına fayda edecek en az dozu da deneme yanılma yöntemleri ile ayarla.

Minox, dutasterid, finasterid gibi kelleri esaret altında tutan şeyler için daha çooooook erken. Ayrıca o şakakları kafada tutmak dünyanın en zor şeylerinden biridir kelleşmeye başlayan biri için. Şakaklar tepe veya vetrex bölgesinden daha şiddetli ve kısa sürede dökülür. Kazanması çok daha zordur. Hatta farklı etkenler nedeniyle döküldüğünü düşünüyorum şakakların, çünkü çoğu erkekte kelleşme problemi olmasa bile şakak problemi kesinlikle oluyor.

Şakakların bırak gitsin yani, açık konuşmak gerekirse orayı korumak çok zordur. Sen bitkisel tedavileri dene, yağ karışımları, ısırgan+yakı otu gibi anti dht bitkilerin etkenleri ile mücadele etmeye çalış, abur cubur şeyler yiyorsan hemen bırak, yerine kabak çekirdeği ve çekirdekli üzüm koy. Ağır beslenme, b7 ve keratin ağırlıklı beslen.

Bütün bunların olmaması bir araya gelince de dökülme başlar... Kesinlikle saçlarını kısalt bir de, hatta kısa saçlı resmini görsek daha iyi olabilirdi.

...ve en önemlisi, kendini buna alıştır, ruhsal olarak kendini iyi hisset. Kabullen. Güvenini kaybetme, saç bu.

Geçmiş olsun...

Sayfa 1/5 123 ... SonSon